All Printing Innovations

Od ponad 10 lat dostarczamy materiały dla sitodruku i druku wielkoformatowego.

sitodruk | druk wielkoformatowy | offset | aktualności

Dział sprzedaży:

Poznań tel. +48 61 849 88 87
Poznań tel. 61 849 88 87


Zadaj pytanie - oddzwonimy


Zapisz się, aby otrzymywać Newsletter


Informacje zamieszczone na stronie internetowej API.PL oraz w katalogach, cennikach i prospektach nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, a jedynie informacje o produktach i zaproszenie do składania zamówień.


AKTUALNOśCI

API.PL, autoryzowany dystrybutor oraz serwis urządzeń drukujących Epson, przedstawia innowacyjną technologię PrecisionCore, która powstała w wyniku połączenia doświadczenia firmy EPSON w tworzeniu systemów mikroelektromechanicznych (MEMS) z zaawansowaniem w dziedzinie inżynierii materiałowej.

Drukarki z serii Epson SureColor SC-S 40610 / 60610 / 80610, jako jedyne urządzenia na rynku ploterów ekosolwentowych są wyposażone w głowice drukujące MicroPiezo TFP Epson PrecisionCore. Zastosowanie w nich technologii mikroelektronicznej, zapewnia wysokie prędkości druku, wymagane w branży druku komercyjnego, korporacyjnego i przemysłowego.

Najważniejsze cechy głowic drukujących PrecisionCore:

Szybkość
Technologia głowicy drukującej PrecisionCore umożliwia dokładne, szybkie i trwałe wydruki. Podzespoły Epson do druku atramentowego w wysokiej rozdzielczości, są jednymi z najszybszych na rynku. Każdy z elementów piezo głowicy drukującej PrecisionCore uwalnia krople atramentu blisko 50 000 razy w ciągu sekundy.

Jakość
Głowica drukująca PrecisionCore posiada dysze rozmieszczone trzy razy gęściej niż konwencjonalne głowice drukujące piezo firmy Epson. Dysze mają średnicę ok. 20 mikronów i tworzą małe, okrągłe, powtarzalne punkty o średnicy 40 mikronów. Tak duża precyzja jest szczególnie ważna w przypadku drukowania wyraźnego tekstu i cienkich linii.

Niezawodność
PrecisionCore to nowy, niezawodny system, który bazuje na mocy kryształów piezoelektrycznych. Element piezo generuje napięcie, które w ciągu milisekund jest w stanie wykryć, czy uwalnianie odbywa się prawidłowo.

Obsługa różnych nośników i atramentów
Mikromechaniczny element uwalniający PrecisionCore pozwala na używanie różnych rodzajów materiałów do druku, co nie jest możliwe w systemach wykorzystujących ciepło. Ponadto umożliwia zastosowanie intensywniejszych kolorów w formułach atramentów, zawierających wyższe stężenie barwników i środków wiążących niż w systemach drukujących wykorzystujących ciepło.

Skalowalność
PrecisionCore jest technologią skalowalną, stosowaną zarówno w systemach przemysłowych (np. duże maszyny drukujące do etykiet), jak i w drukarkach biurowych. Dzięki modułowej konstrukcji podzespoły PrecisionCore mogą być rozmieszczone w ruchomych seryjnych głowicach drukujących i w nieruchomych układach wierszowych.

Dodatkowym atutem, przemawiającym za drukarkami Epson serii SureColor SC-S, jest to, że głowice drukujące PrecisionCore posiadają dwuletnią gwarancję, z możliwością rozszerzenia jej do 5 lat.

Zapraszamy do obejrzenia filmów prezentujących technologię głowic drukujących PrecisionCore: