urządzenia do laminacji marki Drytac

sitodruk | druk wielkoformatowy | offset | aktualności

Dział sprzedaży:

Aleksandrów Łódzki tel. 42 250 55 95
Warszawa tel. 22 812 06 80
Chorzów tel. 32 241 65 14
Szczecin tel. 791 222 080
Wrocław tel. 665 307 407
Poznań tel. +48 61 849 88 87
serwis ploterów tel. 790 222 395


Zadaj pytanie - oddzwonimy


Zapisz się, aby otrzymywać Newsletter


Informacje zamieszczone na stronie internetowej API.PL oraz w katalogach, cennikach i prospektach nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, a jedynie informacje o produktach i zaproszenie do składania zamówień.


LAMINATORY DRYTAC

Seria laminatorów Jet Mounter angielskiej firmy Drytac to urządzenia rolowe do laminacji na zimno, ciepło i gorąco. Doskonale sprawdzają się nie tylko przy laminowaniu i enkapsulacji wydruków, ale także przy naklejaniu grafik na płyty lub pianki.

Do czego służy laminator czyli na czym polega laminacja?

Laminacja zwana też foliowaniem to rodzaj uszlachetnienia wydruku polegający na przyklejeniu do powierzchni zadrukowanej bezbarwnej folii czyli laminatu. Odbywa się za pomocą laminatorów z użyciem kleju na zimno lub na gorąco. Laminować można jednostronnie lub dwustronnie to tzw. „enkapsulacja”.

  • Przy laminacji na zimno klej z laminatu aktywowany jest pod wpływem docisku. Większość urządzeń służących do laminacji posiada wałki grzewcze, które po podgrzaniu do ok. 30–40 st. C  ułatwiają laminowanie na zimno. Jest to metoda nieco bardziej rozpowszechniona niż laminacja na gorąco. Pozwala na zabezpieczanie większości materiałów do druku, dostępnych na rynku np. folie, papiery, media wystawiennicze, grafiki podłogowe itp.
  • Laminacja na gorąco polega na aktywowaniu kleju zawartego w folii za  pomocą wałków laminatora podgrzanych do temperatury 80 – 120st. C. Jest to technologia, która może być stosowana jedynie w odniesieniu do wydruków wykonanych atramentami termicznie trwałymi. Przydatna szczególnie do wydruków wykonanych na papierze. Zabezpieczone w ten sposób dokumenty i wydruki są niezwykle trwałe. Laminowanie na gorąco zwiększa trwałość laminatu.
Jetmountener_jm18_26_34 Jet Mounter JM 26

Stołowe laminatory rolowe na zimno uruchamiane i obsługiwane włącznikiem nożnym. Przeznaczony do uszlachetniania prac..

Jetmounter_jm63-pro Jet Mounter JM63 PRO

Wszechstronny, wielkoformatowy laminator rolowy na zimno i na gorąco. Dzięki bardzo prostej budowie, a przy tym..

Jm55_nagroda Jet Mounter JM 63 FUZION

Wielkoformatowy laminator rolowy na zimno i ciepło. Sprawdza się przy produkcji nisko i średnio nakładowej.

..