Dział sprzedaży:

Aleksandrów Łódzki tel. 42 250 55 95
Warszawa tel. 22 812 06 80
Chorzów tel. 32 241 65 14
Szczecin tel. 791 222 080
Wrocław tel. 665 307 407
Poznań tel. +48 61 849 88 87
serwis ploterów tel. 790 222 395


Zadaj pytanie - oddzwonimy


Zapisz się, aby otrzymywać Newsletter


Informacje zamieszczone na stronie internetowej API.PL oraz w katalogach, cennikach i prospektach nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, a jedynie informacje o produktach i zaproszenie do składania zamówień.


PRZEMYSłOWY DRUK SUBLIMACYJNY NA STOISKU API.PL – RELACJA Z TARGóW FAST TEXTILE

Udział w V Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile 2018, które odbywały się w dniach 22-24 listopada w Nadarzynie, był doskonałą okazją do podkreślenia pozycji firmy API.PL jako dostawcy urządzeń i mediów dla rynku tekstylnego oraz zaprezentowania nowości dostępnych w naszej ofercie.

Tegoroczne targi Fast Textile to 500 wystawców z 40 krajów, ale naszym zdaniem na szczególne wyróżnienie zasługuje premierowy pokaz przemysłowego plotera sublimacyjnego MTEX DRAGON portugalskiej firmy New Solution Engineering. To typowo przemysłowe urządzenie przeznaczone jest dla przemysłu tekstylnego wykorzystującego kolorowy druk sublimacyjny na cienkich mediach papierowych. Jego największe zalety to m.in. wysoka wydajność produkcji przy zachowaniu dobrej jakości wydruków i nasyconych kolorach. Prezentację prowadzili nasi zagraniczni goście – eksperci z firmy MTEX. 

Targi Fast Textile kierowane są do przedstawicieli branży tekstylnej i odzieżowej z Polski i z zagranicy zatem na naszym stoisku nie mogło zabraknąć urządzeń firmy EPSON, jednego ze światowych liderów produkcji urządzeń do druku sublimacyjnego. Uznana na rynku za jakość, stabilność druku oraz produktywność seria SureColor SC-F reprezentowana była przez plotery EPSON SureColor SC-F6200 oraz EPSON SureColor SC-F9300. Linię produkcyjną do sublimacji w zakresie pras termotransferowych dopełniały produkty włoskiej firmy Transmatic oraz brazylijskiego Metalnoxa:  Transmatic TS2M i Transmatic REV 5S (pole zadruku 40x50) oraz Metalnox PTS 950 Basic Single (pole zadruku 70x100).

Specjalnie z okazji targów na flagowym modelu plotera marki EPSON SureColor SC-S80610 zainstalowaliśmy system prowadzenia i podgrzewania materiału włoskiej firmy ECOTEX. System umożliwia drukowanie bezpośrednio na ekoskórze, którą następnie można wykorzystać do produkcji galanterii skórzanej czy jako materiały obiciowe.

Pokazy druku w technologii DTG wykonywaliśmy na ploterze EPSON SureColor SC-F2100. Technologia daje szerokie możliwości personalizacji produktów bawełnianych, tj. koszulki typu T-shirt, torby, plecaki.

 

Pokazaliśmy również akcesoria do sitodruku, w tym kompleksową ofertę firmy Easiway do mycia matryc sitrodrukowych z wykorzystaniem zbiornikia zanurzeniowego.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Do zobaczenia na kolejnych targach!

 

FAST TEXTILE 2018 – WAżNA PREMIERA NA STOISKU API.PL

Zapraszamy do udziału w V edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile
w Nadarzynie
.

Najważniejszym wydarzeniem na stoisku API.PL (hala C, stoisko M145) będzie polska premiera przemysłowego plotera sublimacyjnego MTEX DRAGON. Zaprezentujemy również szerokie możliwości, jakie w druku na tkaninach dają plotery marki EPSON w połączeniu z technologią termotransferu.

 

Ploter MTEX DRAGON to europejska jakość. Jego producentem jest portugalska firma New Solution Engineering a urządzenie przeznaczone jest dla przemysłu tekstylnego wykorzystującego druk sublimacyjny.

Najważniejsze cechy urządzenia:

  • szerokość wydruku – 1,9 m
  • wydajność produkcji 274 m2/h
  • jakość wydruku: od 360 do 1440 dpi
  • od 8 do 16 głowic drukujących

 

MTEX DRAGON wyposażony został w innowacyjną technologię Mtex, umożliwiającą druk wysokiej jakości na cienkich mediach papierowych. Wizyta na naszym stoisku będzie okazją do poznania zalet i osiągów urządzenia oraz przeprowadzenia indywidualnych konsultacji z ekspertami producenta.

 

Zaprezentujemy również możliwości druku na tekstyliach w wiodących technologiach:

  • DTG (EPSON SureColor SC-F2100) - personalizacja produktów bawełnianych,
  • SUBLIMACJA (EPSON SureColor SC-F6200 i Epson SureColor SC-F9300) – druk na szerokiej gamie podłoży,
  • EKOSOLWENT (EPSON SureColor SC-S80610) – połączenie druku ekosolwentowego i folii termozgrzewalnych oraz bezpośredni druk na ekoskórze – dzięki systemowi prowadzenia i podgrzewania materiału ECOTEX,
  • TERMOTRANSFER (prasy: Transmatic TS2M i Transmatic REV 5S oraz Metalnox PTS 950 Basic Single) – utrwalanie druku na różnych podłożach.

 

Porównamy także zalety utrwalania wydruków w technologii DTG na prasach oraz przy użyciu tunelu suszącego Economax D sprawdzającego się również przy wydrukach sitodrukowych. To doskonała suszarka dla małych i średnich warsztatów drukarskich o zaskakująco wysokiej wydajności i niewielkich gabarytach. Cechuje się najwyższą sprawnością energetyczną w swojej klasie. Posiada wytrzymały i niezawodny silnik oraz wytrzymały na temperaturę pas transportowy pokryty teflonem. Economax D jest solidną suszarką zaprojektowaną na długie lata pracy.

 

Oprócz tunelu suszącego na stoisku targowym pokażemy również akcesoria do sitodruku w tym kompleksową i rewolucyjną ofertę firmy Easiway w zakresie mycia matryc sitrodrukowych. System amerykańskiej firmy Easiway oparty o produkty chemiczne do czyszczenia sit wraz ze zbiornikiem zanurzeniowym jest najszybszą, najbezpieczniejszą i najbardziej ekonomiczną metodą odwarstwiania i czyszczenia sit. Tysiące firm sitodrukowych na całym świecie z powodzeniem stosują ten unikalny system rekultywacji.

 

V edycja targów odbywa się w dniach 22-24 listopada 2018r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo – hala C, stoisko: M145.