Dział sprzedaży:

Aleksandrów Łódzki tel. 42 250 55 95
Warszawa tel. 22 812 06 80
Chorzów tel. 32 241 65 14
Szczecin tel. 791 222 080
Wrocław tel. 665 307 407
Poznań tel. +48 61 849 88 87
serwis ploterów tel. 790 222 395


Zadaj pytanie - oddzwonimy


Zapisz się, aby otrzymywać Newsletter


Informacje zamieszczone na stronie internetowej API.PL oraz w katalogach, cennikach i prospektach nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, a jedynie informacje o produktach i zaproszenie do składania zamówień.


WARSZTATY PRINTEXTILE - RELACJA

Zapraszamy do obejrzenia relacji z prinTextile - warsztatów druku na tekstyliach przeprowadzonych przez firmę API.PL. Wydarzenie to odbyło się w dniach 18-19 października w ramach Łódź Young Fashion 2017 w Centrum Promocji Mody na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Warsztaty prinTextile były częścią międzynarodowego wydarzenia modowego Łódź Young Fashion realizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.
W naszych warsztatach druku na tekstyliach uczestniczyły firmy z branży tekstylnej oraz studenci ASP ale również zaglądali projektanci (tu w rozmowie z Heater Kendle projektantka Rucht D`Oleo) i osobistości z branży modowej. 
W pierwszej części Katarzyna Lewandowska - Dyrektor Handlowy w API.PL opowiedziała o firmie API.PL i jej ofercie skierowanej do firm działających w branży modowej. Nasze warsztaty wsparła firma EPSON oraz patroni medialni: OOH Magazine, Świat Druku oraz T&P.
 
Gościem specjalnym prinTextile była Heater Kendle z EPSON Europe, która opowiedziała o spojrzeniu firmy EPSON na branżę tekstylną oraz pokazała wiele ciekawych wdrożeń technologii EPSON'a w branży modowej.
Głównym punktem warsztatów firmy API.PL była PRAPREMIERA plotera sublimacyjnego EPSON SureColor SC-F9300, którą przeprowadził Tomasz Kuciński z EPSON Polska. Najnowsze rozwiązania i udogodnienia w ploterach serii SureColor SC-F oraz kierunki rozwoju przyjęte przez firmę EPSON zachęciły zebranych gości do praktycznych testów urządzenia już w dalszej części warsztatów.
   
Sublimacja nie może obejść się bez termotransferu. Jarosław Kostecki Produkt Manager w API.PL specjalizujący się w zakresie pras i kalandrów omówił najnowsze trendy i możliwości technologiczne takich urządzeń.  Głównym dostawcą rozwiązań do termotransferu do API.PL jest włoska firma Transmatic i na niej skupiona była głównie uwaga w części produktowej tej prezentacji.
Magda Maćkowiak Produkt Manager w API.PL specjalizująca się w foliach FLEX przedstawiła możliwości zdobienia i wykończenia tekstyliów takie jak DTG, folie flex czy oczkowanie. Andrzej Kowalonek z firmy API.PL omówił możliwości wykorzystania technologii sitodruku w przemyśle tekstylnym oraz omówił ofertę API.PL w tym zakresie.
Podsumowaniem części teoretycznej warsztatów była prezentacja Akademii Sztuk Pięknych nie tylko jako uczelni wyższej ale również jako partnera biznesowego i miejsca kształcenia wartościowego pracownika dla firm z branży tekstylnej. Część praktyczna została podzielona na cykl warsztatów z kluczowych technologii wykorzystywanych do zdobienia tekstyliów. Krzysztof Sikorski z API.PL omawiał cały proces produkcyjny w sitodruku.
Liczne przykłady zastosowania różnych rodzajów farb i efektów specjalnych pokazały szerokie możliwości sitodruku. Folie flex to łatwa i tania we wdrożeniu technologia, która zachwyca efektami. Magda Maćkowiak i Justyna Aulak prezentowały linię produkcyjną dla tej technologii.
Przykłady zastosowania folii termozgrzewalnych oraz łatwość ich zastosowania zainteresowały wielu uczestników. Kamila Wrzosek prezentowała ofertę firmy Plastgrommet w zakresie oczkarek i wykończeń produktów tekstylnych.
Firma API.PL w swojej ofercie postawiła na oczka plastikowe, które są trwalsze i mocniejsze od metalowych. W przypadku zdobień oczka firmy Plastgrommet można w korzystać w wersji przezroczystej oraz kolorze czarnym lub białym. Warsztat sublimacyjny to możliwość zdobienia nie tylko tekstyliów, ale także  gadżetów czy płyt do dekoracji wnętrz. Ploter EPSON SureColor SC-F6200 oraz prasa dwustanowiskowa Transmatic to linia produkcyjna nie tylko dla początkujących w tej dziedzinie.
Praktyczną prezentację możliwości bohatera naszych warsztatów plotera EPSON SureColor SC-F9300 przeprowadzili Łukasz Kozłowski oraz Piotr Ogiński. Uczestnicy warsztatów testowali najnowszy ploter firmy EPSON w różnych trybach oraz praktycznie sprawdzali użyteczność nowych rozwiązań zastosowanych w tym urządzeniu.
Druk DTG to szybka personalizacja tekstyliów naturalnych już od jednej sztuki. Grzegorz Konieczny i Marek Kasiński prezentowali możliwości tej technologii. Linia produkcyjna EPSON SureColor SC-F2000 i prasa Transmatic to niezbędnik dla technologii DTG. 
Na warsztatach również studenci ASP mogli się wykazać. Studenci nie tylko mogli poznać najnowsze rozwiązania dotyczące druku ale również zrealizować swoje pomysły.
Rozmowom indywidualnym nie było końca a nasi technicy i handlowcy doradzali i przedstawiali gotowe rozwiązania produkcyjne. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za uczestnictwo w naszych warsztatach. Zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia.

 

PRINTEXTILE - WARSZTATY DRUKU NA TEKSTYLIACH

ZAPRASZAJĄ NA

FASHION prinTEXTILE

Warsztaty druku na tekstyliach
organizowane w ramach wydarzenia

Łódź Young Fashion

Prowadzący warsztat: specjaliści z API.PL oraz EPSON POLSKA

 Data:     

18 października 2017 r. (środa), 11.00-16.30
19 października 2017 r. (czwartek), 11.00 – 16:30

 Liczba miejsc: 30 – na każdy dzień warsztatowy.
Warsztat jednodniowy. Z uwagi na limitowaną liczbę miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy. 

 Miejsce: Centrum Promocji Mody, Akademia Sztuk Pięknych
im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121

 

Czym jest druk w modzie?  Poznaj technologie druku na tekstyliach i możliwości ich wykorzystania w projektach modowych.  Zapoznaj  się z działaniem  najnowszych  urządzeń  do druku na tekstyliach i praktycznie sprawdź ich przydatność w zakresie realnych potrzeb produkcyjnych. Poszerz swoją wiedzę na temat technologii oraz trendów w druku na tekstyliach.

 W programie jednodniowych warsztatów:

  • polska PRAPREMIERA najnowszego plotera sublimacyjnego marki EPSON,
  • warsztaty druku na tekstyliach (sublimacja, DTG) – urządzenia marki EPSON oraz Transmatic,
  • przegląd praktyczny urządzeń dodatkowych oraz technik zdobienia tekstyliów,
  • świat sitodruku tekstylnego w pigułce.

Partnerzy medialni:

 

 

Łódź Young Fashion

 18 października 2017 roku rozpocznie się Łódź Young Fashion – nowe wydarzenie modowe współtworzone przez miasto Łódź i Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Cztery dni konkursów, warsztatów oraz imprez o charakterze międzynarodowym otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń.

W ramach bogatego programu imprezy ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2017 w Akademii Sztuk Pięknych oraz w wielu innych miejscach w Łodzi zostaną zaprezentowane różnorodne oblicza mody i sztuki.

– Już dziś zapraszam wszystkich młodych, zdolnych, odważnych projektantów mody z całego świata do Łodzi – miasta, które zawsze kojarzyło się z modą, awangardą i kreatywnością. To idealne miejsce do tego, by rozpocząć swoje działania artystyczne, zaprezentować swój talent szerokiej publiczności – mówi wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Najważniejszym wydarzeniem projektu ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2017 będzie konkurs INTERNATIONAL CONTEST – ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2017, adresowany do młodych projektantów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są EMOCJE. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 euro ufundowaną przez miasto Łódź oraz prestiżową statuetkę Manequine 2017. Do jury zostały zaproszone wybitne osobistości ze świata mody. Impreza połączy także trzy odbywające się już wcześniej w Łodzi wydarzenia: Galę Dyplomową ASP, Bra Day, czyli Breast Reconstruction Awareness Day, oraz Ogólnopolski Konkurs „Złota Nitka”, którego laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 złotych oraz tzw. dziką kartę do finałowej rywalizacji w ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2017.

Do podjęcia tej wyjątkowej inicjatywy, jaką jest ŁÓDŹ YOUNG FASHION, upoważnia nas wieloletnie doświadczenie w kształceniu w obszarze mody, a działająca od 1972 roku Katedra Ubioru na Wydziale Tkaniny i Ubioru łódzkiej Akademii jest kolebką najlepszych polskich projektantów. Posiadamy również znakomitą infrastrukturę w działającym przy Akademii Centrum Promocji Mody, gdzie znajduje się 20-metrowy wybieg, profesjonalne zaplecze i imponująca aparatura multimedialna, gwarantująca wysoki poziom artystyczny przygotowywanych spektakli – mówi JM Rektor ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka Habisiak.

Główne wydarzenia odbędą się w Centrum Promocji Mody. Pokazom towarzyszyć będą liczne wystawy, wykłady, warsztaty odbywające się na ASP oraz w różnych częściach miasta.