3 wyzwania w sitodruku. Jak im sprostać?

Sitodruk to proces złożony, wymagający odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Konsumenci często nie zdają sobie sprawy jakich nakładów wymaga przygotowanie i naniesienie grafiki na tekstylia, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Poza umiejętnościami operatora, niebagatelne znaczenie dla jakości mają również używane w procesie produkcji urządzenia. Ich konstrukcja i zastosowana technologia pracy musi gwarantować najwyższą jakość druku oraz możliwość naniesienia nawet najbardziej skomplikowanych grafik i efektów specjalnych. W codziennej eksploatacji liczy się również to, czy urządzenia są przyjazne w obsłudze, czy umożliwiają szybkie i łatwe przezbrajanie i pasowanie. Urządzenia muszą być oczywiście ekonomiczne z punktu widzenia prowadzenia biznesu, czyli zapewniać wysoką wydajność produkcji, przy możliwie niskim nakładzie pracy i zużyciu materiałów eksploatacyjnych. Sprawdźmy, jak na te wyzwania odpowiadają karuzele sitodrukowe portugalskiej marki ROQ.

Z rozmów z klientami wiemy, że trzema podstawowymi wyzwaniami w sitodruku są: szybkie ustawienie maszyny, tj. jej przezbrajanie; pasowanie wydruku i utrzymanie spasowania w trakcie produkcji, a także równe wydajne tempo pracy. Odpowiedzią na te wyzwania są urządzenia marki ROQ, które sprzedajemy na polskim rynku. To karuzele sitodrukowe i urządzenia dodatkowe o wysokiej precyzji druku oraz przemyślanych rozwiązaniach przyjaznych drukarzom – mówi Ireneusz Kaczor Business Development Manager Sitodruk w API.PL.

roq mailing

www 560x420 poprawione

Wyzwanie nr 1: szybkie przezbrajanie karuzeli do sitodruku

Ustawienie karuzeli ROQ, i to bez względu na jej model, jest bardzo proste. Duży, czytelny wyświetlacz panelu sterującego zapewnia szybki intuicyjny dostęp do funkcji i ustawień maszyny: wyznaczenia głowic pracujących, ustawienia kierunku i krotności druku oraz zaciągania farby, wyznaczenia miejsc podłączenia urządzeń towarzyszących oraz ustawienia parametrów ich pracy i wielu innych.

Nadruki dla poszczególnych sit są pasowane za pomocą ROQ Positive Registration Unit – innowacyjnego systemu pozycjonującego. System umożliwia szybkie wstępne wyrównanie klisz do naświetlania na sitach, a następnie ustawienie poszczególnych sit na karuzeli, skracając czas przygotowania do druku.

Na koniec – błyskawiczna zmiana palet, wymagająca użycia tylko jednego uchwytu blokującego.

Wyzwanie nr 2: pasowanie wydruku

Karuzele ROQ wyposażone są w funkcje, które w istotny sposób przyśpieszają pasowanie wydruku na produkcie. Pierwszą z nich jest układ laserowych wskaźników, pomagający w umiejscowieniu drukowanego produktu na palecie. System mikro-regulacji ze skalą noniusza, pozwala na szybkie i precyzyjne spasowanie poszczególnych kolorów za pomocą 3 pokręteł, które nie wymagają kłopotliwego blokowania.

Dodatkowymi atutami są: możliwość wycofania palety o ½ przejścia, aby operator mógł wygodnie skontrolować poziom spasowania i dokonać korekty, a także funkcja płynnego przejazdu palety z wydrukiem testowym do kolejnych głowic pracujących z pominięciem głowic wyłączonych.

ROQprint YOU — kopia

ROQtunnel — kopia

Wyzwanie nr 3: wysoka wydajność

Przesuw palet w karuzelach ROQ realizowany jest z wykorzystaniem niezawodnego i cichego napędu opartego na mechanizmie koła maltańskiego. To rozwiązanie gwarantuje równe tempo pracy i wysoką wydajność produkcji. Złożona i przemyślana konstrukcja maszyn gwarantuje wykonanie ponad tysiąca cykli maszyny na godzinę, bez potrzeby zatrzymywania i dokonywania dodatkowych korekt ustawień.

Raz wprowadzone ustawienia spasowania zapewniają niezmienną powtarzalność druku nawet przy wielotysięcznych nakładach. Niewątpliwą zaletą urządzeń jest trwałość podzespołów oraz nieskomplikowana i wygodna konserwacja.

Sprzedajemy urządzenia o różnym potencjale produkcyjnym – od kompaktowej karuzeli ROQprint Nano do urządzeń ROQprint ECO o wydajności nawet 1400 szt/h, konfiguracji do 18 kolorów i 20 palet (w zależności od pola zadruku i wariantu karuzeli). Świadczy to o dążeniu producenta do maksymalnego dostosowania urządzeń do potrzeb użytkownika. Wszystkie wdrożone w nich rozwiązania są wynikiem wieloletniej współpracy konstruktorów i technologów firmy z klientami oraz uważnego wsłuchiwania się w potrzeby drukarzy – podsumowuje Ireneusz Kaczor BDM Sitodruk w API.PL. – Oferujemy kompleksowe i w pełni kompatybilne urządzenia marki ROQ. Oprócz karuzel, są to również urządzenia wspierające: podsuszarki i automatyczne maszyny do zdobień specjalnych, jak flock i folia metalizowana. Wiemy bowiem, jak ważne jest dostarczanie drukarzom przyjaznych rozwiązań.

ROQprint NEXT — kopia

Tym, co każdy drukujący doceni w urządzeniach ROQ, jest możliwość szybkiego wprowadzania ustawień maszyny oraz jej stabilna praca, niewymagająca wprowadzania korekt w trakcie produkcji. Oszczędność czasu potrzebnego na dokonanie ustawień, a także niezawodność, precyzja oraz łatwość instalacji i konserwacji to elementy, które każdy inwestor powinien uznać za kluczowe przy wyborze urządzeń do sitodruku. Wszystkie te elementy zapewniają karuzele marki ROQ.

Sprawdź ofertę maszyn i akcesorów do sitodruku marki ROQ