Czy magnes na lodówkę to dobre miejsce na reklamę?

Biorąc pod uwagę różnorodność form reklamy wizualnej oraz miejsc, w których widzimy reklamę – być może niekoniecznie. Po głębszym zastanowieniu i przeanalizowaniu ilości magnesów przyczepianych na lodówkach jako pamiątki z różnych miejsc, planów dnia, czy notatników, to trzeba powiedzieć, że lodówka to jednak dobre miejsce na reklamę.

Oczywiście lodówka jest tylko przykładem miejsca, które codziennie i wielokrotnie jest „obserwowane” przez odbiorców reklamy, ale pokazuje jasno, jak szeroki zakres powierzchni reklamowej mamy jeszcze do dyspozycji. Niewątpliwie folie magnetyczne mogą nam pomóc w zagospodarowaniu również takich powierzchni.

Niestety dość częstym problemem jest brak wiedzy na temat rodzajów folii magnetycznych czy sposobów pracy z nimi, a także brak świadomości, w jak szeroki sposób możemy je wykorzystać i jak łączyć z innymi dostępnymi mediami.

Magnes na lodówkę

Jaki magnes na lodówkę?

Podstawowy podział „magnesów” to: podkłady magnetyczne, folie magnetyczne do zadruku i folie ferro.

Pierwsze z nich, czyli podkłady magnetyczne, są najprostszą postacią tych mediów, która spełnia funkcję typowego magnesu i przywiera do metalowych powierzchni. Co ważne, nie posiada warstwy klejowej, więc nie uszkodzi powierzchni, nie pozostawi śladów ani też usunięcie danej aplikacji nie będzie stanowiło problemu. Magnes na lodówkę występuję w kilku grubościach – od 30 µm do 150 µm. Jest doskonałym nośnikiem dla wszelkich, innych typów folii czy papierów z warstwą samoprzylepną. Użytkownicy papierów graficznych czy fotograficznych wyposażeni w dwustronnie klejące folie montażowe, również mogą skorzystać z niewątpliwych zalet podkładów magnetycznych.

Z podkładem magnetycznym o odpowiedniej grubości można połączyć standardową folię monomerową z wydrukowaną wcześniej grafiką. Dodając do tego zestawu folię do mazaków suchościeralnych, uzyskujemy jednocześnie tablicę magnetyczną i tablicę do pisania. Rezygnując z folii i laminatu na rzecz czarnej folii tablicowej (również z opcją druku), otrzymujemy gotową magnetyczną tablicę do pisania kredą. Magnetyczne plany lekcji czy magnetyczne puzzle lub flipcharty z właściwościami ekranów do rzutników i tablicą magnetyczną w jednym. Podkłady magnetyczne tzw. magnes na lodówkę posiadają również wersje ulepszone, z białą okleiną, którą można zadrukowywać oraz takie, które posiadają warstwę klejową, pozwalającą na szybką i trwałą aplikację tej folii np. na płytę PVC.

Kolejne dwie grupy magnesów to materiały, które są już dedykowane do druku w różnych technologiach, łącznie z drukiem pigmentowym wodnym, ale też laserowym, z wykorzystaniem drukarek A3+. Różnią się między sobą rodzajem podkładu i jego właściwościami magnetycznymi. Natomiast  powłoka przeznaczona do druku może być wykonana zarówno z PP, PET czy PVC w obu przypadkach.

Magnetyczne folie do druku

Magnetyczne folie do druku to wspomniane wcześniej PET lub PVC połączone z wysoce magnetyczną powłoką, kompatybilne z drukiem UV, Lateks czy ekosolwent. Działają podobnie jak podkłady na zasadzie magnesu na metalowych powierzchniach. Są  niezwykle łatwe w aplikacji, usunięciu i zmianie, i nie pozostawiają śladów.

Magnetyczne folie do druku

Natomiast folie ferro, czyli tzw. „papier stalowy”, są połączeniem warstwy PET lub PP z opiłkami żelaza, dzięki czemu przylegają do wszystkich powierzchni magnetycznych, same nie będąc magnesami. Są elastyczne i bardzo wytrzymałe. Można wykorzystywać je jako formę łatwousuwalnej, wymiennej grafiki czasowej, wielokrotnego użytku. Daje możliwość zdejmowania jej z bazy magnetycznej i aplikowania według potrzeb. Co równie ważne, są przeznaczone do większości typów druku, czyli UV, Lateks i ekosolwent.

Nic tylko kupować i aplikować – tak należy podsumować powyższe informacje. „Magnesy” są jedną z tych grup mediów do druku i nie tylko, które można nazwać „bardzo wdzięcznym materiałem”. Są wszechstronne, bezproblemowe, łatwe w obsłudze. Dają nowe możliwości dla reklamowej wyobraźni, ale też dla codziennego użytku, gdzie do tej pory rzeczy oczywiste jak magnesy, stają się tak nieoczywiste.

Powodzenia w kreowaniu naszego otoczenia z wykorzystaniem siły przyciągania!

Sprawdź ofertę folii magnetycznych: https://www.api.pl/media/magnesy/