Druk reklamowy a ekologia

Troska o środowisko naturalne powinna być priorytetem dla każdego z nas. W API doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w związku z rosnącą degradacją planety trzeba wprowadzać w każdej branży, również poligraficznej i reklamowej, rozwiązania, które pozwolą zminimalizować szkody czynione przyrodzie przez człowieka. Właśnie dlatego zachęcamy naszych Klientów do druku na ekologicznych materiałach, których szeroki wybór posiadamy w ofercie.

Flagi, banery, rollupy i inne podłoża reklamowe bez PVC
Ekologiczne podłoża do druku to propozycja dla osób, którym tak jak i nam, API, na sercu leży troska o przyrodę. Czym różnią się one od klasycznych materiałów? Otóż do ich produkcji nie wykorzystano mało przyjaznego dla środowiska naturalnego PVC, zastosowano za to polipropylen, politereftalan etylenu i polietylen. Dlaczego są one bardziej EKO? Gdyż w trakcie utylizacji PP, PET i PE nie wydzielają się tak szkodliwe substancje, jak to ma miejsce przy obróbce polichlorku winylu. Co istotne, surowce można przetworzyć i ponownie wykorzystać. Nasze ekologiczne podłoża można spożytkować na wiele różnych sposobów, m.in. do produkcji reklamy wewnętrznej oraz zewnętrznej, w tym banerów, billboardów, flag, grafik wystawienniczych, kasetonów, plakatów czy rollupów, a także folii, tapet i materiałów elektrostatycznych.

 

green space

W 100% ekologiczne płyty EXCELLENT
Świetnym zamiennikiem dla różnego rodzaju reklamowych podłoży syntetycznych są z pewnością płyty EXCELLENT wyprodukowane przez szwedzką firmę OPPBOGA. Powstają one na bazie w pełni biodegradowalnych, papierowych włókien pierwotnych. W odróżnieniu od materiałów pochodzących z recyklingu mają czysty, biały kolor. Są również bardziej wytrzymałe niż ich odpowiedniki, do produkcji których użyto makulaturę. Charakteryzują się dobrą sztywnością mogącą śmiało konkurować z klasycznymi podłożami z PVC. Z łatwością poddają się laminowaniu, lakierowaniu, bigowaniu, perforowaniu oraz sztancowaniu, więc można z nich stworzyć materiał reklamowy o praktycznie dowolnym kształcie. Ekologiczne płyty EXCELLENT sprawdzają się m.in. jako ekspozytory, reklamy POS czy tablice wiszące. Warto podkreślić, że nadają się do recyklingu.

 

Więcej informacji nt. naszych ekologicznych materiałach do produkcji reklamowej znajdziecie TUTAJ.