Folie i laminaty na podłogi lub asfalt – jak wybrać?

Nie tylko podłogi wewnętrzne ale też parkingi, chodniki czy kostka brukowa coraz częściej stają się przestrzenią do stosowania grafik reklamowych, grafik 3D czy prostych instrukcji i oznaczeń. Gdy jednak klient stawia przed nami potrzebę zastosowania takich rozwiązań, nasuwają się nam pytania – jaka folia będzie odpowiednia, jaki klej wytrzyma natężenie ruchu, czy i jak zabezpieczyć grafikę, czemu są takie różne ceny, co wybrać – folie czy laminaty …? A jest w czym wybierać! 

Folie i laminaty podłogowe

I tak choć folie i laminaty do wnętrz są już rozpowszechnione i ogólnie znane, jednak materiały na zewnątrz wciąż budzą dużo wątpliwości i obaw przed zastosowaniem, a zupełnie niepotrzebnie. Omówiliśmy kwestię bezpieczeństwa i certyfikatów na poślizg.

Bezpieczeństwo i certyfikat folii i laminatów

W tym artykule krótko postaramy się wyjaśnić jakie opcje na zewnątrz i wewnątrz są dostępne i na co zwrócić uwagę w tych przypadkach. Przede wszystkim system klejący folii do druku musi być na tyle wytrzymały aby dobrze przylegał także do nierównych powierzchni, znosił duży nacisk z przesuwaniem, wilgoć i większe możliwości zabrudzenia niż w przypadku standardowych naklejek np. na wystawach sklepowych. Inna kwestia związana jest ze wspomnianym bezpieczeństwem, czyli antypoślizgowość, grafika musi być albo zabezpieczona specjalnym tłoczonym laminatem z certyfikatem na poślizg, albo sam nośnik musi mieć taką strukturę.

 

Folie i laminaty podłogowe

Jaki klej do aplikacji zewnętrznej i wewnętrznej?

Dzięki dzisiejszej technologii i innowacjom możemy wybierać folie z klejami, które nie zostawią śladów i nie uszkodzą powierzchni na której zostały naklejone, niezależnie od tego jaka to powierzchnia. Specjalne kleje dają nam wiele możliwości aplikacji i tak możemy wybierać spośród rozwiązań wewnętrznych i zewnętrznych: od idealnie gładkiego marmuru, przez posadzki, wykładziny dywanowe po chodnik, kostkę brukową czy chropowaty beton. Wiele z tych materiałów jest bardzo łatwych w aplikacji i poradzi sobie z nimi nawet dziecko.

 

Kryteria antypoślizgowości folii i laminatów

Możemy wybierać spośród folii z laminatami oraz materiałów, które nie wymagają laminowania a posiadają kategorię antypoślizgową od R10 do nawet R13.

Folie i laminaty podłogoweDostępne są ekonomiczne laminaty wewnętrzne i bardzo trwałe połączenia materiałów, które będą spełniać swoje zadanie nawet kilka lat na zewnątrz. Możemy wykorzystać powierzchnie podłóg wokół basenów, z którymi kontakt będą miały delikatne stopy ludzi lub powierzchnie przy dystrybutorach paliw, które będą musiały znieść kontakt z olejami i ruchem samochodowym. Na wszystko jest odpowiednie rozwiązanie, nie musimy się tego obawiać. 

Dzięki wszystkim tym materiałom to, co było przedtem jakimkolwiek rodzajem szarej i nieinteresującej powierzchni podłogi, chodnika, parkingu itp. przeistacza się teraz w nową i atrakcyjną powierzchnię reklamową lub informacyjną, która jest także całkowicie bezpieczną dla przechodniów, klientów i pracowników. Możemy niemalże całkowicie dopasować materiał do różnych wymagań klientów, a przecież to często właśnie elastyczność i wsłuchiwanie się w rynek daje przewagę.

Zatem, nie lękajmy się i bądźmy bezpieczni!

Zobacz strony które mogą pomóc w poszerzeniu wiedzy z zakresu folii i laminatów