iecho logo

Plotery iECHO

IECHO to globalny dostawca rozwiązań do cięcia. Firma produkuje wysokiej jakości urządzenia dla przemysłu drukarskiego, reklamowego, automotive i  wielu innych. Siedziba firmy znajduje się w Chinach, plotery produkuje się w ogromnym kompleksie mierzącym aż 60 000 m2. IECHO dba zarówno o najwyższą jakość swoich ploterów, jak i o pełne wsparcie serwisowe.

Ciągły rozwój firmy pozwala IECHO na ulepszanie technologii i  produkowanie najnowocześniejszych urządzeń. Firma IECHO dostarcza swoje plotery do ponad 100 krajów na całym świecie.

 

SERIA PK

 

Plotery serii iECHO PK to unikalne rozwiązanie, które ułatwia realizację niskonakładowych procesów produkcyjnych. Zmniejszając duży, pełnowymiarowy ploter stołowy do kompaktowych rozmiarów, udało się uzyskać bardzo atrakcyjne urządzenie dla wszelkich drukarni.

Zastosowanie niewielkiego stołu tnącego z automatycznym podajnikiem arkuszy, przewijaniem i odczytem paserów pozwala przyspieszyć takie etapy produkcji jak rycowanie, wycinanie na wylot, kreślenie czy bigowanie.

 

 

 

IECHO-PK

GŁÓWNE CECHY

  • Umożliwia precyzyjne kreślenie, nadcinanie, cięcie i bigowanie bardzo szerokiej gamy materiałów;
  • Aluminiowy stół z podsysem, przykryty matą filcową zapewnia idealne trzymanie materiału podczas pracy gwarantując wysoką jakość wycinania nawet najtrudniejszych elementów
  • Pneumatyczny docisk bigownicy w połączeniu w ze sprężystą matą filcową gwarantuje idealnie zbigowany materiał
  • Precyzyjny i szybki system odczytu paserów i QR kodów przez kamerę CCD
  • Różnorodność narzędzi – dopasowanie do różnych potrzeb i różnych zadań
  • Łatwa i intuicyjna obsługa – do obsługi plotera nie jest wymagany dedykowany operator
  • Automatyczne podawanie i odbieranie materiału – automatyzuje pracę, pracownik jedynie nadzoruje maszynę i uzupełnia materiał do cięcia
  • Kompaktowa budowa – różne modele – różne rozmiary. iECHO PK to linia ploterów dopasowanych do wielkości obrabianego materiału, co minimalizuje powierzchnię zajmowaną przez ploter.

ROZWIĄZANIA

 

Wielkość dopasowana do potrzeb klienta i wielkości obrabianego materiału – trzy rozmiary stołu roboczego.

Możemy wybrać ploter do konkretnych potrzeb z pośród trzech formatów stołu: 600x400mm, 750x530mm oraz 1200x900mm. Każdy z  ploterów używa przewijanego stołu, dzięki któremu po skończonej pracy obrobiony materiał trafia do tacy odbiorczej.

Tabela IECHO PK

CZTERY GŁOWICE

Karetka plotera w zależności od modelu jest wyposażona od trzech do pięciu uchwytów narzędzi.

Narzędziami standardowymi są noże wleczone oraz bigownica, wybierając wersję PLUS dodatkowo otrzymujemy nóż oscylacyjny. Model PK1209 PRO MAX jest wyposażony dodatkowo w nóż aktywny (tangencjalny). W każdym z ploterów zamiast bigownicy można zamontować koło perforujące lub nóż do cięcia pod kątem – V-CUT.

 

  PK PK PLUS PK PRO PK PRO MAX
Grubość obrabianego materiału

 

Do 2mm

 

Do 6mm

 

Do 10mm

 

Do 10mm

Nóż wleczony S S S S
Bigownica S S S S
Perforator O O O O
V-CUT O O O O
Nóż oscylacyjny n/d S n/d S
Nóż aktywny n/d n/d S S

S – w standardzie, O- opcjonalnie, n/d – nie dostępne

Zasobnik

Automatyczne podawanie i odbieranie arkuszy (Zasobnik Arkuszy)

Wydrukowane arkusze oczekują w podajniku. Modele PK0604 / 0705 obsługują stos materiału do 12cm, PK1209 do 40cm.
Pobieranie arkuszy do cięcia z podajnika jest realizowane przez przyssawki zamontowane w ramieniu plotera. Podają one arkusz wprost na stół.

Automatyczny precyzyjny system pozycjonowania

Umożliwia automatyczne precyzyjne wycinanie wydrukowanej grafiki. Eliminuje problemy ręcznego pozycjonowania i deformacji druku. System pracuje w oparciu o kamerę CCD wysokiej rozdzielczości,  która odczytuje wydrukowane pasery i na tej podstawie ustala położenie linii cięcia i bigowania

NARZĘDZIA

Akcesoria iECHO PK