Plotery tnące rolkowe

Plotery tnące są stosowane w poligrafii do nacinania lub wycinania liter i innych kształtów znakowania reklamowego lub modowego. Są to urządzenia  niezbędne w drukarniach, agencjach reklamowych czy też firmach zajmujących się znakowaniem odzieży, do przygotowywania elementów do zdobienia m.in. koszulek, bluz, czapek oraz toreb, poduszek i wielu innych produktów tekstylnych. Plotery tnące niezbędne są również w różnego rodzaju gałęziach przemysłu, na etapie przygotowania produkcji wielkoseryjnej lub przy realizacji krótkich serii produkcyjnych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo plotery tnące rolkowe renomowanych producentów innowacyjnych rozwiązań do cięcia, wyznaczającego na rynku standardy jakości, precyzji i szybkości cięcia. Obszary zastosowania ploterów tnących to opakowania, wystrój wnętrz, reklama zewnętrzna, POS, oznakowania, folie oraz bardzo szeroko pojęte znakowanie tekstyliów – moda, sport, tekstylia techniczne, usługi: kamieniarskie, szklarskie, przemysł: samochodowy, obuwniczy, odzieżowy i wiele innych.​​

Solidność, której możesz zaufać

API.PL jest dystrybutorem ploterów rolkowych światowych marek GRAPHTEC oraz SUMMA dostarczanych do firm reklamowych i produkcyjnych.

Plotery Tnące Rolkowe1

 

Plotery tnące rolkowe GRAPHTEC

Plotery tnące japońskiej marki Graphtec to jedne z najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych urządzeń do cięcia. Flagowe modele Graphtec to serie CE7000 oraz FC9000, szanowane na całym świecie ze względu na niezawodność i precyzję cięcia materiałów zarówno drukowanych, jak i niezadrukowanych. Przeznaczone są dla profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnego i niezawodnego urządzenia do codziennej ciężkiej pracy z najtrudniejszymi materiałami używanymi w branży reklamowej i przemyśle.

 

Ploter Tnacy Graphtec FC9000 Ogolen

Cechy szczególne grupy:

 • Dostępne różne rodzaje cięcia: nadcinanie, cięcie „na wylot”, perforacja.
 • ARMS 8.0 – Advanced Registration Mark Sensing – system pozycjonowania wycinanej grafiki względem wydrukowanych znaczników, umożliwiający odczytywanie kolorowych paserów, na kolorowych lub odblaskowych mediach.
 • USB Data – możliwość pobierania plików do cięcia z zewnętrznej pamięci USB.
 • Barcode – automatyczne rozpoznawanie projektu na podstawie kodu kreskowego i pobieranie pliku do cięcia z pamięci zewnętrznej.
 • Regulowana siła nacisku rolek dociskowych zapewnia znakomite prowadzenie materiału bez pozostawiania śladu po rolkach. Precyzja cięcia jest gwarantowana na długości 15m.
 • Uniwersalna głowica tnąca umożliwiająca wykonanie dwóch typów cięcia w jednym cyklu produkcyjnym, np. nadcinanie i cięcie „na wylot”.
 • Intuicyjny, interaktywny panel sterujący pozwalający na łatwe wprowadzanie parametrów cięcia, możliwość zaprogramowania 8 zestaw parametrów cięcia dla 8 różnych materiałów.
 • Oprogramowanie do cięcia Cutting Master 5 współpracuje bezpośrednio z najczęściej używanymi programami graficznymi takimi jak CorelDraw i Adobe Illustrator (plug- in); umożliwia skalowanie, obracanie, sortowanie i optymalizację procesu cięcia. Pracuje w środowisku Windows i MAC.
 • Graphtec Studio 2 – oprogramowanie do projektowania i cięcia grafiki oraz pełnej kontroli parametrów plotera. Pracuje w środowisku Windows i MAC.
 • Port USB 2.0 i Ethernet.

Dostępne produkty

Plotery tnące rolkowe    SUMMA

Plotery tnące belgijskiej marki SUMMA, renomowanego producenta innowacyjnych rozwiązań do cięcia, wyznaczającego na rynku standardy jakości, precyzji i szybkości cięcia. Obszary zastosowania ploterów Summa to opakowania, wystrój wnętrz, reklama zewnętrzna, POS, oznakowania, folie oraz bardzo szeroko pojęte znakowanie tekstyliów – moda, sport, tekstylia techniczne.

Gama produktów obejmuje serie SUMMA S One ™, SUMMA S CLASS seria T i Seria D.

Cechy szczególne grupy:

 • Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do zarządzania przepływem pracy.
 • OPOS X – Optical Positioning System – zautomatyzowany system pozycjonowania znaczników,  może odczytywać markery na standardowych materiałach, ale także na materiałach odblaskowych, holograficznych lub lustrzanych, a także na wielu różnych typach laminatów. Możliwość pracy z użyciem kodów kreskowych (w opcji).
 • Znakomity system prowadzenia mediówMicroSprocket™ zapewnia prowadzenie materiału bez przekaszania, powtarzalność cięcia jest gwarantowana na długości 8 m.
 • Intuicyjny panel sterujący do łatwej nawigacji i wprowadzania ustawień
 • Szybkie głowice tnące – wszechstronna głowica tnąca One ™ umożliwia szybkie przełączanie między nożami standardowymi, nożami do grubego materiału, pisakami lub narzędzia do dziurkowania (do tworzenia perforowanych szablonów).
 • Oprogramowanie GoSign – umożliwia import plików PDF, SGP, OXF i DXF. Skaluje, obraca i przygotowuje projekt do cięcia
 • Summa Cutter Control może odczytywać i kontrolować wszystkie ustawienia
 • Port USB 2.0 oraz Ethernet oraz w urządzeniach S One ™ dostępny jest moduł Wi-Fi (zależy od regionu).
 • Oprogramowanie sterujące dla systemów MAC i Windows

Dostępne produkty