Plotery tnące stołowe

Stołowe plotery tnące lub inaczej tablicowe plotery tnące są przeznaczone do nadcinania, cięcia, bigowania i precyzyjnego kreślenia. Są to zaawansowane technologicznie urządzenia oparte o konstrukcję stołu roboczego, nad którym poruszają się w kierunku osi X, Y i Z zamocowane na szynie narzędzia tnące. Materiał nie przemieszcza się podczas obróbki, co zwiększa precyzję cięcia.

Stołowe plotery tnące, zapewniając stabilną pozycję obrabianego materiału oraz oferując szeroką gamę narzędzi przeznaczonych do cięcia, frezowania, perforacji, bigowania, kreślenia, umożliwiają obróbkę różnorodnych podłoży o zróżnicowanej strukturze wewnętrznej i grubości – zarówno elastycznych, jak i twardych.

 

plotery stolowe

Plotery stołowe Graphtec

 

Plotery tnące japońskiej marki Graphtec to jedne z najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych urządzeń do cięcia. Oferowane są dwie serie stołowych ploterów tnących Graphtec: FCX2000 oraz FCX4000. Serie różnią się wielkością pola roboczego, sposobem mocowania materiału, siłą nacisku noża oraz maksymalną prędkością cięcia. Oba typy ploterów wyposażone są w dwunarzędziową głowicę, umożliwiającą cięcie, nacinanie, bigowanie i kreślenie. Urządzenia serii FCX4000 przeznaczone są do obróbki materiałów o grubości maksymalnej 1,2mm i rozmiarach nieprzekraczających 660x976mm (4xA3+).

 

 

Graphtec FCX

Plotery stołowe Graphtec umożliwiają cięcie materiałów takich jak: gruba folia do piaskowania, różnego rodzaju  karton, cienki poliwęglan, spienione PCV, folia magnetyczna o grubości do 0,5 mm, tektura falista (z falą F, G), itp. Plotery serii FCX2000 zostały stworzone z myślą o cięciu trudniejszych materiałów. Maksymalna grubości obrabianego materiału wynosi 2mm i rozmiarze do 920x1800mm. Ploter świetnie sprawdza się podczas cięcia tektury falistej, kartonu, folii odblaskowych III generacji, pianki, gumy, papierów szablonowych impregnowanych olejem, grubej folii do piaskowania, czy też obciągów drukarskich. Obie serie przeznaczone są dla profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnego i niezawodnego urządzenia do codziennej pracy w branży reklamowej i przemyśle.

Cechy szczególne grupy:

 • Dostępne różne rodzaje cięcia: nadcinanie, cięcie, perforacja, bigowanie, kreślenie – w zależności od modelu,
 • Gładka i precyzyjna linia cięcia,
 • Niezależne ustawienia siły nacisku noża w kierunku X i Y,
 • Rozbudowany algorytm bigowania, parametry bigowania zależne od materiału,
 • Zaawansowany system automatycznego odczytu znaczników ARMS Możliwość wycinania wydrukowanej grafiki zarówno od strony zadruku jak i przeciwnej (rewers),
 • System odczytu kodów kreskowych (BARCODE) umożliwia automatyczne wyszukiwanie plików do cięcia,
 • Możliwość pracy bez komputera – dane do cięcia pobierane są z pamięci USB.

 

Dostępne produkty

Plotery tnące stołowe iECHO

Firma Hangzhou iECHO Science & Technology Co., Ltd. została założona w 1994 roku jako światowy dostawca rozwiązań do cięcia cyfrowego dla szerokiej gamy materiałów z różnych sektorów.  IECHO ma ponad 300 pracowników, wśród których personel badawczo-rozwojowy stanowi 30%.

Plotery stołowe marki iECHO to uznane i zaawansowane rozwiązania do cięcia dla przemysłu niemetalowego. Opierając się na innowacjach technologicznych, IECHO dostarcza profesjonalne produkty i usługi techniczne dla ponad 10 branż, w tym do cięcia materiałów kompozytowych, druków reklamowych, opakowań, tekstyliów i odzieży, elementów w branży automotive i innych. IECHO umożliwia transformację i modernizację przedsiębiorstw, oferując rozwiązania do automatycznego i inteligentnego cięcia dopasowane do rodzaju produkcji, formatu, struktury, grubości i specyfiki podłoży podlegających obróbce.

 

Ploter stołowy iecho

 

Plotery iECHO oferowane są w kilku seriach produktowych różniących się wielkością obszaru roboczego, i przeznaczeniem.

Cechy szczególne ploterów iECHO:

 • Kompaktowe, stabilne konstrukcje o zróżnicowanych wielkościach pola roboczego,
 • Jedno i dwuramieniowe rozwiązania – umożliwiające instalację od jednej do sześciu głowic,
 • Bardzo szeroka gama specjalistycznych narzędzi umożliwiających wykonywanie różnych prac takich jak: precyzyjne cięcie, nadcinanie, bigowanie, kreśleni lub frezowanie, dla bardzo szerokiej gamy materiałów – zarówno elastycznych jak i twardych oraz cienkich i grubych,
 • System odczytu kodów kreskowych (BARCODE, QRCODE) umożliwia automatyczne wyszukiwanie plików do cięcia,
 • System automatycznego odczytu znaczników, możliwość precyzyjnego wycinania wydrukowanej grafiki.

Dostępne produkty