Plotery tnące

Plotery tnące są stosowane w poligrafii do nacinania lub wycinania liter i innych kształtów znakowania reklamowego, lub modowego. Są to urządzenia niezbędne w drukarniach, agencjach reklamowych czy też firmach zajmujących się znakowaniem odzieży i przygotowywania elementów do zdobienia m.in. koszulek, bluz, czapek oraz toreb, poduszek i wielu innych produktów tekstylnych.

summa ogolne
summa 4

Niezrównana technologia na wyciągnięcie ręki

 • Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do zarządzania przepływem pracy.
 • OPOS X – Optical Positioning System – zautomatyzowany system pozycjonowania znaczników,  może odczytywać markery na standardowych materiałach, ale także na materiałach odblaskowych, holograficznych lub lustrzanych, a także na wielu różnych typach laminatów. Możliwość pracy z użyciem kodów kreskowych (w opcji).
 • Znakomity system prowadzenia mediówMicroSprocket™ zapewnia prowadzenie materiału bez przekaszania, powtarzalność cięcia jest gwarantowana na długości 8 m.
 • Intuicyjny panel sterujący do łatwej nawigacji i wprowadzania ustawień
 • Szybkie głowice tnące – wszechstronna głowica tnąca S One umożliwia szybkie przełączanie między nożami standardowymi, nożami do grubego materiału, pisakami lub narzędzia do dziurkowania (do tworzenia perforowanych szablonów).
 • Oprogramowanie GoSign – umożliwia import plików PDF, SGP, OXF i DXF. Skaluje, obraca i przygotowuje projekt do cięcia
 • FlexCut – unikalna funkcja perforowanego cięcia o niezrównanej precyzji nacinania materiału
 • Summa Cutter Control może odczytywać i kontrolować wszystkie ustawienia
 • Port USB 2.0 oraz Ethernet oraz w urządzeniach S One dostępny jest moduł Wi-Fi (zgodnie z rejonem)
 • Oprogramowanie sterujące dla systemów MAC i Windows

SUMMA S One ™

Seria S One ™ to zbudowana kompletnie od nowa seria ploterów tnących. Seria ta powstała w oparciu o lata doświadczeń zdobytych podczas konstruowania i rozwijania ploterów tnących.

Produkty opracowane przez Summa wyróżniają się niezawodnością, trwałością i wszechstronnością.  Również nowa linia produktów S One ™ jest budowana według surowych wymagań, specyficznych dla produktów Summa, w oparciu o wieloletnie doświadczenie i w całości opracowywane z myślą o użytkowniku.

Plotery S One ™ z nożem wleczonym posiadają wiele inteligentnych funkcji i nowoczesnych technik zapewniających najwyższą dokładność cięcia konturów w drukowanej grafice. To połączenie zaawansowanych funkcji sprawia, że ploter rolkowy S One ™ jest elastyczną i przyszłościową maszyną, która może rozwijać się wraz z aspiracjami i celami Twojej firmy przez wiele lat.

 

summa d140

Standardowo z ploterem Summa S ONE dostarczamy:

 • 2 standardowe ostrza 36˚
 • standardowy uchwyt ostrza
 • system pozycjonowania OPOS-X
 • oprogramowanie do cięcia (PL)
 • Summa Cutter Control software
 • GoSign software – skaluje, obraca i przygotowuje projekt do cięcia.
 • MacSign Cut – zbiór wtyczek i funkcji dla Adobe Illustrator
 • płyta CD zawierająca sterowniki i instrukcje do plotera (PL)
 • kołnierze prowadzące rolkę – 1 zestaw
 • nóż odcinający (przecinak ręczny) + zapasowe ostrze do noża do odcinania mediów
 • kabel USB (5m)
 • kabel zasilający
 • kabel sieciowy
 • podstawa z koszem (z wyjątkiem modelu S1D60, dla którego jest dostępna opcjonalnie : podstawa bez kosza lub podstawa z koszem)

SUMMA S CLASS 2

Summa S Class 2 to bardzo zaawansowane plotery tnące rolowe produkowane w renomowanej belgijskiej firmie SUMMA, która cieszy się dużym zaufaniem klientów na całym świecie.

Unikalny system OPOS-X, w który są wyposażone wszystkie urządzenia tej marki, dzięki czujnikom optycznym pozwala na bardzo dokładne pozycjonowanie wydruków.

Technologia MicroSprocket, która jest opatentowana przez firmę Summa, to precyzyjnie wykonany i pokryty tytanem system prowadzenia mediów, który umożliwia uzyskanie niedostępnej dla innych ploterów tej klasy gwarantowanej dokładności cięcia rzędu 0.1 mm oraz wycinanie projektów o długości nawet do 50 metrów.

summaS
summa 1
summa 9

SERIA D

Zaprojektowana specjalnie dla produkcji o dużej intensywności cięcia, seria D Summa łączy moc i precyzję z wydajną i niedrogą głowicą tnącą z nożem wleczonym (nóż pasywny) o dużej prędkości.


Standardowo z ploterem Summa S-Class serii D dostarczamy:

– 2 standardowe ostrza 36˚
– standardowy uchwyt ostrza
– system pozycjonowania OPOS-X
– oprogramowanie do cięcia (PL)
– Summa Cutter Control software
– GoSign cutting software
– MacSign Cut cutting software
– 2 kołnierze dociskowe rolki
– 2 ostrza do odcinania folii
– nóż odcinający
– kabel zasilający
– kabel USB
– podstawa z koszem na media

SERIA T

Plotery tnące serii T zapewniając maksymalną wydajność, gwarantując jakość cięcia oraz intuicyjność obsługi. Bardzo solidna konstrukcja urządzenia pozwala na naprawdę szybką pracę i radzenie sobie z najtrudniejszymi materiałami, takimi jak: folie kamieniarskie, folie magnetyczne czy odblaskowe. Seria T łączy w sobie precyzję plotera płaskiego z łatwością i szybkością plotera z podajnikiem rolkowym. Wszystko to dzięki zastosowaniu głowicy tnącej True Tangential (nóż aktywny do cięcia stycznego).

 

Standardowo z ploterem Summa S-Class serii T dostarczamy:

– 2 noże standardowe aktywne
– nóż sandblast aktywny
– nóż standardowy wleczony
– nóż wleczony
– uchwyt noża aktywnego
– uchwyt noża wleczonego
– pisak z uchwytem
– dziurkacz z uchwytem
– system pozycjonowania OPOS-X
– oprogramowanie do cięcia (PL)
– Summa Cutter Control software
– GoSign cutting software
– MacSign Cut cutting software
– 2 kołnierze dociskowe rolki
– ostrze do odcinania folii
– nóż odcinający
– kabel zasilający
– kabel USB
– podstawa z koszem na media

 

 

summa 8
summa opos 3

Czym sugerować się przy wyborze plotera tnącego?

Plotery tnące to grupa urządzeń o szerokim zastosowaniu, dlatego ich wybór nie należy do najprostszych. Najważniejszym parametrem jest rodzaj materiałów, które dany ploter będzie obrabiać. Upewnij się, że ploter, który planujesz zakupić, sprawdzi się do Twoich potrzeb. Zaawansowane plotery charakteryzują się wszechstronnością, co oznacza, że można je wykorzystywać do cięcia zarówno delikatnych materiałów, np. folii okiennych, jak i grubszych folii kamieniarskich czy odblaskowych.

 

Następnie zwróć uwagę na to, czy RIP, który obecnie wykorzystujesz, będzie kompatybilny z nowym ploterem. Istotny jest także zakres możliwości oferowanych przez oprogramowanie producenta oraz zgodność z systemem operacyjnym użytkowanym w przedsiębiorstwie. Ostatnim, nie mniej ważnym aspektem jest obszar cięcia, który definiuje maksymalne wymiary wycinanych elementów. 

 

Zalety ploterów tnących Summa

Najważniejszą zaletą wynikająca z korzystania z ploterów tnących jest możliwość szybkiego i precyzyjnego wycinania elementów. W przypadku ploterów Summa odpowiada za to m.in. system pozycjonowania znaczników OPOS X oraz system prowadzenia MicroSprocket™. Efekt pracy plotera tnącego jest powtarzalny – przykładowo, gwarantowana powtarzalność linii ploterów z serii S One wynosi 8 metrów.

 

Drugim benefitem związanym z ploterami tnącymi jest możliwość wykorzystania jednego urządzenia do cięcia różnych materiałów. W zależności od tego, jaki biznes prowadzisz, taka możliwość może okazać się kluczowa pod względem rozwoju działalności. Należy pamiętać, że ploter jest inwestycją, która będzie zwracać się przez lata, dlatego warto postawić na wszechstronny model, który idealnie wpisze się w metodykę pracy panującą w Twojej firmie.

 

Każde urządzenie tnące Summa wyróżnia się zupełnie unikatowymi cechami, które określają kolejne zalety związane z jego użytkowaniem. Aby się z nimi zapoznać, zachęcamy do przeczytania opisów poszczególnych ploterów i pobrania kart produktowych.

Dostępne produkty