Plotery tnące

Plotery tnące są stosowane w poligrafii do nacinania lub wycinania liter i innych kształtów znakowania reklamowego lub modowego. Są to urządzenia  niezbędne w drukarniach, agencjach reklamowych czy też firmach zajmujących się znakowaniem odzieży i przygotowywania elementów do zdobienia m.in. koszulek, bluz, czapek oraz toreb, poduszek i wielu innych produktów tekstylnych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo plotery Summa – renomowanego producenta innowacyjnych rozwiązań do cięcia, wyznaczającego na rynku standardy jakości, precyzji i szybkości cięcia. Obszary zastosowania ploterów Summa to opakowania, wystrój wnętrz, reklama zewnętrzna, POS, oznakowania, folie oraz bardzo szeroko pojęte znakowanie tekstyliów – moda, sport, tekstylia techniczne.

summa ogolne
summa 4

Niezrównana technologia na wyciągnięcie ręki

 • Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do zarządzania przepływem pracy.
 • OPOS X – Optical Positioning System – zautomatyzowany system pozycjonowania znaczników,  może odczytywać markery na standardowych materiałach, ale także na materiałach odblaskowych, holograficznych lub lustrzanych, a także na wielu różnych typach laminatów. Możliwość pracy z użyciem kodów kreskowych (w opcji).
 • Znakomity system prowadzenia mediówMicroSprocket™ zapewnia prowadzenie materiału bez przekaszania, powtarzalność cięcia jest gwarantowana na długości 8 m.
 • Intuicyjny panel sterujący do łatwej nawigacji i wprowadzania ustawień
 • Szybkie głowice tnące – wszechstronna głowica tnąca S One umożliwia szybkie przełączanie między nożami standardowymi, nożami do grubego materiału, pisakami lub narzędzia do dziurkowania (do tworzenia perforowanych szablonów).
 • Oprogramowanie GoSign – umożliwia import plików PDF, SGP, OXF i DXF. Skaluje, obraca i przygotowuje projekt do cięcia
 • FlexCut – unikalna funkcja perforowanego cięcia o niezrównanej precyzji nacinania materiału
 • Summa Cutter Control może odczytywać i kontrolować wszystkie ustawienia
 • Port USB 2.0 oraz Ethernet oraz w urządzeniach S One dostępny jest moduł Wi-Fi (zgodnie z rejonem)
 • Oprogramowanie sterujące dla systemów MAC i Windows

SUMMA S One ™

Seria S One ™ to zbudowana kompletnie od nowa seria ploterów tnących. Seria ta powstała w oparciu o lata doświadczeń zdobytych podczas konstruowania i rozwijania ploterów tnących.

Produkty opracowane przez Summa wyróżniają się niezawodnością, trwałością i wszechstronnością.  Również nowa linia produktów S One ™ jest budowana według surowych wymagań, specyficznych dla produktów Summa, w oparciu o wieloletnie doświadczenie i w całości opracowywane z myślą o użytkowniku.

Plotery S One ™ z nożem wleczonym posiadają wiele inteligentnych funkcji i nowoczesnych technik zapewniających najwyższą dokładność cięcia konturów w drukowanej grafice. To połączenie zaawansowanych funkcji sprawia, że ploter rolkowy S One ™ jest elastyczną i przyszłościową maszyną, która może rozwijać się wraz z aspiracjami i celami Twojej firmy przez wiele lat.

 

summa d140

Standardowo z ploterem Summa S ONE dostarczamy:

 • 2 standardowe ostrza 36˚
 • standardowy uchwyt ostrza
 • system pozycjonowania OPOS-X
 • oprogramowanie do cięcia (PL)
 • Summa Cutter Control software
 • GoSign software – skaluje, obraca i przygotowuje projekt do cięcia.
 • MacSign Cut – zbiór wtyczek i funkcji dla Adobe Illustrator
 • płyta CD zawierająca sterowniki i instrukcje do plotera (PL)
 • kołnierze prowadzące rolkę – 1 zestaw
 • nóż odcinający (przecinak ręczny) + zapasowe ostrze do noża do odcinania mediów
 • kabel USB (5m)
 • kabel zasilający
 • kabel sieciowy
 • podstawa z koszem (z wyjątkiem modelu S1D60, dla którego jest dostępna opcjonalnie : podstawa bez kosza lub podstawa z koszem)

SUMMA S CLASS 2

Summa S Class 2 to bardzo zaawansowane plotery tnące rolowe produkowane w renomowanej belgijskiej firmie SUMMA, która cieszy się dużym zaufaniem klientów na całym świecie.

Unikalny system OPOS-X, w który są wyposażone wszystkie urządzenia tej marki, dzięki czujnikom optycznym pozwala na bardzo dokładne pozycjonowanie wydruków.

Technologia MicroSprocket, która jest opatentowana przez firmę Summa to precyzyjnie wykonany i pokryty tytanem system prowadzenie mediów, który umożliwia uzyskanie niedostępnej dla innych ploterów tej klasy gwarantowanej dokładności cięcia rzędu 0.1 mm na długości nawet do 50 metrów.

summaS
summa 1
summa 9

SERIA D

Zaprojektowana specjalnie dla produkcji o dużej intensywności cięcia, seria D Summa łączy moc i precyzję z wydajną i niedrogą głowicą tnącą z nożem wleczonym (nóż pasywny) o dużej prędkości.


Standardowo z ploterem Summa S-Class serii D dostarczamy:

– 2 standardowe ostrza 36˚
– standardowy uchwyt ostrza
– system pozycjonowania OPOS-X
– oprogramowanie do cięcia (PL)
– Summa Cutter Control software
– GoSign cutting software
– MacSign Cut cutting software
– 2 kołnierze dociskowe rolki
– 2 ostrza do odcinania folii
– nóż odcinający
– kabel zasilający
– kabel USB
– podstawa z koszem na media

SERIA T

Plotery tnące serii T zapewniając maksymalną wydajność, gwarantując jakość cięcia oraz intuicyjność obsługi. Bardzo solidna konstrukcja urządzenia pozwala na naprawdę szybką pracę i radzenie sobie z najtrudniejszymi materiałami, takimi jak: folie kamieniarskie, folie magnetyczne czy odblaskowe. Seria T łączy w sobie precyzję plotera płaskiego z łatwością i szybkością plotera z podajnikiem rolkowym. Wszystko to dzięki zastosowaniu głowicy tnącej True Tangential (nóż aktywny do cięcia stycznego).

 

Standardowo z ploterem Summa S-Class serii T dostarczamy:

– 2 noże standardowe aktywne
– nóż sandblast aktywny
– nóż standardowy wleczony
– nóż wleczony
– uchwyt noża aktywnego
– uchwyt noża wleczonego
– pisak z uchwytem
– dziurkacz z uchwytem
– system pozycjonowania OPOS-X
– oprogramowanie do cięcia (PL)
– Summa Cutter Control software
– GoSign cutting software
– MacSign Cut cutting software
– 2 kołnierze dociskowe rolki
– ostrze do odcinania folii
– nóż odcinający
– kabel zasilający
– kabel USB
– podstawa z koszem na media

 

 

summa 8
summa opos 3

Dostępne produkty