Drukarki do druku żywicznego EPSON

Najnowsze drukarki EPSON SureColorSC-R5010  i R5010L, do druku ekologicznymi atramentami żywicznymi, rozszerzają asortyment drukarek wielkoformatowych firmy Epson do zastosowań zarówno normalnego druku, jak i druku o wysokiej jakości. Technologia oparta o atramenty na bazie wody, o niskiej emisyjności LZO, umożliwiająca zastosowania wydruków we wrażliwych środowiskach,  zapewnia drukowanie na różnych materiałach w ekologiczny i trwały sposób, łącząc w sobie precyzję, elastyczność i niezawodność.

Dzięki technologicznie zaawansowanym rozwiązaniom EPSON – żywicznego atramentu na bazie wody UltraChrome RS, trwałych i precyzyjnych głowic drukujących PrecisionCore™ Micro TFP z trzema technologiami do obrazowania PrecisionDot, uzyskujemy wyraziste kolory obrazu o zmniejszonej ziarnistości i nierówności, zapewniając wysoką jakość i trwałość druku. Jednocześnie Użytkownicy mogą korzystać z wyjątkowego poziomu wydajności drukarek, spójnością kolorów oraz powtarzalnością wydruków.

 

 

Specialist Partner Pro Graphics Epson

 

API.PL i EPSON w jednym celu

Firma API.PL jest autoryzowanym partnerem firmy EPSON w zakresie sprzedaży i serwisu drukarek żywicznych, z wieloletnim doświadczeniem:

 • doradzimy Ci jak optymalnie stworzyć i wdrożyć kompleksową linię produkcyjną bez względu czy produkujesz tekstylia, działasz w branży reklamowej czy dekoracji wnętrz,
 • zapewniamy kompleksowe usługi w zakresie konserwacji i pomocy technicznej na każdym etapie wdrożenia,
 • będziemy Cię inspirować abyś optymalizował i rozwijał swój biznes podnosząc jakość i wydajność swojej produkcji.

Epson produkuje wszystkie komponenty SC-R5010 i R5010L, w tym głowice drukujące, atramenty i oprogramowanie, aby osiągać spójne poziomy jakości, jakich oczekują użytkownicy. Jako uzupełnienie i zapewnienie kontroli wprowadzono Epson Production Monitor (jedna z usług oferowanych przez Epson Cloud Solution PORT), który umożliwia łatwe monitorowanie sprzętu w kilku lokalizacjach lub kilku drukarek w jednej lokalizacji — na hali produkcyjnej lub zdalnie.

epson R
ultrachromers — kopia

greenguard

Certyfikat GREENGUARD jest wydawany przez organizację UL Environment produktom spełniającym najbardziej rygorystyczne normy na świecie dotyczące emisji związków chemicznych.

Atramenty UltraChrome RS Ink posiadają ten certyfikat, co jest potwierdzeniem niskiej emisji szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych (LZO). Potwierdzenie wysokiej jakości i ekologiczności dla atramentów Ultrachrome RS oznacza, że elementy zadrukowywane przez drukarki EPSON serii SC-R mogą być wykorzystywane w warunkach wewnętrznych, także w otoczeniu osób szczególnie wrażliwych na LZO.

druk zywiczny karta produktu

Nowość w ofercie!

 

EPSON
SureColor SC-R 5010 i SCR5010L – inżynieria precyzyjna w służbie jakości i wydajności

64-calowe  drukarki Epson SureColor SC-R5010 i R5010L przeznaczone są do produkcji szybkoschnących i odpornych na zadrapania i rysy obrazów o wyrazistych kolorach, które można drukować na różnych nośnikach (np. winyl, banery, tekstylia, płótna, tapety, folie), w tym niepowlekanych, za pomocą atramentu żywicznego.

Urządzenia wyposażone są w głowice drukujące PrecisionCore Micro TFP szerokości 2,6 cala, o 9600 dyszach do druku, a najmniejsza drukowana kropla ma rozmiar 4,9 pl. Zastosowanie obrazowania Precision Dot firmy Epson, zoptymalizowanego dla druku żywicznego, łączącego trzy dedykowane technologie: Halftone, LUT oraz Micro Weave, zapewnia uzyskanie szerszej gamy kolorów i zmniejszoną ziarnistość obrazu, w rozdzielczościach do 1200 x 2400 dpi. Duże 1500ml worki z atramentami, system stałego zasilania oraz możliwość samodzielnej wymiany głowic drukujących* ograniczają czas przestojów. W modelu SureColor SC-R 5010L zastosowano podwójny zestaw worków z atramentami na każdy kolor (1500ml ×2), co pozwala na wydłużone (nawet do 34h** przed wymianą atramentu) okresy ciągłego drukowania, dzięki możliwości zmiany podczas pracy (hot swap).

epson R 5010 4
scr5010tyl

Cechy główne:

 • Druk ekologicznym, bezzapachowym atramentem żywicznym na bazie wody, do użytku we wrażliwych środowiskach – m.in. szpitale, szkoły hotele.
 • Wydruki gotowe do użycia ( lub laminowania) zaraz po zakończeniu drukowania – szybkoschnący, odporny na zarysowania tusz.
 • Doskonała obsługa nośników i rozszerzenie oferty – atrament Epson UltraChrome ™ RS utwardza ​​się w niższej temperaturze, co zapewnia lepszą zgodność z nośnikami. Druk na nośnikach w rolkach o szerokości do 1626 mm (64 cale) i grubości 1 mm – do produkcji transparentów, banerów ściennych, tapet, obrazów typu canvas, plakatów, folii, klisz oraz tekstyliów.
 • Doskonała spójność druku – inteligentne zarządzanie podawaniem mediów z zaawansowaną automatyczną kontrolą naprężenia (Ad-ATC) w połączeniu z precyzyjną kontrolą temperatury, zapewnia dokładne i spójne kolorystycznie wydruki, odpowiednie dla najbardziej wymagających zastosowań związanych z pasowaniem obrazu np. w produkcjach tapet.
 • System stałego zasilania w atrament – duże 1,5-litrowe worki z atramentem, 6 kolorów oraz optymalizator;  pozwala ograniczyć ilość interwencji operatora podczas produkcji i wydłuża całkowity czas pracy;
 • Możliwość samodzielnej wymiany głowic* skracający czas przestoju maszyny.
 • Wydajna obsługa  drukarkiłatwe ładowanie i szybkie ustawianie dzięki profilom nośników do pobrania, elastyczna obsługa dzięki dużemu 4,3 calowemu panelowi dotykowemu, przezroczystej pokrywie płyty i oświetleniu płyty.
 • Drukowanie z szybkością do 116,5 m2/godz (600 x 300 dpi 1 pass)***
 • Technologia Precision Dot firmy Epson – trzy dedykowane technologie obrazowania (Halftoning, LUT i Micro Weave) zoptymalizowane dla atramentu żywicznego, dla precyzji nanoszenia kropli, spójności kolorów i jakości obrazu.
 • Niskie jednostkowe koszty produkcji – ekonomiczny atrament w workach, zaawansowane samooczyszczanie i samoobsługa, głowice drukujące o wysokiej trwałości, system zbiorczego atramentu i opcjonalny podwójny CISS z automatyczną wymianą na gorąco (SC-R5010L).

Kompletne rozwiązanie firmy Epson, w tym głowice drukujące, atrament, oprogramowanie sprzętowe i oprogramowanie do druku Epson Edge Print, które współpracuje z wieloma aplikacjami RIP innych firm ( m.in. Caldera V17, ONYX).

 

Główne przeznaczenie: 

www.akt zaj 560x420 2

Drukarki EPSON SureColor serii R do druku atramentem żywicznym otrzymały prestiżową nagrodę iF Product Design Award 2021 w kategorii Produkt. Nagroda jest przyznawana od 1954 przez iF International Forum Design i ma na celu zwiększanie świadomości społecznej na temat znaczenia designu oraz łączenia projektowania z przemysłem na arenie międzynarodowej.

iF Product Design Award jest najstarszym niezależnym znakiem jakości projektowania na świecie i symbolem wybitnych osiągnięć w dziedzinie designu.

PEWNOŚĆ

Najlepsza technologia gwarancją Twojej produkcji

SERWIS

Wieloletnie doświadczenie i setki wdrożeń w Polsce

KOMPLEKSOWOŚĆ

Technologia, drukarki, atramenty, media od EPSON i API.PL

ŚWIATOWA MARKA

Japońska jakość doceniana na całym świecie

Precyzyjny sprzęt, doskonałe rezultaty:

atramenty RS INK epson

Inteligentne obrazowanie

Ekologiczne, na bazie wody, atramenty żywiczne UltraChrome RS umożliwiają tworzenie obrazów o wyrazistych kolorach, ostrych konturach i płynnej gradacji. Połączenie trzech technologii – moduł półtonowy, LUT, i Micro Weave, składających się na tryb EPSON PrecisionDot, zapewnia najlepszą jakość wydruków, trwałych w zastosowaniu, spójnych w kolorystyce i powtarzalnych w kolejnych produkcjach.

glowica precision dot epson

Najwyższa jakość obrazu

Głowice drukujące PrecisionCore Micro TFP firmy Epson zapewniają wyjątkowo wysoką jakość obrazu dzięki konfiguracji dysz drukujących — maksymalna rozdzielczość otrzymanego wydruku wynosi 1200 x 2400 dpi.

scf 9300 jakosc

Solidność konstrukcji

Zaawansowane rozwiązania Epson z zakresu robotyki, konstrukcja spawanych laserowo ram oraz technologia precyzyjnego obrazowania potwierdzają dbałość firmy Epson o wysoką jakość produktów.

scf 9300 wsparcie

Pełna obsługa i wsparcie

Unikatowy system rozszerzonej gwarancji coverplus epson umożliwiający samodzielny serwis drukarki*.

*zgodnie z zasadami gwarancji CoverPlus Gwarancja Coverplus jest dostępna w kilku wariantach. O szczegóły zapytaj naszego doradcę. Warunki i korzyści zgodne z regulacjami firmy EPSON.
** Dane szacunkowe na podstawie obliczeń firmy Seiko Epson: SC-R5010L Tryb drukowania: 9-przebiegowy (15㎡/h)/Dane druku: Szczytowy czas szacunkowy będzie się różnił na podstawie indywidualnych warunków.
*** Dane liczbowe oparte są na szybkości drukowania tylko dla obrazu wyprodukowanego 1613,3 x 2016,6 mm przy użyciu Epson Edge Print. Nie obejmują one czasu przetwarzania ani transmisji obrazu. Nie wszystkie tryby drukowania są obsługiwane przez wszystkie nośniki i / lub oprogramowanie RIP; Poszczególne wyniki podlegają zmianom ze względu na różnorodne czynniki konfiguracyjne, operacyjne i specyficzne dla obrazu.