Pretreatment

Pre-treatment stosowany jest wówczas, gdy drukujemy białym atramentem. Nanosimy go na koszulkę przed przystąpieniem do drukowania.

Preparat przygotowujący do druku zaprojektowany został specjalnie do zastosowania razem z atramentem UltraChrome DG i DG2. Stosujemy go, aby zapewnić wysoką jakość podczas drukowania bezpośrednio na czarnych lub ciemnych ubraniach.

Preparat posiada formę skoncentrowaną i należy go rozcieńczyć destylowaną wodą w stosunku 1 część preparatu do 3 części wody. Po rozcieńczeniu preparat może być naniesiony bezpośrednio na ubranie przed rozpoczęciem drukowania.

Zastosowanie pre-treatment – cenne wskazówki

Zastosowanie pre-treatment w formie nierozcieńczonej może spowodować pozostawienie na tkaninie widocznych i niepożądanych śladów. Roztwór rozcieńczony w większym stopniu (powyżej 3) może powodować słabsze wnikanie farby w materiał, a tym samym skutkować niższą jakością wydruku.

Preparat można nanosić na tkaninę wykorzystując np. wałek.

W celu odpowiedniego przygotowania tkaniny do druku, po naniesieniu pre – treatmentu, w celu wysuszenia, utrwalenia, usunięcia fałd i pomarszczeń tkaniny, polecamy zastosowanie pras grzewczych.

Jak stosować prasę?

Wielkość powierzchni Temperatura Czas Nacisk
A4 lub mniejsza

170 °C

 

170 °C

45 s

4,2 N/cm2

 

4,2 N/cm2

Większa niż A4 45 – 90 s

Po wykonaniu wydruku w celu jego utrwalenia rekomendujemy zastosowanie tunelu suszącego.

13cal o image 07 pre treatment liquid jpg

 

Firma Epson zaleca stosowanie wyłącznie oryginalnego preparatu przygotowującego do druku Epson. Stosowanie innych preparatów może negatywnie wpłynąć na jakość druku.

TRANSMATIC PR-60

 

Nowość w ofercie API.PL. Transmatic PR-60 to urządzenie do automatycznego nanoszenia płynnego podkładu (pretreatmentu) na tekstylia drukowane w technologii DTG (direct to garment). Urządzenie jest przyjazne w użyciu, łatwe w konserwacji i tanie w eksploatacji.

Transmatic PR-60 doskonale sprawdzi się w firmach, które poszukują rozwiązań mogących przyspieszyć produkcję dzięki automatyzacji procesu przygotowania materiału do druku. Pole robocze: 40 X 60cm, ilość zbiorników: 2 x podkład, 1 x woda, liczba dysz: 4 szt. Sterowanie odbywa się przez dotykowy wyświetlacz z opcją programowania.

Pobierz kartę produktu

transmatic pr