Tunele suszące

 

Tunele suszące gazowe M&R

 

SPRINT – seria gazowych tuneli grzewczych

Seria Sprint to grupa innowacyjnych, wysokowydajnych suszarek gazowych, nastawionych na dużą produkcję. Dostępne są modele o szerokości pasa od 97 do 213 cm (38” do 84”) i długości komory grzewczej od 244 do 610 cm (8’ do 20’).

Modułowa budowa maszyny pozwala na swobodę konfiguracji i dopasowanie suszarki do indywidualnych potrzeb.

Sprint charakteryzuje się nie tylko najwyższą produktywnością w swojej klasie, ale również najwyższą sprawnością energetyczną.

W suszarkach zastosowano palniki o zwiększonej wydajności spalania, które można zasilać ciekłym propanem (LP) lub gazem ziemnym (NG).

Suszarki z serii Sprint są pierwszymi w pełni skomputeryzowanymi urządzeniami.

 

OPCJE W SERII SPRINT:

 • Zespół powietrzny – wentylator cyrkulacyjny o zmiennej prędkości obrotowej (niedostępny w modelach Mini Sprint 2000),
 • Projekt i konstrukcja – moduły zwiększające długość pasa transportowego mają długość 122 cm (48”), zwiększona prędkość przesuwu pasa dla specjalistycznych zastosowań, opcja podwójnego pasa (dwa niezależne napędy) dostępna w modelach z pasami transportowymi o szerokości 183 cm (72”) i więcej,
 • Komora susząca – dostępne są dodatkowe sekcje o długości 61 cm (24”), sekcja o długości 61 cm (24”) z promiennikiem podczerwieni dla zwiększenia wydajności produkcyjnej, wentylator chłodzący na wylocie tunelu grzewczego.

Sprint 2000

Pierwsza w pełni skomputeryzowana suszarka gazowa na świecie. W czasie rzeczywistym informuje o temperaturze komory grzewczej, zużyciu gazu, prędkości pasa oraz temperaturze wewnątrz suszarki i na wyjściu z tunelu grzewczego. Pozwala to na uzyskanie wyjątkowej powtarzalności produkcji, a odczytane parametry mogą zostać zapisane w jednym z 30 programów. Można je później w łatwy sposób powtórzyć, przy pracy z podobną kombinacją farb i materiałów.

Sprint 3000

Najnowsze wcielenie najbardziej innowacyjnej i niezawodnej linii suszarek gazowych w przemyśle sitodruku, są dostępne w szerokim zakresie konfiguracji, szerokości pasów i długości komory, w tym modeli wielowymiarowych – 12,2 metra (40 stóp) i więcej.

Sprint 3000D

Gazowa suszarka do tekstyliów, wykorzystująca podwójnie ułożoną konstrukcję pasów, skutecznie podwajając przepustowość przy zachowaniu niewielkiego wymiaru powierzchni.

Sprint 3000D został zaprojektowany z myślą o nowych atramentach i metodach drukowania, takich jak druk bezpośredni (DTG) i druk hybrydowy (sito + druk cyfrowy) uwzględniając ich znacznie różniące się szybkości utrwalania. Nadaje się także do tradycyjnego sitodruku.

Umożliwia operatorom szybkie dostosowanie ustawień suszarki do zmian i wymagań produkcyjnych, operatorzy mogą w prosty sposób zmienić niezależne prędkości taśmy i wykonywać swoje zadania!

Tunele suszące elektryczne M&R

 

Economax D

Elektryczny tunel grzewczy charakteryzujący się przystępną ceną, niewielkimi gabarytami, prostotą obsługi, zaskakująco wysoką wydajnością – doskonały dla małych i średnich zakładów sitodrukowych, dedykowany do utrwalania farb plastizolowych oraz do transferów.

Główne cechy urządzenia:

 • Szerokość pasa – 61 cm
 • Długość komory grzewczej – 114 cm
 • Cechuje się najwyższą sprawnością energetyczną w swojej klasie. Zastosowanie izolacji termicznej typu CoolSkin® zapobiega przedostawaniu się ciepła do otoczenia i pozostawia obudowę chłodną w dotyku.

Economax D w wersji podstawowej posiada:

 • dwa wysokowydajne panele grzewcze i może być wyposażony w dodatkowy trzeci panel,
 • regulację wysokości paneli względem konwejera, pozwalającą na zwiększenie efektywności i redukcję kosztów jednostkowych produkcji,
 • wytrzymały i niezawodny silnik,
 • wytrzymały na temperaturę pas transportowy pokryty teflonem,
 • regulację temperatury, która umożliwia ograniczenie poboru mocy w trakcie rozruchu suszarki,
 • działający w sposób ciągły kontroler PID, który spełnia funkcję bardzo dokładnego termostatu, utrzymując temperaturę pracy suszarki na zadanym poziomie z dokładnością do 1st. C,
 • panel sterujący, który zapewnia kontrolę i monitoring prędkości i temperatury konwejera; kontrola i sterowanie temperatury odbywają się cyfrowo.

Otwarcie wejścia i wyjścia suszarki można ręcznie regulować. Wały prowadzące pas transportowy są baryłkowato zakończone, co zapewnia poprawne centrowanie pasa. Sekwencja automatycznego wyłączania utrzymuje konwejer i silnik wyciągu w działaniu do momentu ochłodzenia komory suszącej.

Economax D jest solidną suszarką zaprojektowaną na długie lata pracy. W połączeniu z manualnymi maszynami drukarskimi M&R oraz systemami szybkiego pasowania takimi jak Tri- Loc® Economax D znajduje idealne zastosowanie w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Fusion

Seria tuneli suszących Fusion M&R charakteryzuje się prostotą obsługi, ekonomią pracy i przystępną ceną.

Tunele dedykowane są dla małych firm skupionych na druku ręcznym oraz dla średnich warsztatów automatycznych.

Suszenie odbywa się z zastosowaniem paneli grzewczych z możliwością regulacji wysokości względem konwejera.

Wytrzymały i niezawodny silnik napędza odporny na wysoką temperaturę pas transportowy pokryty teflonem. Sterowanie oraz kontrola temperatury odbywają się cyfrowo. Elektroniczny kontroler błyskawicznie reaguje na zmiany temperatury i utrzymuje jej stały poziom w granicy 1°C od wartości zadanej.

Dostępne są modele:

 • Szerokość pasa 91 cm, 122 cm lub 152 cm,
 • Długości komory grzewczej: 183 cm lub 305 cm,
 • Najbardziej uniwersalna i przystępna suszarka do tekstyliów firmy M&R.

Radicure D

Największy z elektrycznych tuneli grzewczych firmy M&R, zaprojektowany z myślą o długotrwałym zastosowaniu przy maksymalnej produktywności, oparty na promiennikach podczerwieni. Urządzenie cechuje się nie tylko najwyższą produktywnością w swojej klasie, ale również najwyższą sprawnością energetyczną.

Cechy:

 • Szerokości pasa 91 cm, 122 cm, 152 cm,
 • Długość komory grzewczej od 183 cm do 305 cm,
 • Opatentowany system izolacji z technologią CoolSkin™.