Eko media w ofercie API.PL

API.PL wprowadza do oferty ekologiczne media i podłoża do druku. Eko media są produkowane na bazie surowców mniej szkodliwych dla środowiska niż powszechnie stosowane PVC, a parametrami nie ustępują standardowym materiałom i mogą być ich stuprocentowymi zamiennikami. Niejednokrotnie dają nawet szersze możliwości zastosowania i pozwalają na uzyskanie prac lepszej jakości.

Utylizacja materiałów wykonanych z PVC (polichlorek winylu) jest szkodliwa dla środowiska, a przy tym kosztowna. PVC po utylizacji traci swoją jakość i pierwotne właściwości. Jego stosowanie w mediach i podłożach do druku jest zatem nieefektywne ekonomicznie oraz, co nie mniej ważne, ma negatywny wpływ na ekologię. Materiałami, w których pokładane są największe nadzieje jeśli chodzi o poszukiwanie alternatywnych materiałów dla druku wielkoformatowego, są: PP (polipropylen), PET (politereftalan etylenu) oraz PE (polietylen). Proces ich recyklingu jest dużo bezpieczniejszy i mniej uciążliwy dla środowiska oraz tańszy. Zaletami wymienionych tworzyw jest możliwość ich powtórnego użycia i przetworzenia. Ich degradacja w środowisku jest zdecydowanie mniej szkodliwa niż PVC. Materiały z tych surowców stanowią główny trzon EKO oferty API.PL. Dodatkowym elementem są też materiały biodegradowalne, które niewątpliwie stanowią przyszłość druku reklamowego.

www750x525 3

W ofercie eko mediów znajdują się podłoża przeznaczone do zastosowania w reklamie wewnętrznej i zewnętrznej oraz jako materiały promocyjne i informacyjne, gadżety reklamowe, czy materiały do oznaczeń. Z naszych materiałów ekologicznych z powodzeniem można produkować materiały reklamowe do wykorzystania zarówno w przestrzeni publicznej, tj. w biurach, sklepach i galeriach handlowych, halach wystawowych, salonach wystawienniczych, aptekach, restauracjach, jak również w branży home decor. W naszym asortymencie eko mediów znajdują się materiały na banery, billboardy, rollupy, grafiki wystawiennicze, kasetony, plakaty i materiały display, a nawet podświetlane reklamy typu citylight. W ofercie są też folie różnego przeznaczenia (w tym folie podłogowe), tapety, materiały elektrostatyczne i laminaty. Są to produkty uznanych marek: Drytac, Decal, Guandong, ClingZ oraz OptiMedia i Vesline.

Eko media, pod względem właściwości i funkcjonalności, nie ustępują standardowym materiałom. W zależności od typu, z powodzeniem można je stosować na wszystkie rodzaje podłoży: szkło, metal, tynk, beton, asfalt, drewno, płyta meblowa i podłoża papierowe. Część z nich jest też repozycjonowalna, co oznacza, że można aplikować je wielokrotnie. Dają się łatwo usuwać z podłoża, bez jego uszkodzenia.

Media i podłoża do druku są dzisiaj szeroko stosowane. Mają różną formę i przeznaczenie. Ich biodegradowalność oraz możliwość utylizacji, w celu ponownego wykorzystania, ma kluczowe znaczenie dla środowiska naturalnego i komfortu życia. API.PL jako firma odpowiedzialna społecznie wprowadza do oferty produkty spełniające coraz bardziej restrykcyjne normy ekologiczne, a jednocześnie innowacyjne pod względem funkcjonalności i przeznaczenia.