Epson do druku żywicznego już w ofercie API.PL

Druk najwyższej jakości, doskonała powtarzalność i spójność kolorystyczna, wszechstronne zastosowanie do różnych typów podłoży reklamowych oraz home decor, niezbędne certyfikaty ekologiczne, a także możliwość szybkiej realizacji zleceń, to kluczowe zalety nowego plotera marki Epson do druku atramentem żywicznym.

Oferta urządzeń do druku wielkoformatowego API.PL wzbogaciła się o 64-calową drukarkę Epson SureColor SC-R5010 i SC-R5010L do druku atramentem żywicznym na bazie wody. Drukarka przeznaczona jest do produkcji szybkoschnących i odpornych na zadrapania i rysy obrazów o wyrazistych kolorach.

Głowica drukująca PrecisionCore Micro TFP zapewnia wysoką jakość wydruków oraz kontrolę nad spójnością kolorów. Precyzyjna kontrola temperatury w wieloetapowym procesie wygrzewania wydruku gwarantuje stabilność i wierność odwzorowania kolorów od krawędzi do krawędzi – na całej powierzchni wydruku. Zastosowanie obrazowania Precision Dot firmy Epson, zoptymalizowanego dla druku żywicznego, łączącego trzy dedykowane technologie: Halftone, LUT i Micro Weave, zapewnia uzyskanie szerszej gamy kolorów i zmniejszonym ziarnem w rozdzielczościach do 1200 x 2400 dpi.

 

EPSON surecolor sc r5010

Zastosowanie w drukarce Epson SC-R5010 trwałej głowicy drukującej PrecisionCore Micro TFP gwarantuje dokładność i powtarzalność kolorów od pierwszego do ostatniego wydruku – głowice piezoelektryczne nie ulegają uszkodzeniu pod wpływem temperatury, co oznacza, że wielkość i umiejscowienie kropli tuszu pozostają niezmienione przez cały cykl użytkowania urządzenia. Wyeliminowany został tym samym problem z pasowaniem i powtarzalnością kolorów wydruków. System podawania nośników – Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC) – oferuje wysoką stabilność, wymaganą przy wielkoformatowych wydrukach przeznaczonych na powierzchnie takie jak witryny sklepowe czy ściany. Dzięki temu ilość odpadów jest mniejsza, czas montażu krótszy, a klient może być pewny idealnego wydruku o niewidocznych łączeniach.

Wydajne i szybkie procesy suszenia i utwardzania pozwalają zalaminować i dostarczyć wydruk do klienta jeszcze w dniu wydruku, co przekłada się na możliwość szybkiej realizacji zleceń klientów.  Zastosowanie trzech niezależnych stacji grzewczych (nagrzewanie wstępne, właściwe i po wydruku) bez względu na rodzaj nośnika gwarantuje zachowanie kolorów zgodnych z projektem. Duże 1500ml worki z atramentami, system stałego zasilania oraz możliwość samodzielnej wymiany głowic drukujących ograniczają czas przestojów. W modelu SureColor SC-R 5010L zastosowano podwójny zestaw worków z atramentami na każdy kolor (1500ml ×2), co pozwala na wydłużone (nawet do 34h przed wymianą atramentu) okresy ciągłego drukowania, dzięki możliwości zmiany podczas pracy (hot swap). W przypadku konieczności wymiany głowicy, użytkownik może to zrobić we własnym zakresie, przystępując do unikatowego systemu rozszerzonej gwarancji CoverPlus, umożliwiającej  samodzielny serwis drukarki.

epson sc r 5010

ultrachromers

Nowy Epson SureColor SC-R5010 Series umożliwia drukarniom wielkoformatowym, agencjom reklamowym oraz producentom materiałów do home decor rozszerzenie oferty druku. Nowy Epson na atrament żywiczny daje możliwość realizacji zamówień na różnych typach nośników, tj.: tapetach,  obrazach typu canvas, tekstyliach, banerach ściennych, oraz plakatów, folii i klisz oraz tekstyliów – przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i ochrony środowiska. 6-kolorowy zestaw atramentów UltraChrome RS to bezzapachowe, wodne tusze żywiczne, gwarantujące bezpieczeństwo stosowania we wrażliwym środowisku, tj. w halach produkcyjnych,  szkołach, szpitalach, hotelach czy innych obiektach zamkniętych.

Kluczowe cechy drukarki SC-R5010:

  • atrament Epson UltraChrome RS (atrament żywiczny o szerokiej palecie kolorystycznej)
  • wysoką odporność wydruków na zarysowania
  • certyfikaty GreenGuard Gold, AgBB i francuski VOC
  • precyzyjny system podawania nośnika, dzięki czemu drukowanie jest płynne i wydajne
  • system Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC) zapewniający dokładne i stabilne umieszczanie nośnika w urządzeniu
  • możliwość samodzielnej wymiany części przez użytkownika (głowica drukująca)
  • nowy, trzy-etapowy system nagrzewania (rozgrzewanie wstępne, zasadnicze i końcowe)
  • atrament w systemie Bulk Ink Solution
  • dotykowy 4,3-calowy panel sterowania
  • intuicyjne oprogramowanie Epson Edge Print RIP

 

Polecamy relację z prezentacji druku żywicznego w showroomie API.PL

Poznaj modele drukarek żywicznych ˃˃