Fast Textile 2018 – ważna premiera na stoisku API.PL

Najważniejszym wydarzeniem na stoisku API.PL (hala C, stoisko M145) będzie polska premiera przemysłowego plotera sublimacyjnego MTEX DRAGON. Zaprezentujemy również szerokie możliwości, jakie w druku na tkaninach dają plotery marki EPSON w połączeniu z technologią termotransferu.

Ploter MTEX DRAGON to europejska jakość. Jego producentem jest portugalska firma New Solution Engineering a urządzenie przeznaczone jest dla przemysłu tekstylnego wykorzystującego druk sublimacyjny.

Najważniejsze cechy urządzenia:

  • szerokość wydruku – 1,9 m
  • wydajność produkcji 274 m2/h
  • jakość wydruku: od 360 do 1440 dpi
  • od 8 do 16 głowic drukujących

MTEX DRAGON wyposażony został w innowacyjnątechnologię Mtex, umożliwiającą druk wysokiej jakości na cienkich mediach papierowych. Wizyta na naszym stoisku będzie okazją do poznania zalet i osiągów urządzenia oraz przeprowadzenia indywidualnych konsultacji z ekspertami producenta.

 

mtex 3

Zaprezentujemy również możliwości druku na tekstyliach w wiodących technologiach:

  • DTG (EPSON SureColor SC-F2100) – personalizacja produktów bawełnianych,
  • SUBLIMACJA (EPSON SureColor SC-F6200 i Epson SureColor SC-F9300) – druk na szerokiej gamie podłoży,
  • EKOSOLWENT (EPSON SureColor SC-S80610) – połączenie druku ekosolwentowego i folii termozgrzewalnych oraz bezpośredni druk na ekoskórze – dzięki systemowi prowadzenia i podgrzewania materiału ECOTEX,
  • TERMOTRANSFER (prasy: Transmatic TS2M Transmatic REV 5S oraz Metalnox PTS 950 Basic Single) – utrwalanie druku na różnych podłożach.

 

Porównamy także zalety utrwalania wydruków w technologii DTG na prasach oraz przy użyciu tunelu suszącego Economax D sprawdzającego się również przy wydrukach sitodrukowych. To doskonała suszarka dla małych i średnich warsztatów drukarskich o zaskakująco wysokiej wydajności i niewielkich gabarytach. Cechuje się najwyższą sprawnością energetyczną w swojej klasie. Posiada wytrzymały i niezawodny silnik oraz wytrzymały na temperaturę pas transportowy pokryty teflonem. Economax D jest solidną suszarką zaprojektowaną na długie lata pracy.

 

Oprócz tunelu suszącego na stoisku targowym pokażemy również akcesoria do sitodruku w tym kompleksową i rewolucyjną ofertę firmy Easiway w zakresie mycia matryc sitrodrukowych. System amerykańskiej firmy Easiway oparty o produkty chemiczne do czyszczenia sit wraz ze zbiornikiem zanurzeniowym jest najszybszą, najbezpieczniejszą i najbardziej ekonomiczną metodą odwarstwiania i czyszczenia sit. Tysiące firm sitodrukowych na całym świecie z powodzeniem stosują ten unikalny system rekultywacji.

 

V edycja targów odbywa się w dniach 22-24 listopada 2018r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo – hala C, stoisko: M145.