Keencut Evolution 3 – rewolucja w cięciu!

Keencut tworzy trymery od 1982 roku. Produkcja oraz użyte do niej materiały w 99% pochodzą z Wielkiej Brytanii. To przekłada się na dużą niezawodność, wysoką jakość wykonania oraz co najważniejsze precyzję cięcia. Model Evolution 3 został oparty na sprawdzonym rozwiązaniu, czyli zastosowaniu stalowych prowadnic głowicy tnącej oraz łożysk. Dzięki temu, na produkt udzielana jest 5-letnia gwarancja.

Główne cechy nowego EVOLUTION 3

Głowice tnące oparte na łożyskach oraz stalowych prowadnicach.

Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że praca na urządzeniu jest łatwa i nie nastręcza problemów. Mniejszy opór podczas cięcia ułatwia obróbkę twardszych materiałów, m.in. takich jak spienione PCV. Precyzja cięcia jest dużo większa – całkowicie zniwelowany został tzw. „luz” głowicy, a połączenie łożysk ze stalowymi prowadnicami pozwoliło na przedłużenie żywotności trymera.

Keencut Evolution 2

Trzy modele do wyboru.

Evolution 3 to również możliwość doboru odpowiedniego rozwiązania do indywidualnych potrzeb:

  • Freehand – mobilna wersja, umożliwiająca swobodne przenoszenie trymera, i pracę w dowolnym miejscu,
  • Benchtop – model przystosowany do montażu na dowolnym płaskim stole; posiada rozwiązanie Lif-and-Hover,
  • Smartfold – rozwiązanie z integralną podstawą do montażu na stole; brak konieczności wymiany mat do cięcia bądź innych podkładów; posiada rozwiązanie Lif-and-Hover.

Dodatkowe rozwiązania:

  • Hot Knife – nóż termiczny do cięcia poliestrowych materiałów tekstylnych
  • Glass Cutter – ostrze do nacinania szkła
  • Medium Duty Blade Holder – uchwyt ostrzy trapezowych najpopularniejszych na rynku
Keencut Evolution 3

Wymiana narzędzi tnących.

Unikatowy system w prosty i szybki sposób pozwala za pomocą jednego ruchu na wymianę głowic tnących dla różnych materiałów, takich jak: folie, papiery, banery, spienione PCV, tekstylia, czy tapety. Możliwe jest nawet zainstalowanie narzędzia do bigowania! Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość zastosowania każdej z głowic równocześnie, bez konieczności wybrania tylko jednego narzędzia.

Listwa wskazująca linię cięcia.

Sprawdzone rozwiązanie z modelu SteelTrak zostało wdrożone również w modelu EVOLUTION 3. Jest nim półprzezroczysta listwa wskazująca dokładną linię cięcia, pozwalająca uzyskać precyzję z dokładnością do 0,2mm.

System Lfit-and-Hover.

To system unoszenia płaszczyzny trymera w celu załadunku materiału. Za pomocą jednej dźwigni operator może unieść trymer na całej jego szerokości. Dodatkowym innowacyjnym rozwiązaniem (oczekującym na patent) jest możliwość zablokowania wysokości, na jaką płaszczyzna tnąca ma zostać uniesiona. Rozwiązanie to upraszcza obsługę, zwłaszcza podczas pozycjonowania użytku do cięcia.  

Keencut Evolution 1

Dodatkowe rozwiązania:

  • Hot Knife – nóż termiczny do cięcia poliestrowych materiałów tekstylnych
  • Glass Cutter – ostrze do nacinania szkła
  • Medium Duty Blade Holder – uchwyt ostrzy trapezowych najpopularniejszych na rynku

Wszystkie modele Keencut Evolution 3 występują w szerokościach: 1.6m, 2.1m, 2.6m, 3.1m. Nowością jest możliwość zamówienia indywidualnego wymiaru trymera aż do szerokości 5.5m!