Evolon® – materiał przyszłości

Materiał jest miękki w dotyku i bardzo szybko schnie. Zapewnia doskonałą dystrybucję wilgoci – materiał pochłania wodę i pot, a następnie szybko wysycha. Właściwości te powodują, że jest idealny na ręczniki sportowe, na basen oraz do aktywności na świeżym powietrzu.

Materiał jest oddychający – parę wodną i powietrze przepuszcza mikrokanalikami. Duża powierzchnia wewnętrzna zapewnia szybkie wysychanie w kontakcie z powietrzem. Jest niezwykle chłonny (do 400% swojej masy objętości).

Evolon® jest przyjazny dla środowiska. Wytwarzany naturalnie nie zawiera kleju, rozpuszczalników, PVC oraz innych środków chemicznych. Podczas produkcji nie są również stosowane chemiczne wypełniacze. Woda używana do rozbijania włókien jest oczyszczana i wielokrotnie, powtórnie wykorzystywana do produkcji.

Co sprawia, że Evolon® ma tak szeroki zakres zastosowań? Oto główne cechy materiału:

  • certyfikat na palność M1
  • gładkie matowe wykończenie, dzięki któremu wydruki są kontrastowe i nasycone
  • bardzo dobre właściwości akustyczne
  • wysoka trwałość (materiał jest praktycznie nierozerwalny, dzięki unikatowej strukturze zaplecionych włókien)
  • lekki i cienki – zajmuje mało miejsca po złożeniu
  • nie strzępiące się krawędzie pozwalające na uproszczoną obróbkę materiału

Materiał Evolon® jest przyjazny i bezpieczny dla alergików. Ze względu na swoją budowę nie potrzebuje dodatkowych powłok, aby chronić przed alergenami. Zapobiega też rozwojowi grzybów. Posiada znakomite właściwości filtracyjne. Zatrzymuje 100% cząstek większych od 1 mikrona. Materiał z powodzeniem może być stosowany do produkcji maseczek antysmogowych oraz maseczek ochrony osobistej. Posiada doskonałe właściwości czyszczące. Nie rozmazuje plam, nie rysuje szkła. Nadaje się do czyszczenia delikatnych powierzchni bez stosowania środków chemicznych.

3 12 2 evolon sports towel