Folie i laminaty

Folie samoprzylepne i laminaty to jedne z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w reklamie, ze względu na możliwość wykonywania wydruków w wysokiej jakości i ich zabezpieczania. Wydruki na tych materiałach charakteryzują się dużą trwałością i wysoką jakością. Połączenie folii z laminatem znacznie wydłuża jej trwałość a wydruk zyskuje na atrakcyjności. Posiadają niezwykle dużą wszechstronność zastosowań. Są odpowiednie do stosowania wewnątrz jak i na zewnątrz. Dostępne są folie krótkookresowe (trwałość do 1 roku), średniookresowe (trwałość do 3 lat) i długookresowe (trwałość do 7 lat).

 

Folie z klejem kropelkowym

Przeznaczone do druku folie PVC i PET z unikalnym, rozmieszczonym punktowo klejem. Taki układ i forma aplikacji kleju umożliwia niezwykle łatwą instalację bez powstawania bąbelków powietrza. Nie wymaga aplikacji na mokro ani przy użyciu rakli. Może być stosowana na bardzo różnorodne podłoża. Folię łatwo usunąć bez pozostawienia śladów.

Folie są dostępne w wersji transparentnej i białej.

Zastosowanie: grafika okienna, wystawowa, krótkookresowa reklama wewnętrzna – grafika naścienna, grafika targowa, reklama sezonowa.

Folie monomerowe

Folie monomerowe, zwane też foliami ekonomicznymi, są najczęściej stosowanymi materiałami do druku. Wykleja się nimi podłożach płaskie, a ich przeciętna trwałość to 3 lata.

Najczęściej wykorzystywanymi są folie o grubości 100μ, zazwyczaj białe błyszczące lub matowe oraz transparentne z klejem trwałym, usuwalnym lub kanalikowym.

Mnogość i popularność tego materiału przekłada się także na rozległość zastosowań. Może być wykorzystywany przy wyklejaniu płyt o płaskiej powierzchni, tablic reklamowych, aranżacji stoisk targowych czy powierzchni na środkach komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy).

Należy jednak pamiętać, że jest dedykowana aplikacjom krótko i średniookresowym.

Coraz częściej stosowane są folie monomerowe z szarym lub czarnym klejem. Stosując takie folie unikniemy efektu tzw. „przebijania” podłoża, na którym wyklejamy folie. Folia monomerowa występuje również w wersji z klejem ze strukturą kanalikową typu Air Flow lub Bubble Free. Technologia tego kleju umożliwia proste i szybkie pozycjonowanie grafiki oraz łatwą aplikację pozbawioną pęcherzy powietrza.

Obejrzyjcie film i poznajcie możliwości folii monomerowej Cartongraf SILJET 100 BB (do zadruku ekosolwentem), w połączeniu z laminatem PROTAC SCRIBE Drytac. Cartongraf SILJET 100 BB to biała, samoprzylepna, monomerowa folia PVC do zadruku. Idealna do reklamowych aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych. Doskonale na stojaki reklamowe, plakaty, tablice informacyjne, oznaczenia. Sprawdza się również przy tworzeniu tablic wielofunkcyjnych. Po zalaminowaniu na folii można pisać mazakami suchościeralnymi. Wysoka przejrzystość zapewnia doskonały efekt wizualny.

 

Folie polimerowe

Folie polimerowe to druga grupa folii wykorzystywanych w branży reklamowej, produkowanych na bazie polimerów, stosowanych do średnioterminowych ekspozycji (5-7 lat). Ich zaletą jest to, że dość łatwo poddają się delikatnemu formowaniu na lekko wypukłych powierzchniach. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest lepsza trwałość. Do powierzchni o większych przetłoczeniach zaleca się stosowanie folii wylewanych.

Folie szronione

Folie szronione – są to folie znane również jako folie mrożone. Przepuszczają  światło dzienne do pomieszczeń w około 30% jednocześnie zachowując prywatność. Dzięki specyficznemu wykończeniu nadają szybie elegancki efekt mrożonego lub piaskowanego szkła z dodatkowym elementem „iskrzenia”.

Jest przeznaczona do wyklejania całych powierzchni okna lub do wycinania dowolnych kształtów. Odpowiednio przygotowana i wycięta jest doskonałym elementem dekoracyjnym szyb i witryn.

Z uwagi na ich parametry mogą być wyklejane na szybach wewnętrznych i zewnętrznych. Mogą też służyć do tworzenia i urozmaicania wnętrz z uwagi na możliwość ich zadruku. Eliminuje odciski palców oraz wzmacnia wytrzymałość szyby również na zarysowania. Jest tańszą opcją dla „szkła mrożonego”.

Dostępne w dwóch opcjach kleju – z klejem permanentnym oraz pół permanentnym Bubble Free.

frosted

Folie OWV

W ofercie posiadamy folie One Way Vision oraz Two Way Vision.

One Way Vision to folie znane powszechnie jako folie perforowane. Są to folie z dziurkami rozmieszczonymi na powierzchni na zasadzie podobnej do plastra miodu. Dzięki temu z jednej strony (z zewnątrz) mamy widoczną tylko grafikę, a z drugiej strony nieograniczoną widoczność na otoczenie.

Folie te znalazły szerokie zastosowanie przy wyklejaniu witryn sklepowych oraz szyb samochodowych i pojazdów komunikacji miejskiej. Dzięki łatwej aplikacji nadają się również do wyklejania dużych przestrzeni okiennych w salonach lub biurowcach. Dzięki niewielkiej ingerencji w widoczność nie zaciemniają wnętrz jednocześnie ograniczając emisję promieni słonecznych. Folie różnią się między sobą stopniem perforacji.

Folie Two Way Vision to bezbarwne kalandrowane folie PVC z wewnętrzną białą strukturą plastra miodu. Grafika na szybach widoczna jest z dwóch stron, przy jednoczesnej przepuszczalności światła.

Bezbarwna folia 30%, biały pryzmat 70. Doskonałe jako nośnik reklamowy w miejscach, gdzie grafika ma być widoczna tak samo dobrze z obu stron.

vesline
witryna

Folie adhezyjne

Folie adhezyjne są to folie o niezwykłych właściwościach przylegania do podłoża bez kleju.

Przylegają do wszystkich płaskich, błyszczących powierzchni takich, jak: szkło, plexi, plastik, pet, powierzchnie lakierowane. Mogą być umieszczane od wewnątrz i na zewnątrz szyby oraz stroną zadrukowaną i niezadrukowaną. Nadają się do wielokrotnej aplikacji, co oznacza, że można je wielokrotnie naklejać i odklejać.

Folie te są doskonałą opcją dla krótkookresowych kampanii reklamowych np. promocyjnych. Nie pozostawiają kleju, a ich siła adhezji jest znacznie mniejsza od zwykłych folii z klejem standardowym.

druk na szkle

Folie metalizowane

Folie VinylEfx® pozwalają przekształcić zwykłą grafikę w niezwykłe wypowiedzi! Te przyciągające wzrok, błyszczące winyle odróżniają grafikę od innych drukowanych obrazów.

Znaki wyprodukowane przy użyciu VinylEfx® przyciągają więcej uwagi, więc wiadomość marketingowa jest zauważana, czytana i zapamiętywana. Ten czynnik WOW stanowi przewagą konkurencyjną.

W wymagających zastosowaniach, takich jak grafika samochodów ciężarowych i łodzi, trwałe folie VinylEfx® stanowią doskonałą alternatywę dla drogich folii imitujących folie ze złota.

Folie dekoracyjne z serii VinylEfx® są idealne także do zastosowań w pomieszczeniach zamkniętych do wszelkich typów reklamy.

Folie fotoluminescencyjne

EFEKT WOW! ze świecącą folią Orange Lumi Jessup Glo Brite®

Folia pochłania światło i oddaje je w ciemności.  Zapewnia niepowtarzalny efekt po zadruku! Idealna do tworzenia grafik dekoracyjnych oraz reklamowych w mieszkaniach, pubach, restauracjach, kinach, pociągach, centrach handlowych… Daje nowe możliwości wykorzystania powierzchni, które do tej pory były niepraktyczne z reklamowego punktu widzenia.

Orange Lumi Jessup Glo Brite®  to polimerowa elastyczna folia fotoluminescencyjna, z trwałym klejem akrylowym. Spełnia normy niezbędne do tworzenia znaków ostrzegawczych i ewakuacyjnych. Występuje w trzech różnych klasach oddawania światła – od A do C.

Folie podłogowe

To materiały specjalnie przygotowane specjalnie pod specyficzne wymogi reklamy „podłogowej”, zazwyczaj krótkookresowej. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i jednocześnie łatwością ich usuwania. Pozwala to na szybką wymianę jednej grafiki na drugą przy użyciu mniejszych nakładów czasu i pracy.

Dla uzyskania najlepszych efektów oraz właściwych parametrów antypoślizgowych grafikę należy zabezpieczyć dedykowanym laminatem. Dodatkowo w ten sposób zwiększymy odporność mechaniczną, niezbędną dla tak intensywnie eksploatowanej reklamy. Zalecamy zatem, aby przy wyborze materiałów do wykonania grafiki podłogowej wybrać odpowiednie połączenie folii i laminatu.

Opcję dodatkową stanowią folie, których antypoślizgowa struktura została specjalnie przygotowana do bezpośredniej aplikacji bez konieczności laminowania. Stanowią one tańszą alternatywę dla zestawu folia + laminat, są jednak przeznaczone do krótszych czasowo ekspozycji.

Polecamy film prezentujący druk oraz aplikację folii podłogowej włoskiej marki Guandong. Folia podłogowa Shop Sign Guandong Italy przeznaczona jest do bezpośredniego druku ekosolwentowego. Znajduje zastosowanie w wewnętrznych w przestrzeniach publicznych. Sprawdza się na różnych typach podłóg (także podgrzewanych): idealna do sklepów, centrów handlowych, hal targowych, itp. Folia jest łatwa w aplikacji. Po usunięciu nie pozostawia śladów na podłożu. Posiada certyfikat antypoślizgowy R20.

Folie z mikroprzyssawkami

Wysokiej jakości materiały do druku, o usuwalnych i repozycjonowalnych właściwościach dzięki silikonowym mikroprzyssawkom. Idealne do krótkookresowej jak i długookresowej aplikacji do wewnątrz i na zewnątrz. Są bezproblemowe w użyciu i nie pozostawiają śladów. Przylegają bez problemu do większości gładkich powierzchni np. szyb, płyty meblowych, poliwęglanu czy metalu.

clining clear 115

Folie elektrostatyczne

Oferujemy do wszechstronnego zastosowania folie, które nie posiadają kleju i dlatego nie pozostawiają po sobie śladów po ich usunięciu z powierzchni.

Folia ClingZ® jest naładowaną elektrycznie folią polipropylenową, która po przyłożeniu trzyma się praktycznie wszystkich suchych powierzchni wewnętrznych.

Klienci cenią łatwość aplikacji folii ClingZ® bez pęcherzyków powietrza, zmarszczek lub pozostałości kleju. Dzięki temu umieszczenie reklam lub komunikatów z nadrukiem na szybach, ścianach, powierzchniach drewnianych itp., jest bardzo proste i nie powoduje ryzyka uszkodzenia powierzchni.  

Zastosowanie:

  • materiały firm farmaceutycznych, szkoleniowych i edukacyjnych
  • marketing sportowy (ulotki, plakaty, karty)
  • punkty sprzedaży detalicznej
  • eventy i kultura masowa
  • oznakowania czasowe
  • kalendarze i notatniki
  • gry i zabawy dla dzieci
  • grafika targowa
dyskret

Folie do pigmentu

SpotOn SynPaper to idealne rozwiązanie do oznakowania detalicznego lub targów handlowych itp. Miejsca takie wymagają łatwej do zastosowania tymczasowej grafiki drukowanej na ploterze pigmentowym.

Samoprzylepna folia polipropylenowa z klejem kropelkowym może być nakładana ręcznie na powierzchnie takie, jak ściany lub panele i może być zdjęta w ciągu sześciu miesięcy.

SpotOn SynPaper daje doskonałe wyniki z drukarkami atramentowymi wodnymi i UV.

drytac synpaper

Laminaty monomerowe

Kalandrowe, samoprzylepne laminaty monomerowe są materiałami przeznaczonymi do laminacji grafik na płaskich powierzchniach. Dedykowane są dla krótko i średniookresowych folii monomerowych.

 

Laminaty polimerowe

Kalandrowe, samoprzylepne laminaty polimerowe są materiałami przeznaczonymi do laminacji grafik na płaskich i lekko pofałdowanych powierzchniach. Dedykowane są dla średniookresowych folii polimerowych.

Laminaty podłogowe

Laminaty podłogowe to laminaty o szczególnych parametrach, których zadaniem jest chronić grafikę podłogową przed zniszczeniem. Laminaty jednocześnie stanowią barierę antypoślizgową na powierzchni, na której dana grafika jest zaaplikowana, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu i w miejscach publicznych.

Występują w wersji monomerowej i polimerowej.

Untitled 1

Folie i laminaty do zadań specjalnych

Jest to gama produktów przeznaczona do różnych zastosowań wymagających specyficznych właściwości takich, jak: super mocny klej, powłoka do pisania mazakami suchościeralnymi, struktura i kolor tablicy szkolnej.

Grupa ta obejmuje również laminaty strukturalne, laminaty chroniące przed niechcianymi graffiti, zarysowaniami lub laminaty ze zwiększoną ilością kleju, które sprawdzają się doskonale przy wydrukach nawierzchniowych – UV, Latex

winki