Offsetowe Media Arkuszowe

Offsetowe Media Arkuszowe w API.PL to dział kontynuujący dorobek firmy DYSKRET Sp. z o.o., która dostarczała drukarniom offsetowym niszowe i innowacyjne podłoża drukowe. Oferta OMA to:

 • folie przylegające do różnych powierzchnie bez kleju
 • folie elektrostatyczne, adhezyjne, z mikrossawkami
 • folia z kropelkami kleju
 • kartony Excellent do produkcji opakowań premium
 • folia blockout do druku dwustronnego

Poniżej oferta Offsetowych Mediów Arkuszowych dostępnych w API.PL:

oma2 na www

OPPBOGA EXCELLENT premium packaging

 

Kartony EXCELLENT szwedzkiego producenta OPPBOGA, to w pełni ekologiczna alternatywa dla sztywnych podłoży drukowych wykonanych z różnych rodzajów tworzyw sztucznych takich jak PVC, PP czy innych kompozytów. Papierowe arkusze EXCELLENT wykonane są z włókien pierwotnych, tzn. nie zawierają żadnej domieszki makulatury. Ma to wpływ na efektowny śnieżnobiały wygląd oraz większą wytrzymałość materiału. Dodatkowo produkty wykonane z włókien pierwotnych są bardzo poszukiwane do recyklingu, jako że papier wraz z kolejnymi cyklami odzysku traci swoje właściwości, a surowiec pierwotny nadaje się jeszcze do kilkukrotnego przetworzenia.

Idealnie białe matowe dwustronnie powlekane kartony EXCELLENT płyty odznaczają się większą sztywnością niż arkusze z PVC oraz są lżejsze niż tworzywa sztuczne, co obniża koszty transportu.

EXCELLENT do druku offsetowego jest idealny do produkcji luksusowych opakowań dla: alkoholi, wyrobów cukierniczych, zestawów upominkowych, elektroniki;  kart podarunkowych / kart upominkowych; kart menu, stojaków, reklam podwieszanych. Polecany do zastosowań obejmujących: laminowanie, sztancowanie, lakierowanie, bigowanie, perforowanie, cięcie i nacinanie.

EXCELLENT packing 3 scaled

Folie elektrostatyczne

 

Dzięki wszechstronności zastosowań oraz łatwej aplikacji, folie elektrostatyczne są niezwykle popularne w druku offsetowym UV. Folie te nie posiadają kleju i dlatego nie pozostawiają śladów po ich usunięciu. Przylegają do większości suchych powierzchni wewnętrznych, takich jak ściany, drewno, szkło, powierzchnie strukturalne, ekrany LED itp. Mogą być stosowane z każdej strony (zadrukowanej i niezadrukowanej), dzięki temu umieszczenie reklam lub komunikatów nadrukiem do szyby jest bardzo proste. Folie mają kartonowy podkład, który również można zadrukować.

Zastosowanie: materiały dla firm farmaceutycznych, szkoleniowych i edukacyjnych, marketing sportowy (ulotki, plakaty, karty), grafiki w punktach sprzedaży detalicznej, oznaczenia podczas różnych wydarzeń, kalendarze i notatniki, gry i zabawy dla dzieci, grafika targowa i wiele innych.

Folia elektrostatyczna do druku offsetowego UV dostępna jest w następujących rozmiarach arkuszy:

 • ClingZ standard offset – 48 × 63 cm
 • ClingZ Versaliner – 51 × 71 cm, 71 × 101 cm
 • SymbioCling – 48 x 65 cm, 45 x 61 cm, 70 × 100 cm
 • PolyStat – 52 x 72 cm

Rozmiary niestandardowe na zamówienie.

Polecamy filmy prezentujące możliwości zastosowania i sposoby aplikowania folii elektrostatycznych.

Folia blockout CATAPAQUE 200

 

Wykonana z polipropylenu folia blockout do dwustronnych zadruków. Folia jest błyszcząca i zapewnia blokowanie przebicia w 100%. Idealna płaskość oraz biel arkuszy gwarantują realistyczne odwzorowanie grafik. Dzięki swoim właściwościom CATAPAQUE może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz. Folia blockout w arkuszach otwiera nowe możliwości reklamowe przed drukarniami offsetowymi UV a dodatkowo nie zawiera PVC. Materiał można zszywać, zgrzewać i oczkować.

Zastosowanie: dwustronne ulotki, dwustronne grafiki na szkle (z folią montażową), dwustronne reklamy wiszące, banery reklamowe, dwustronne plakaty, itp.

catapaque

Folie adhezyjne

 

Winylowe folie adhezyjne nie posiadają kleju i przylegają do gładkich błyszczących powierzchni, nie pozostawiając żadnych śladów po zdjęciu. Idealne do stosowania na powierzchniach takich jak: szkło, powierzchnie lakierowane, poliwęglan, błyszczące laminaty.  Folie te wykonane są z PVC jednak nie zawierają szkodliwych ftalanów.

Zastosowanie: grafiki na szkle, naklejki i oznaczenia na zabawki, informacje na sprzęcie AGD/RTV, w procesach produkcji jako materiał ochronny przyklejany na krótki czas i odklejany bez pozostawienia śladów.

Grubość: 150 μm, bezbarwne, białe i błyszczące.

 • Zalecana do druku offsetowego UV i sitodruku.
 • Technologie zadruku: seria 3155 – sitodruk, seria 5155 – offset UV.
 • Konfekcjonowana w arkuszach 70×100 cm.
folia adhezyjna

OptiDrop – folie z kropelkami kleju

 

Przeznaczona do druku offsetowego UV arkuszowa folia z unikalnym, rozmieszczonym punktowo klejem, co czyni ją niezwykle łatwą w aplikacji bez powstawania bąbelków powietrza. Folia OptiDrop nie wymaga aplikacji na mokro ani przy użyciu rakli, może być stosowana na bardzo różnorodne podłoża. Dodatkowo OptiDrop można łatwo usunąć bez pozostawienia śladów.

Występuje w wersji białego matowego PVC oraz niezwykle przejrzystego i błyszczącego PET.

Zastosowanie: reklama na szybach wystawowych, meblach czy innych gładkich powierzchniach, naklejki i oznaczenia na gładkich ścianach, informacje na sprzęcie AGD/RTV, tymczasowe promocje w miejscach sprzedaży.

 • Grubość 100um
 • Zalecana do druku offsetowego UV i sitodruku
 • Konfekcjonowana w arkuszach 70×100 cm.
OptiDrop 5 1

Folie z mikroprzyssawkami

 

Innowacyjne folie z silikonowymi mikroprzyssawkami OptiStick, przylegają do gładkich powierzchni i są łatwe w aplikacji. System mikrossawek umożliwia bezproblemowe naklejenie i usunięcie z powierzchni bez pozostawiania śladów oraz repozycjonowanie (przynajmniej 10 razy).

Folia OptiStick dostępna jest w 2 wersjach:

• Optistick WHM – biała folia polipropylenowa – offset UV, arkusze 70 x 100.
• Optistick Ultra Clear – folia PET – krystalicznie przejrzysta – offset UV, arkusze 70 x 100.

Folia OptiStick jest idealna jako:

 • dekoracja okienne,
 • reklamy i grafiki na witrynach sklepowych,
 • oznaczenia w salach konferencyjnych, sklepach, salonach, biurach,
  dworcach,
 • plakaty reklamowe w aptekach, salonach sprzedaży, restauracjach,
 • ulotki produktowe i informacyjne.
witryna2
optistick007