Tkaniny do druku

3 15 2 tea towel

Tkaniny przyszłości

Evolon® to unikalny materiał nowej generacji, produkowany przez francuską firmę Freudenberg. Składa się z mikrofilamentów. Łączy w sobie zalety tekstyliów z doskonałymi parametrami mechanicznymi.

Evolon® to połączone włókna poliestru (70%) i poliamidu (30%), które ułożone są naprzemiennie. Materiał, dzięki unikalnej metodzie produkcji, posiada specyficzne właściwości, nieosiągalne dla większości innych produktów. Dodatkowo daje możliwość zadruku, co otwiera szerokie możliwości wykorzystania materiału, zarówno w reklamie wielkoformatowej oraz w małej sublimacji.

Przykładowe wykorzystanie podłoża:

  • przedmioty codziennego użytku: ściereczki, ręczniki, bielizna pościelowa, poduszki, szlafroki, maseczki, numery startowe, opakowania, fartuchy, itp.
  • nośniki reklamowe: banery, rollupy, materiały POP/POS, stojaki reklamowe, plakaty, ścianki reklamowe, itd.
  • odzież ochronna
  • pokrowce antyalergiczne

Tkaniny do druku

Tkaniny to coraz bardziej popularny materiał, wykorzystywany w szerokich zastosowaniach reklamowych, w aranżacji wnętrz, meblarstwie czy modzie z wykorzystaniem druku wielkoformatowego.

Ich zastosowanie w reklamie jest ogromne. Flagi, siatki, systemy wystawiennicze, torby, ręczniki i leżaki to tylko część możliwości, jakich dostarczają tkaniny.

Rodzaje tkanin wg funkcji: materiał flagowy, display, materiał backlitowy, materiał do podświetleń, tkanina ręcznikowa, namiotowa, do produkcji toreb.

Typy druku: druk bezpośredni, sublimacja, ekosolwent, latex, UV.

display 2

Tkaniny do home decor  

W ofercie API.PL posiadamy również szeroki asortyment tkanin do home decor i produkcji  różnego rodzaju materiałów dekoracyjnych, elementów wykończenia wnętrz, czy przedmiotów codziennego użytku. Są to materiały obiciowe, przeznaczone do produkcji komercyjnych lub indywidualnych obić mebli tapicerowanych: kanap, foteli, puf, siedzisk, itp. Kolejną grupą są tkaniny pluszowe – idealne jako obicia poduszek i materacy, do produkcji kocyków, narzut, a także szlafroków, maskotek, legowisk i ubranek dla zwierząt. 

Rozszerzyliśmy asortyment produktów również o tkaniny ręcznikowe – zarówno z microfibry, jak i z bawełną oraz włóknem bambusowym. Tkaniny są idealne do druku sublimacyjnego bezpośredniego lub transferowego. 

Dodatkowo w ofercie posiadamy produkty typu kominy do sublimacji. 

VESLINE SUBLI SCARF

Materiał, który idealnie nadaje się do produkcji modnych, wielofunkcyjnych chust typu “buff” (kominy). „Kominy” to część ubioru, coraz chętniej noszona na różne sposoby. Można wykorzystywać je jako chustę chroniącą twarz przed zimnem, opaskę na włosy, szal na szyję, opaskę na rękę, nakrycie głowy, kominiarkę, itp.

VESLINE SUBLI SCARF to poliestrowa, szybkoschnąca i nieprująca się dzianina w formie rękawa. Bezszwowy i lekki materiał do druku sublimacyjnego bezpośredniego lub transferowego.

Rekomendowana temperatura wygrzewania 180 st. C (kalander) oraz 200 st. C (prasa termotransferowa).

Parametry tkaniny:

  • gramatura: 135 g/m2
  • typ tkaniny: 100% Poliester pakowanie 20 sztuk/ woreczek
  • rozmiar: 25 x (+/-2) 50 cm kurczliwość 2-4%
gif
verseidag

VESLINE R-PET SUBLI SCARF

Dzianina w formie rękawa, wykonana w 100% z włókien pochodzących z recyklingu butelek PET. Przeznaczona do produkcji wielofunkcyjnych chust (kominów).
Posiada certyfikat REPREVE®,  gwarantujący pochodzenie z recyklingu.
Do wykonania jednej sztuki przetworzone zostały około dwie butelki PET, o pojemności 0,5 l.
VESLINE R-PET Subli Scarf przeznaczony jest do druku sublimacyjnego bezpośredniego i transferowego.

Parametry tkaniny:

  • gramatura: 128 g/m2
  • typ tkaniny: 100% REPREVE®
  • rozmiar: 25×50, pakowanie 20 sztuk/ woreczek

RĘCZNIKOWE MATERIAŁY DO SUBLIMACJI

Oferta API.PL wzbogaciła się o ręcznikowe materiały do sublimacji. Dzianiny, doskonale nadają się do produkcji różnego rodzaju ręczników: sportowych, plażowych i łazienkowych, w tym również jako nośniki reklamowe.  W skład materiałów – w zależności od rodzaju – wchodzą włókna bambusowe, bawełna oraz poliester. Proporcje składu również zależą od rodzaju materiału. Wszystkie dzianiny charakteryzują się wysoką chłonnością wody, natomiast materiały z włóknem bambusowym w składzie posiadają właściwości antybakteryjne. Wszystkie materiały posiadają certyfikaty OEKO-Tex.

Atutem materiałów jest ich splot oraz wykończenie, które powodują, że ręczniki są miłe i gładkie w dotyku.

SUBLI TOWEL 350 1