Nowe ekosolwentowe EPSON-y do zobaczenia na Rema Days 2020

Wysoka produktywność bez przestojów, stałe zasilanie w atrament i doskonała jakość wydruków to cechy nowych drukarek ekosolwentowych marki Epson. Plotery mają powiększone worki na atramenty do 1,5l. To zwiększyło wydajność i obniżyło koszty ich eksploatacji. Plotery zostaną zaprezentowane na targach Rema Days 2020 na stoisku firmy EPSON (F/L17).

Nowe 64-calowe urządzenia ekoslowentowe SC-S60610L i SC-S80610L są rozwinięciem wielokrotnie nagradzanej serii drukarek SureColor SC-S. Użytkownicy drukarek z serii SC-S w dalszym ciągu mogą korzystać z większości aplikacji współpracujących z panelem oprogramowania Epson Edge, zawierającym ponad 250 profili EMX.

Seria drukarek dostosowana jest do licznych zastosowań rynkowych i oferuje równie wysoką jakość, zarówno w przypadku podstawowego modelu SC-S40610, jak i najbardziej zaawansowanego SC-S80610. Zwiększa to możliwości firm i pomaga sprostać oczekiwaniom klientów, nawet w najbardziej wymagających środowiskach. Plotery przeznaczone są do produkcji oznakowań, reklamy i elementów dekoracji wnętrz.

sc s60600l 2

System zasilania w atramenty

Bazuje na workach z atramentem o pojemności 1,5 litra. Posiada oddzielną jednostkę sterującą, zamontowaną obok urządzenia oraz możliwość dowolnego ustawienia i zablokowania w pożądanym miejscu. Dostęp odbywa się za pomocą prostego systemu szuflad z indywidualnym systemem monitorowania poziomu atramentu. Rozwiązanie to oferuje użytkownikowi ciągłość druku – do 12 godzin (20 godzin dla SC-S60610L) – w oparciu o symulację drukowania jednolitych apli. W celu skrócenia czasu przestoju zwiększono również rozmiary butelek na zużyty atrament.

Atramenty

Atramenty dostarczane są w workach o pojemności 1,5 l dla wszystkich standardowych kolorów, w tym koloru białego (z wyjątkiem tuszu metalicznego srebrnego, którego pojemność wynosi 500 ml). Wprowadzenie systemu workowego atramentów pozwoliło na redukcję ilości odpadów opakowaniowych. Redukcja zużytych materiałów do produkcji opakowania w porównaniu do systemu kartdriży wynosi około 80%, a przestrzeń jaką zajmują odpady systemu workowego została zredukowana do około 90%.

sc s60600l 3
epson seria L 640x480 1

SureColor SC-S60610L

Model SC-S60610L został stworzony z myślą o wysokonakładowej produkcji szyldów i materiałów reklamowych. Zapewnia taką samą jakość i wysoką produktywność, jak model SC-S60610, ale dzięki 1,5-litrowym workom z atramentem pozwala obniżyć całkowity koszt druku i ograniczyć interwencję użytkownika.

SureColor SC-S80610L

SC-S80610L zapewnia rewelacyjną jakość druku. Może odwzorowywać 98,2% palety PANTONE Solid Coated Colours – to wiodący w branży wynik, który w połączeniu z 1,5-litrowymi workami na atrament zapewnia niezrównaną produktywność. Drukarka jest przeznaczona dla firm poszukujących najwyższej jakości druku. Oferuje jednocześnie szerszy wybór atramentów do różnych zastosowań. Specjalne kolory takie jak: czerwony, pomarańczowy, biały, srebrny pozwalają na wyróżnienie się na rynku.

sc s80800l 2

Wszystkie drukarki z serii Epson SureColor SC-S przeznaczone są do tworzenia wysokiej jakości reklam wizualnych i wyrazistych materiałów reklamowych, a także do specjalistycznych zastosowań, takich jak drukowanie tapet, czy naklejek na samochody. Niezmienna jakość wydruków jest zabezpieczona standardową, dwuletnią gwarancją, która obejmuje również głowice drukujące.

W zależności od wielkości nakładu do wyboru są drukarki na wkłady atramentowe lub nowe drukarki z 1,5-litrowymi workami na atrament obniżające całkowity koszt eksploatacji. Ponadto dzięki systemowi automatycznego czyszczenia głowicy drukującej jest ona regularnie konserwowana w trakcie produkcji. Efekt końcowy to więcej czasu i wyższa jakość druku.

Wszystkie atramenty Epson UltraChrome GS3 posiadają certyfikaty ekologiczności: GreenGuard Gold, NordicSwan, AgBB, pozwala to na eksponowanie wydruków w miejscach użyteczności publicznej, takich jak: szkoły, szpitale, restauracje etc.

Pełna oferta drukarek ekosolwentowych marki EPSON dostępna jest TUTAJ