Nowy Epson SC-F3000 do druku DTG jest już dostępny

 

Epson SureColor SC-F3000 już jest! Długo wyczekiwana przemysłowa drukarka DTG (Direct to Garment) japońskiej marki jest już dostępna w ofercie API.PL. Nowa drukarka charakteryzuje się wysoką wydajnością, niskimi całkowitymi kosztami (TCO) oraz doskonałą jakością wydruków.

Epson SureColor SC-F3000 to wszechstronne rozwiązanie DTG, pozwalające wyprodukować nawet ponad 500 wydruków dziennie! Oferuje wysoką dokładność i pewną realizację najtrudniejszych i wymagających kreatywności zamówień. Umożliwia nanoszenie skomplikowanych wzorów na różnorodne ubrania bawełniane w jasnych i ciemnych kolorach.

Drukarka Epson SC-F3000 posiada podstawowy stół w formacie “M” o wymiarach 35 x 40 cm. Większy stół w formacie “L” ma wymiary 40 x 50 cm.

f3000

Drukarka zaprojektowana została z myślą o firmach produkujących wydruki bezpośrednio na tekstyliach bawełnianych (np. koszulki t-shirt, bluzy, torby, itp.) w ilościach przemysłowych. W porównaniu do mniejszego modelu drukarki Epson SC-F2100, w nowej drukarce wprowadzono szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, zwiększających możliwości produkcyjne. Podkreślić należy zastosowanie dwóch dużych głowic drukujących CMYK i biały w jednym przebiegu, pracujących ze zwiększoną prędkością. Dzięki temu kilkukrotnie skrócił się czas zadruku. Skróceniu uległ również czas przygotowania podłoża do druku oraz szybkość obsługi drukarki. Wpływ mają na to zastosowane innowacje: stół z uchwytem ułatwiającym pozycjonowanie tekstyliów oraz automatyczne ustawienie wysokości stołu w zależności od grubości materiału na którym drukujemy. Ponadto, umieszczenie najważniejszych przycisków sterujących blisko stołu, ułatwia operatorowi sterownie urządzeniem. Z kolei duży wyświetlacz umożliwia kontrolowanie najważniejszych parametrów pracy z poziomu drukarki.

Najważniejsze elementy wymagające bieżącej konserwacji są łatwo dostępne i oświetlone, co również ułatwia pracę. Poszczególne części drukarki zostały skonstruowane w sposób umożliwiający ich szybką i prostą wymianę. Zastosowane rozwiązania techniczne zdecydowanie skróciły czas przestojów. Klienci, którzy zdecydują się na przystąpienie do programu z własną wymianą głowic, zaoszczędzą nawet do kilku dni. Jak to możliwe? To proste. Klienci zostaną przeszkoleni w zakresie samodzielnej wymiany głowic. Wyeliminuje to konieczność zmówienia wizyty i oczekiwania na wizytę serwisanta. Czas przestojów został ograniczony również dzięki zastosowaniu w drukarce nowego systemu uwalniania tuszu oraz poprawionemu i zautomatyzowanemu systemowi  czyszczenia, eliminującemu osiadanie kurzu. Drukarka DTG Epson SureColor SC-F3000 została wyposażona w system dużych pojemników z tuszem (o pojemności 1.5l). To także korzystnie wpływa na ograniczenie przestojów, powodowanych koniecznością wymiany pojemników oraz przywróceniem odpowiedniej struktury białego tuszu.

f3000 wnetrze

druk

Wszystkie te innowacyjne rozwiązania powodują, że proces druku przebiega sprawnie i jest stabilny. Warte podkreślenia jest to, że znaczne przyspieszenie procesu druku nie odbija się na jakości wydruków. Przeciwnie – nowy system uwalniania kropli i technologia weryfikacji stanu dysz (NVT) – w połączeniu z automatycznym doborem odległości stołu od głowicy drukującej powodują, że nawet przy zwiększonej prędkości wydruk końcowy posiada doskonałą jakość.

Firma Epson przykłada dużą wagę do ochrony środowiska i bezpieczeństwa użytkowników. Atramenty Epson Ultrachrome DG posiadają certyfikat Oeko-Tex. To międzynarodowy standard w przemyśle tekstylnym, który dowodzi, że urządzenie może być stosowane w zrównoważonej produkcji tekstyliów. Epson SureColor SC-F3000 wykorzystuje biodegradowalny atrament na bazie wody. Atrament jest przyjazny dla środowiska i nietoksyczny, dzięki czemu jest bezpieczny zarówno dla dorosłych oraz dzieci i niemowląt.

POZNAJ MODEL ˃˃