Plotery UV z płaskim stołem

Produkcja trwałych i estetycznych reklam wymaga wykorzystania nowoczesnych urządzeń do druku, takich jak plotery UV z płaskim stołem. API.PL specjalizuje się we wdrażaniu i obsłudze serwisowej urządzeń służących do wielkoformatowego druku UV. W naszej ofercie można znaleźć wysokiej jakości plotery UV marki HandTop.

Na czym polega druk UV?

Druk cyfrowy to intensywnie rozwijająca się gałąź poligrafii, a jedną z najnowocześniejszych technologii druku cyfrowego jest druk UV. Można dostrzec wiele podobieństw między drukiem UV a tradycyjnym drukiem atramentowym; różni je jednak rodzaj stosowanych tuszy oraz możliwości zastosowania. Do druku UV wykorzystuje się specjalną mieszankę ciekłych tuszy polimerowych, która po rozpyleniu jest utrwalona światłem ultrafioletowym – proces ten jest określany jako polimeryzacja tuszu.

Możliwości ploterów UV z płaskim stołem

Plotery UV z płaskim stołem to urządzenia zapewniające druk wysokiej jakości na różnego rodzaju nośnikach – niezależnie od ich wielkości i rodzaju powierzchni. Można je wykorzystywać do drukowania na płytach meblowych, szkle, plexi, PCV czy glazurze. Dzięki temu urządzenia drukujące UV sprawdzają się w wielu branżach.

 

Dzięki gabarytom ploterów UV z płaskim stołem są one z powodzeniem wykorzystywane w druku wielkoformatowym na materiałach elastycznych, m.in. na papierze czy foliach. Druk UV świetnie sprawdzi się przy produkcji materiałów reklamowych, takich jak bannery, szyldy czy stojaki reklamowe.

Plotery płaskie UV – gwarancja doskonałej jakości druku

Plotery płaskie UV mają wszechstronne zastosowania w druku, jednak to nie koniec ich zalet. Uzyskany nadruk charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, co dotyczy nie tylko szczegółowości i odwzorowania kolorów, ale także trwałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych. Materiały reklamowe stworzone przy użyciu technologii druku UV służą przez wiele lat, a dzięki szczególnym właściwościom tego rodzaju druku, można je umieścić na zewnątrz – słońce i deszcz nie będą im straszne.

Marka HandTop – rozwiązania w dziedzinie druku UV

Plotery UV HandTop zostały wprowadzone na rynek polski przez API.PL w 2012 roku. Od tego czasu współpracujemy z producentem urządzeń tej marki, grupą Hanglory. Posiadamy certyfikat, który potwierdza, iż jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem urządzeń marki HandTop. Z powodzeniem wdrażamy urządzenia tej marki w firmach produkcyjnych i reklamowych, a w okresie eksploatacji zajmujemy się również ich serwisowaniem.

Czy plotery UV z płaskim stołem to dobry wybór?

Plotery UV z płaskim stołem wnoszą nową jakość do świata druku cyfrowego. Zalety tego rodzaju druku oraz wszechstronność zastosowania sprawiają, że w świecie reklamy trudno o lepszą alternatywę. Dzięki technologii druku UV zrealizujesz różne, nawet bardzo nietypowe zlecenia, a uzyskany efekt będzie nie tylko estetyczny, ale także trwały. Plotery drukujące UV świetnie sprawdzają się w branży reklamowej – decyzja o zakupie albo leasingu danego urządzenia może okazać się przełomowa dla rozwoju Twojego biznesu.