Laminatory

 

Laminatory LAMIDESK

Aplikator / laminator stołowy LAMIDESK jest urządzeniem przeznaczonym do aplikacji folii oraz laminowania materiałów elastycznych i płyt.

Urządzenie produkowane jest z najwyższej jakości materiałów w europejskiej fabryce producenta.

Aplikator dostępny jest w wersji manualnej (Easy) oraz napędzanej silnikiem (Easy Shift).

Każda wersja może zostać wyposażona w wałek laminujący na zimno lub na ciepło z maksymalną temperaturą roboczą na poziomie 60 °C. Dodatkowym atutem jest fakt, iż urządzenie dostępne jest w wielu rozmiarach stołów roboczych.

LAMIDESK Easy oraz Easy Shift cechują:

  • pięć wielkości stołów roboczych do wyboru: 300×160, 300×210, 400×160, 400×210, 500×160 cm,
  • regulowana wysokość stołu roboczego od 85 do 100 cm,
  • pojedynczy uchwyt rolki na materiał (dla materiałów nie posiadających warstwy podkładowej / linera),
  • regulowana siła docisku wałka 2-6 Bar (standardowe ustawienie 5 Bar).

Dostępne są następujące opcje dla obydwu modeli:

  • podświetlenie stołu roboczego,
  • podgrzewanie wałka aplikującego.

 

Urządzenie wymaga podłączenia kompresora, który nie jest częścią urządzenia i należy je zamówić dodatkowo. 

LAMINATOR ECOROLL

Ecoroll EXPERT PRO 2.0 to druga generacja profesjonalnych laminatorów rolowych przeznaczony do zabezpieczania oraz uszlachetniania wydruków wielkoformatowych.

Urządzenie, podobnie jak w przypadku pierwszej generacji, charakteryzuje się przemyślaną konstrukcją i dobrą jakością wykonania.

Możliwość wyboru temperatury roboczej w zakresie od temperatury pokojowej do 60 ºC, w połączeniu z pneumatycznym systemem podnoszenia wałka laminującego sprawia, iż laminator znajdzie zastosowanie zarówno w małych firmach produkcyjnych, jak również w każdej agencji reklamowej.

Nowa generacja laminatorów została wyposażona w mocniejszy silnik (120 W), który gwarantuje stabilność działania oraz możliwość pracy przy wyższych prędkościach. Na podkreślenie zasługuje fakt, że urządzenie wyposażono w specjalny rodzaj podajnika, który umożliwia pracę z laminatami bezpodkładowymi.

Zwiększono również max. wysokość, co zaowocowało możliwością laminacji grubszych mediów.

Stosując laminator Ecoroll EXPERT PRO 2.0 wraz z laminatami firmy Decal lub Drytac, będącymi w ofercie firmy API.PL, można ochronić wydruki przed uszkodzeniem mechanicznym, wilgocią, wpływem promieniowania UV oraz nadać im niepowtarzalnego wyglądu.