Laminatory

 

LAMINATORY LAMIDESK

Aplikator / laminator stołowy LAMIDESK jest urządzeniem przeznaczonym do aplikacji folii oraz laminowania materiałów elastycznych i płyt.

Urządzenie produkowane jest z najwyższej jakości materiałów w europejskiej fabryce producenta.

Aplikator dostępny jest w wersji manualnej (Easy) oraz napędzanej silnikiem (Easy Shift).

Każda wersja może zostać wyposażona w wałek laminujący na zimno lub na ciepło z maksymalną temperaturą roboczą na poziomie 60 °C. Dodatkowym atutem jest fakt, iż urządzenie dostępne jest w wielu rozmiarach stołów roboczych.

03 Lamidesk perspective cutted mounter white plus shadow JPG 500kB
lamidesk opis

LAMIDESK Easy oraz Easy Shift cechują:

  • pięć wielkości stołów roboczych do wyboru: 300×160, 300×210, 400×160, 400×210, 500×160 cm,
  • regulowana wysokość stołu roboczego od 85 do 100 cm,
  • pojedynczy uchwyt rolki na materiał (dla materiałów nie posiadających warstwy podkładowej / linera),
  • regulowana siła docisku wałka 2-6 Bar (standardowe ustawienie 5 Bar).

Dostępne są następujące opcje dla obydwu modeli:

  • podświetlenie stołu roboczego,
  • podgrzewanie wałka aplikującego.

 

Urządzenie wymaga podłączenia kompresora, który nie jest częścią urządzenia i należy je zamówić dodatkowo. 

laminator2

LAMINATOR ECOROLL

Ecoroll EXPERT PRO 2.0 to druga generacja profesjonalnych laminatorów rolowych przeznaczony do zabezpieczania oraz uszlachetniania wydruków wielkoformatowych.

Urządzenie, podobnie jak w przypadku pierwszej generacji, charakteryzuje się przemyślaną konstrukcją i dobrą jakością wykonania.

Możliwość wyboru temperatury roboczej w zakresie od temperatury pokojowej do 60 ºC, w połączeniu z pneumatycznym systemem podnoszenia wałka laminującego sprawia, iż laminator znajdzie zastosowanie zarówno w małych firmach produkcyjnych, jak również w każdej agencji reklamowej.

Nowa generacja laminatorów została wyposażona w mocniejszy silnik (120 W), który gwarantuje stabilność działania oraz możliwość pracy przy wyższych prędkościach. Na podkreślenie zasługuje fakt, że urządzenie wyposażono w specjalny rodzaj podajnika, który umożliwia pracę z laminatami bezpodkładowymi.

Zwiększono również max. wysokość, co zaowocowało możliwością laminacji grubszych mediów.

Stosując laminator Ecoroll EXPERT PRO 2.0 wraz z laminatami firmy Decal lub Drytac, będącymi w ofercie firmy API.PL, można ochronić wydruki przed uszkodzeniem mechanicznym, wilgocią, wpływem promieniowania UV oraz nadać im niepowtarzalnego wyglądu.

LAMINATORY ECOLIQUID

Laminatory EcoLiquid to zaawansowane urządzenia służące do zabezpieczania wydruków wielkoformatowych przy użyciu laminatu w płynie.

EcoLiquid doskonale sprawdza się do nakładania warstwy ochronnej laminatu na większość grafik wykonanych na podłożach rolowych, takich jak folia, baner, płótno canvas, plandeka. W zależności od zastosowanego laminatu, można zabezpieczyć prace wykonane w technologii druku solwentowego, ekosolwentowego, pigmentowego, lateksowego i UV.

EcoLiquid daje pewność uzyskania gładkiej i jednolitej grubości powłoki laminatu, który ochroni wydruki przed uszkodzeniem mechanicznym, promieniami UV, wodą i chemikaliami (w zależności od zastosowanego laminatu).

Konstrukcja urządzenia, poprzez łatwy dostęp z każdej strony, zapewnia bezproblemową obsługę przez jednego operatora. Dużą zaletą jest prosty sposób czyszczenia laminatora po zakończonej pracy.