Oprogramowanie RIP

RIP, czyli “Raster Image Processor”, odnosi się do przekształcania obrazu na format grafiki rastrowej, czyli mapę pikseli. W znaczeniu produktu rynkowego RIP-y to programy dedykowane dla specyficznych zastosowań związanych z drukiem lub procesami dodatkowymi po druku np. cięcie, na konkretnych urządzeniach, które w znaczący sposób ułatwiają ten proces i zwiększają nad nim kontrolę.

Podstawowe funkcje RIP to

  1. Konwersja do mapy bitowej: RIP to narzędzie, które konwertuje grafikę, w tym obrazy i tekst, na mapę pikseli, co jest niezbędne, aby wydrukować pracę na urządzeniach drukujących.
  2. Kontrola kolorów i jakości: RIPy pozwalają na precyzyjne zarządzanie kolorami i jakością wydruków, co jest kluczowe w branży graficznej, gdzie dokładność kolorów i detali jest istotna.
  3. Wsparcie dla różnych urządzeń: RIPy są dostosowane do konkretnych urządzeń i technik drukowania, co pozwala na zoptymalizowanie procesu drukowania oraz procesów po druku, i uzyskanie jak najlepszych wyników.
  4. Kalibracja kolorów: RIPy oferują zaawansowane opcje kalibracji kolorów, co jest istotne dla uzyskania dokładnych kolorów na wydrukach.
  5. Optymalizacja i automatyzacja pracy: Dzięki wykorzystaniu RIPa można skrócić czas i zwiększyć efektywność procesu produkcji w druku cyfrowym, co jest istotne szczególnie w przypadku krótkich terminów realizacji zleceń.
  6. Ujednolicenie środowiska pracy – podłączenie wielu różnych urządzeń drukujących i tnących, poprzez jedno oprogramowanie sterujące.

Caldera RIP

Oprogramowanie RIP -

Znakomity, stabilny rip dla środowisk Linux i Mac OS. Duża skalowalność i bogata funkcjonalność czynią go idealnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających użytkowników i drukarń wyposażonych w wiele urządzeń.

Jedyny rip oferujący w standardzie Adobe PDF Print Engine. Szeroka gama wersji i atrakcyjnie wycenione edycje limitowane do poszczególnych urządzeń dają szansę korzystania z oprogramowania najwyższej jakości za niewygórowaną cenę.

Caldera V17 od teraz dostępna w ramach korzystnej subskrypcji:

Caldera Logo

Logo Caldera

Nie wiesz jaki RIP wybrać? Skontaktuj się z nami.

Pobierz kartę produktu

UWAGA! każde konto na Workspace, założone przed 4/09/2023 wymaga migracji do konta Caldera do 31.12.2023. Konta bez migracji po 31.12.2023 będą usuwane, może to wpłynąć na dostęp do wykupionych licencji! Pobierz instrukcję migracji konta Workspace do konta Caldera.

Onyx RIP

Oprogramowanie RIP -

Onyx RIP to wiodący na rynku producent programów ripujących oraz rozwiązań systemowych dla drukarni wielkoformatowych. Program dzięki swojej niezawodności wybierany jest jako środowisko pracy przez miliony producentów reklam na całym świecie. Technologie przetwarzania obrazu ewoluują i są dopasowane do światowych trendów i zgodności kolorystycznych.

Polecamy nową formę korzystania z oprogramowania ONYX RIP w formie subskrypcji. ONYX GO to miesięczny abonament na oprogramowanie zawierające wszystko, czego potrzebuje drukarnia, aby rozpocząć pracę w produkcji wydruków wielkoformatowych. Subskrypcja dostępna w wersji Lite i Plus.

Więcej o dostępnych wersjach znajdziesz tutaj:

Nie wiesz jaki RIP wybrać? Skontaktuj się z nami.

Subskrybuj ONYX Go

Zapraszamy na kanał ONYX TV z edukacyjnymi webinarami – OGLĄDAJ

CADlink Technology Corporation

Oprogramowanie RIP -

Firma CADlink Technology Corporation od ponad 30 lat przygotowuje najnowocześniejsze oprogramowanie do tworzenia reklam, grawerowania, frezowania, sitodruku, zdobienia odzieży i druku cyfrowego. Produkty obejmują SignLab, EngraveLab, FilmMaker, ProfileLab i Digital Factory.