Przyszłość sitodruku już tu jest – poznaj najnowsze rozwiązania

W kwietniu mieliśmy przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie “Z Tradycją w Przyszłość”. Zaprosiliśmy klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowaliśmy rozwiązania łączące najlepsze, tradycyjne praktyki sitodruku z nowoczesnymi technologiami druku cyfrowego. Uczestnicy mogli obejrzeć, jak produkowane są precyzyjne i wydajne karuzele sitodrukowe, ale nie zabrakło także prezentacji możliwości urządzeń do druku hybrydowego i cyfrowego – oraz rozwiązań związanych z pakowaniem. Całość tworzy kompleksowy, zautomatyzowany system realizacji zleceń, który producenci nadruków sitodrukowych z pewnością, by docenili. Istotną częścią wyjazdu była też premierowa prezentacja nowej linii niskotemperaturowych farb Unimix firmy Avient. Ich najważniejszą przewagą jest niezrównane dotąd pokrycie (przy jednym przejściu) i wydajność oraz utrwalanie w niższych temperaturach, co pozwala na oszczędności, zarówno w zużyciu energii, jak i czasu produkcji 

Mamy nadzieję, że wydarzenie zainspirowało uczestników do przemyśleń związanych z tym, jaka jest przyszłość sitodruku. Warto posłuchać, jak ocenili to wydarzenie i wyrobić sobie własne zdanie, dlatego zachęcamy do obejrzenia filmu na ten temat na naszym kanale YouTube API.PL.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników – szczególnie dla występujących w filmie: Pani Dominiki z GREENPRINT S.C., Pana Piotra z ARCHART, Pana Marcina z Printollo Sp. z o.o. oraz naszych współgospodarzy Pana Sasy Zarkova z ROQ International i Pana Jakuba z Avient Corporation.