Palety do sitodruku ROQ

Paleta jest kluczowym elementem procesu sitodruku. To ta część maszyny, która poddawana jest większości fizycznych obciążeń procesu sitodruku, ciśnienia, rotacji, zmian temperatury itp.

Tradycyjnie wszyscy zakładali, że palety z litego metalu są najlepszym rozwiązaniem, ze względu na ich zdolność do radzenia sobie z naprężeniami mechanicznymi i utrzymaniem wysokich temperatur. Palety z litego metalu powodowały jednak poważne problemy. Bezwładność, uzyskana podczas ruchu palet, zmuszała maszynę do znacznego, dodatkowego obciążenia podczas rozpędzania i zatrzymywania, a fakt, że utrzymują zbyt wysoką temperaturę, powodował poważne problemy, szczególnie w druku farbami wodnymi.

W związku z tym, w ROQ poświęcono wiele uwagi projektowi, materiałom, funkcjom i konstrukcji palet do sitodruku. Kluczem do uzyskania optymalnego rozwiązania, umożliwiającego dostarczenie wysokowydajnych palet do sitodruku, były materiały oraz konstrukcja wewnętrzna palety. Po wielu testach, zastosowano nowe rozwiązanie we wszystkich urządzeniach ROQ, które zrewolucjonizowało proces sitodruku.

ROQ wprowadził innowacyjne palety, wykonane z aluminium, ale z pustą przestrzenią wewnątrz. Wzorcem jest architektura plastra miodu – palety są dzięki temu znacznie lżejsze niż zwykła paleta, a ich konstrukcja zapewnia niezwykłą odporność mechaniczną, niezbędną do wytrzymania milionów cykli. Dodatkowym bonusem tego rozwiązania, jest znacznie łatwiejsza kontrola i zmiana temperatury palet. To wyjątkowa funkcja, która sprawia, że sitodruk z użyciem farb wodnych jest dużo wydajniejszym procesem.