ROQpress FOIL

Urządzenie ROQpress FOIL nanosi folie na zadrukowane klejem tekstylia za pomocą przesuwającego się panelu grzewczego. Zwykle odbywa się to za pomocą prasy transferowej i operatora dedykowanego do tego zadania. Dzięki technologii ROQ oszczędza się 90% czasu i kosztów pracy.

 

Proces przebiega następująco:

Na pierwszej głowicy drukującej umieszcza się sito celem nałożenia kleju, następnie po tym procesie tkanina podawana jest pod urządzenie ROQpress FOIL. Każda stacja foliująca ROQpress, w zależności od projektu do wydrukowania, może nakładać do 3 kolorów folii w jednym przejściu. Proces mechaniczny jest bardzo prosty. Na początku cyklu operator ustawia właściwą temperaturę dla danego procesu, następnie urządzenie ROQpress FOIL kładzie folię na tkaninie, a prasa termiczna wywiera niezbędny nacisk, aby przylegała ona właściwie do powierzchni tkaniny.

Stacja foliująca ROQpress FOIL jest opatentowana przez producenta.

Dzięki systemowi ROQ nakładanie folii nie jest już kosztowną i pracochłonną operacją, czyniąc proces znacznie prostszym i uszlachetniającym nadruki o dodatkowy „efekt specjalny”.