ROQprint OVAL EVOLUTION

Głównymi zaletami tej owalnej maszyny do sitodruku są unikalny system rotacji ROQ, różniący się od tradycyjnego systemu w maszynach owalnych, jej doskonały system rejestracji oraz wysoka wydajność.

W połączeniu z PRU (Positive Registration Unit) użytkownik skraca do minimum czas niezbędny do ustawienia urządzenia do pracy oraz pasowanie, dzięki czemu może szybko rozpocząć druk.

Niezależne podnoszenie głowic, umożliwia operatorowi swobodę konfigurowania zadania lub zadań, w najbardziej efektywny sposób, co w praktyce oznacza możliwość drukowania 2, 3, a nawet 4 zleceń jednocześnie. Funkcja ta  pozwala również na ustawienie modułów dodatkowych, np. ROQDry, ROQflock, ROQfoil lub każdego innego modułu, który ulepszy efekt druku, w potrzebnych miejscach. Pozwala to operatorowi wykonywać zadania od najprostszych do najbardziej złożonych.

We wszystkich maszynach drukujących ROQ można unosić głowice drukujące dla łatwego dostępu, gdy potrzeba wyczyścić sita podczas druku. W ROQprint OVAL EVOLUTION ta funkcja została zmechanizowana.

Zastosowane w ROQprint OVAL EVOLUTION innowacyjne rozwiązania oraz użyte do budowy materiały, pozwalają być pewnym jej wytrzymałości i niezawodności. Wieloletnie doświadczenie ROQ w konstruowaniu i produkcji maszyn pozwala na ograniczenie czynności serwisowych i konserwacyjnych do niezbędnego minimum.

ROQprint OVAL EVOLUTION pozwala na druk dużych rozmiarów od 500 mm x 700 mm do maksymalnie 1000 x 1250 mm (w zależności od modelu i konfiguracji)00 mm x 1600 mm  i posiada funkcję podwójnego indeksowania. Może być tak skonfigurowany, że sprosta potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów, którzy pragną osiągnąć najwyższy poziom doskonałości w druku.