Urządzenia do sitodruku

 

 

Ręczne karuzele sitodrukowe M&R

Kruzer

Najtańsza ze wszystkich karuzel manualnych oferowanych przez firmę M&R. Doskonała dla początkujących firm oraz tych z ograniczoną przestrzenią produkcyjną, sprawdzająca się w drukach próbnych. Małe urządzenie z 6-cioma ramionami drukującymi i 4-ema blatami.

Sidewinder

Najlepsza maszyna manualna dla firm zaczynających przygodę z sitodrukiem, w przystępnej cenie. Urządzenie oparte na stabilnej konstrukcji, odpornej na wstrząsy i wykonane z niezwykle trwałych materiałów.

Dostępne są następujące modele:

4 stacje / 4 kolory

4 stacje / 6 kolorów

6 stacji / 6 kolorów

Karuzela sitodrukowa Sidewinder jest dostępna w dwóch opcjach: z bocznymi bądź tylnymi uchwytami sita.

Chameleon

Największa z manualnych drukarek M&R. Charakteryzuje się rewolucyjną dwupoziomową konstrukcją. Modele 4 – ro i 6 – cio kolorowe można rozbudować do 10 kolorów, a model 8 – mio kolorowy do 14 kolorów, bez zwiększania zajmowanej przez urządzenie powierzchni (nie ma konieczności zmiany średnicy urządzenia).

Karuzela sitodrukowa Chameleon jest dostępna w dwóch opcjach: z bocznymi bądź tylnymi uchwytami sita.

Automatyczne karuzele sitodrukowe M&R

SPORTSMAN EX 1618, EX 2020 lub EX 2028

Niezawodność oraz wysoka jakość wykonania urządzenia czynią z niej maszynę idealną do wysokojakościowego druku. Jej atutem jest duży format druku przy niewielkich rozmiarach urządzenia. Karuzele SPORTSMAN cechują wysoka wydajność pozwalająca wydrukować 900 sztuk na godzinę oraz przystępna cena zakupu.

Główne cechy urządzenia:

 • Od 6 do 12 kolorów, 8 do 14 stacji
 • Maksymalne obszary zadruku: 41×46 cm, 51×51 cm lub 51×71 cm
 • Standardowy rozmiar palet: 41×56 cm, 56×63 cm lub 56×76 cm.

Seria SPORTSMAN EX jest najlepiej sprzedającą się wersją karuzel sitodrukowych M&R na świecie.

Gauntlet III

Automatyczna, wysokiej jakości, karuzela sitodrukowa wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne.  Jest to urządzenie średniej wielkości do druku na tekstyliach.

Karuzela Gauntlet III jest przystosowane do szybkiego programowania i seryjnych produkcji. Dzięki temu posiada osiąga wysokie wyniki w wydajności i może wydrukować do 1800 sztuk na godzinę.

Główne cechy urządzenia:

 • Od 10 do 18 kolorów, 12 do 20 stacji,
 • Maksymalny obszar zadruku: 48×55 cm (modele z alternatywnymi głowicami drukującymi posiadają maksymalne pole zadruku 114×55 cm),
 • Ultraszybki system indeksacji z napędem pasowym.

Zaawansowany elektryczny system indeksacji czyni je jednymi z najszybszych urządzeń drukujących w branży.

Challenger III

Wysokowydajna, automatyczna karuzela sitodrukowa do druku na tekstyliach, przystosowana do szybkiego programowania i seryjnych produkcji.

Charakteryzuje się różnorodnością możliwych konfiguracji. Posiada niezrównany zestaw funkcji dostępnych w standardzie oraz wiele opatentowanych, zwiększających wydajność rozwiązań.

Challenger III to najwszechstronniejsza pod względem wielkości formatu druku karuzela spośród dostępnych obecnie karuzelowych maszyn do sitodruku.

Główne cechy urządzenia:

 • Od 12 do 18 kolorów, 14 do 20 stacji,
 • Maksymalny obszar zadruku: od 48×55 cm do 91×110 cm,

Ultraszybki system indeksacji z napędem pasowym

Tunele suszące gazowe M&R

SPRINT – seria gazowych tuneli grzewczych

Seria Sprint to grupa innowacyjnych, wysokowydajnych suszarek gazowych, nastawionych na dużą produkcję. Dostępne są modele o szerokości pasa od 97 do 213 cm (38” do 84”) i długości komory grzewczej od 244 do 610 cm (8’ do 20’).

Modułowa budowa maszyny pozwala na swobodę konfiguracji i dopasowanie suszarki do indywidualnych potrzeb.

Sprint charakteryzuje się nie tylko najwyższą produktywnością w swojej klasie, ale również najwyższą sprawnością energetyczną.

W suszarkach zastosowano palniki o zwiększonej wydajności spalania, które można zasilać ciekłym propanem (LP) lub gazem ziemnym (NG).

Suszarki z serii Sprint są pierwszymi w pełni skomputeryzowanymi urządzeniami.

 

OPCJE W SERII SPRINT:

 • Zespół powietrzny – wentylator cyrkulacyjny o zmiennej prędkości obrotowej (niedostępny w modelach Mini Sprint 2000),
 • Projekt i konstrukcja – moduły zwiększające długość pasa transportowego mają długość 122 cm (48”), zwiększona prędkość przesuwu pasa dla specjalistycznych zastosowań, opcja podwójnego pasa (dwa niezależne napędy) dostępna w modelach z pasami transportowymi o szerokości 183 cm (72”) i więcej,
 • Komora susząca – dostępne są dodatkowe sekcje o długości 61 cm (24”), sekcja o długości 61 cm (24”) z promiennikiem podczerwieni dla zwiększenia wydajności produkcyjnej, wentylator chłodzący na wylocie tunelu grzewczego.

Sprint 2000

Pierwsza w pełni skomputeryzowana suszarka gazowa na świecie. W czasie rzeczywistym informuje o temperaturze komory grzewczej, zużyciu gazu, prędkości pasa oraz temperaturze wewnątrz suszarki i na wyjściu z tunelu grzewczego. Pozwala to na uzyskanie wyjątkowej powtarzalności produkcji, a odczytane parametry mogą zostać zapisane w jednym z 30 programów. Można je później w łatwy sposób powtórzyć, przy pracy z podobną kombinacją farb i materiałów.

Sprint 3000

Najnowsze wcielenie najbardziej innowacyjnej i niezawodnej linii suszarek gazowych w przemyśle sitodruku, są dostępne w szerokim zakresie konfiguracji, szerokości pasów i długości komory, w tym modeli wielowymiarowych – 12,2 metra (40 stóp) i więcej.

Sprint 3000D

Gazowa suszarka do tekstyliów, wykorzystująca podwójnie ułożoną konstrukcję pasów, skutecznie podwajając przepustowość przy zachowaniu niewielkiego wymiaru powierzchni.

Sprint 3000D został zaprojektowany z myślą o nowych atramentach i metodach drukowania, takich jak druk bezpośredni (DTG) i druk hybrydowy (sito + druk cyfrowy) uwzględniając ich znacznie różniące się szybkości utrwalania. Nadaje się także do tradycyjnego sitodruku.

Umożliwia operatorom szybkie dostosowanie ustawień suszarki do zmian i wymagań produkcyjnych, operatorzy mogą w prosty sposób zmienić niezależne prędkości taśmy i wykonywać swoje zadania!

Tunele suszące elektryczne M&R

Economax D

Elektryczny tunel grzewczy charakteryzujący się przystępną ceną, niewielkimi gabarytami, prostotą obsługi, zaskakująco wysoką wydajnością – doskonały dla małych i średnich zakładów sitodrukowych, dedykowany do utrwalania farb plastizolowych oraz do transferów.

Główne cechy urządzenia:

 • Szerokość pasa – 61 cm
 • Długość komory grzewczej – 114 cm
 • Cechuje się najwyższą sprawnością energetyczną w swojej klasie. Zastosowanie izolacji termicznej typu CoolSkin® zapobiega przedostawaniu się ciepła do otoczenia i pozostawia obudowę chłodną w dotyku.

Economax D w wersji podstawowej posiada:

 • dwa wysokowydajne panele grzewcze i może być wyposażony w dodatkowy trzeci panel,
 • regulację wysokości paneli względem konwejera, pozwalającą na zwiększenie efektywności i redukcję kosztów jednostkowych produkcji,
 • wytrzymały i niezawodny silnik,
 • wytrzymały na temperaturę pas transportowy pokryty teflonem,
 • regulację temperatury, która umożliwia ograniczenie poboru mocy w trakcie rozruchu suszarki,
 • działający w sposób ciągły kontroler PID, który spełnia funkcję bardzo dokładnego termostatu, utrzymując temperaturę pracy suszarki na zadanym poziomie z dokładnością do 1st. C,
 • panel sterujący, który zapewnia kontrolę i monitoring prędkości i temperatury konwejera; kontrola i sterowanie temperatury odbywają się cyfrowo.

Otwarcie wejścia i wyjścia suszarki można ręcznie regulować. Wały prowadzące pas transportowy są baryłkowato zakończone, co zapewnia poprawne centrowanie pasa. Sekwencja automatycznego wyłączania utrzymuje konwejer i silnik wyciągu w działaniu do momentu ochłodzenia komory suszącej.

Economax D jest solidną suszarką zaprojektowaną na długie lata pracy. W połączeniu z manualnymi maszynami drukarskimi M&R oraz systemami szybkiego pasowania takimi jak Tri- Loc® Economax D znajduje idealne zastosowanie w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Fusion

Seria tuneli suszących Fusion M&R charakteryzuje się prostotą obsługi, ekonomią pracy i przystępną ceną.

Tunele dedykowane są dla małych firm skupionych na druku ręcznym oraz dla średnich warsztatów automatycznych.

Suszenie odbywa się z zastosowaniem paneli grzewczych z możliwością regulacji wysokości względem konwejera.

Wytrzymały i niezawodny silnik napędza odporny na wysoką temperaturę pas transportowy pokryty teflonem. Sterowanie oraz kontrola temperatury odbywają się cyfrowo. Elektroniczny kontroler błyskawicznie reaguje na zmiany temperatury i utrzymuje jej stały poziom w granicy 1°C od wartości zadanej.

Dostępne są modele:

 • Szerokość pasa 91 cm, 122 cm lub 152 cm,
 • Długości komory grzewczej: 183 cm lub 305 cm,
 • Najbardziej uniwersalna i przystępna suszarka do tekstyliów firmy M&R.

Radicure D

Największy z elektrycznych tuneli grzewczych firmy M&R, zaprojektowany z myślą o długotrwałym zastosowaniu przy maksymalnej produktywności, oparty na promiennikach podczerwieni. Urządzenie cechuje się nie tylko najwyższą produktywnością w swojej klasie, ale również najwyższą sprawnością energetyczną.

Cechy:

 • Szerokości pasa 91 cm, 122 cm, 152 cm,
 • Długość komory grzewczej od 183 cm do 305 cm,
 • Opatentowany system izolacji z technologią CoolSkin™.

Stacje podsuszające M&R flash

RED CHILI i RED CHILI  D

Urządzenie wolnostojące, w którym zastosowano promienniki kwarcowe z żarnikiem wolframowym. Pracuje zarówno z ręcznymi, jak i automatycznymi maszynami do sitodruku.

Posiada technologię Instant-On, która oszczędza energię poprzez przełączanie lamp w stan bezczynności w czasie, gdy maszyna nie pracuje. Lampy podzielone są na trzy sekcje, które mogą być wyłączane niezależnie w dowolnej kombinacji.

Red Chili jest zamontowane na statywie o regulowanej wysokości i posiada czujnik optyczny, który może być umieszczony z dowolnej strony urządzenia, pozwalając na dopasowanie do kierunku rotacji karuzeli. Czujnik ten nie wymaga sygnału z maszyny drukarskiej, co pozwala na łatwe przemieszczanie jednostki między głowicami, bez potrzeby czasochłonnej zmiany ustawień programu.

Red Chili oraz Red Chili D wypełniają lukę pomiędzy urządzeniami dedykowanymi do stosowania z ręcznymi i automatycznymi maszynami drukarskimi.

Red Chili D posiada podobne cechy do jego pierwowzoru – Red Chili, jednak zostało ono rozbudowane o dodatkowy czujnik mierzący temperaturę na paletach podczas druku, dzięki czemu operator nie musi manualnie regulować (skracać) czasu podsuszania.

Opcja ta niezwykle ułatwia proces druku, jak również pozwala na znaczne ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej, poprzez skrócenie czasu grzania do minimum.

Dostępne modele flash:

  Red Chili 1418 Red Chili 1618 Red Chili 2024 Red Chili 2028 Red Chili 3244
obszar podsuszania

36 x 46 cm
(14 x 18″)

41 x 46 cm
(16 x 18″)

51 x 61 cm
(20 x 24″)

51 x 71 cm
(20 x 28″)

81 x 112 cm
(32 x 44″)

RENO HW

Najbardziej ekonomiczny promiennik podczerwieni M&R, przeznaczony głównie dla automatycznych maszyn drukujących. Jest to kompaktowa, montowana bezpośrednio na maszynie konstrukcja, która cechuje się wyjątkową niezawodnością.

Cyfrowy kontroler temperatury pozwala na uzyskiwanie dokładnych rezultatów, a opcjonalny statyw zamienia Reno w urządzenie wielozadaniowe.

Dzięki wysokiej mocy Reno HW oferuje szybkie podsuszanie oraz stanowi świetne rozwiązanie dla automatycznych i ręcznych maszyn do sitodruku.

 

Dostępne modele flash:

  Reno HW 1516 Reno HW 1818 Reno HW 1822
obszar podsuszania

38 x 41 cm
(15 x 16″)

46 x 46 cm
(18 x 18″)

46 x 56 cm
(18 x 22″)

HABANERO i HABANERO AF

Przenośna jednostka podsuszająca, dedykowana dla automatycznych maszyn drukujących na tekstyliach. Może być stosowana także z maszynami ręcznymi.

Podsuszarka posiada mocny panel grzewczy, cyfrowy kontroler temperatury, lampkę sygnalizującą działanie i bardzo dobrze izolowaną obudowę.

Model Habanero AF posiada perforowany panel oraz dwa wentylatory. Pozwala to na lepszy przepływ powietrza i szybsze podsuszanie, szczególnie przydatne przy pracy z farbami na bazie wody.

Dostępne modele flash:

  Habenero 1818 Habenero 1822 Habenero 2224 Habanero 2236 Habanero 2430 Habanero 2632 Habanero AF 1822 Habanero AF 2230
obszar podsuszania

46 x 46 cm (18 x 18″)

46 x 56 cm (18 x 22″)

56 x 61 cm (22 x 24″)

56 x 91 cm (22 x 36″)

61 x 76 cm (24 x 30″)

66 x 81 cm (26 x 32″)

46 x 56 cm (18 x 22″)

56 x 76 cm (22 x 30″)

BLU – FLASH

Blu – Flash jest bardzo łatwą w obsłudze, przystępną cenowo,  wszechstronną podsuszarką z panelem IR.

Posiada mocny panel grzewczy zapewniający szybkie podsuszanie, jest urządzeniem wyjątkowo trwałym. Regulacja mocy o zmiennej wartości procentowej (1 – 100) umożliwia regulację temperatury podsuszania a solidny, lekki stojak zapewnia łatwe pozycjonowanie i doskonałą mobilność w drukarniach sitodrukowych.

Urządzenie ma obszar podsuszania w formacie 46×56 cm (18”x22”).

Kopioramy M&R

MSP 3140

Kopiorama przeznaczona do małych i średnich zakładów sitodrukowych. 

Cechą charakterystyczną urządzenia jest jego wszechstronność. Możemy wyświecać sita do maksymalnej wielkości ram 79×102 cm na stosunkowo niewielkim urządzeniu, co nie jest bez znaczenia w przypadku firm mających ograniczoną powierzchnię produkcyjną. 

Kopiorama wyposażona jest w źródło światła o mocy 1200W, co pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie nawet najdrobniejszych linii i punktów rastrowych. Posiada w pełni automatyczny panel sterujący z wyświetlaczem LCD, z możliwością programowania czasów świeceń poszczególnych emulsji. 

STARLIGHT

Starlight jest wszechstronną i ekonomiczną naświetlarką stołową zbudowaną w oparciu o technikę UV LED. Dostępna również z opcjonalnym stojakiem, jest idealna do tradycyjnego naświetlania a dodatkowy zestaw CTS przekształca ją w system naświetlania typu „computer-to-screen”.

Jej zaawansowany, dotykowy panel obsługi ułatwia i automatyzuje proces naświetlania sit.

Lampy UV LED są energooszczędne i redukują do minimum czas wyświetlania sit przyspieszając produkcję. Działają w znacznie niższych temperaturach niż lampy metal-halogenowe. Wysoka gęstość światła wytwarzanego przez lampy UV LED zapewnia wyświecenie najdrobniejszych szczegółów, najbardziej równomierne świecenie i najszybszy czas ekspozycji.

Starlight jest dostępny w dwóch wielkościach: Starlight 2331 dla sit o maksymalnym rozmiarze 58×79 cm oraz Starlight 3140 dla sit o maksymalnej wielkości 79×102 cm. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kopioramy, która ma naświetlać szybko i chcesz ją kupić w przystępnej cenie, to urządzenie Starlight jest najodpowiedniejsze dla Twoich potrzeb.

 

MEGA-LIGHT 

Mega-Light jest wszechstronnym i ekonomicznym urządzeniem do naświetleń sit, idealnie pasującym do małych drukarni sitodrukowych.

Jedenaście wysokowydajnych lamp fluorescencyjnych UV pozwala na oszczędność kosztów energii i skrócenie czasu naświetlania. Dwie dodatkowe lampy emitujące światło żółte umożliwiają zastosowanie urządzenia jako podświetlanego blatu montażowego.

Timer z wyświetlaczem LED gwarantuje precyzję i powtarzalność ustawień. Specjalnie zaprojektowany system próżniowy gwarantuje szybkie zasysanie i idealne przyleganie kliszy do siatki.Lampy naświetlające mogą zostać uruchomione tylko po zamknięciu górnej pokrywy. Maksymalny rozmiar sita to 79 x 102 cm.

Druk wzorów bezpośrednio na emulsji (CTS)

Cyfrowe drukarki CTS (Computer To Screen) i – Images przeznaczone są do druku wzorów bezpośrednio na matrycach sitodrukowych. Urządzenia charakteryzują się tym, iż redukują ilość etapów procesu wytworzenia matrycy, minimalizują czas ich obróbki a także zapewniają lepsze, bardziej dokładne odwzorowanie.

Drukują specjalnym atramentem wodnym blokującym promienie UV. Dzięki wysokiej rozdzielczości druku możemy uzyskać bardzo dokładne odwzorowanie detali i płynne przejścia tonalne.

Zaletą tegoż systemu jest brak konieczności użycia folii do diapozytywów. Dzięki temu redukujemy koszty związane z zakupem klisz, ich magazynowaniem i ponownym wyszukiwaniem. Posiadając cyfrowy zapis plików łatwo możemy je odnaleźć, co znacząco skraca czas pracy.

Matryce przeznaczone do druku wielokolorowego powstają szybko i charakteryzują się bardzo dokładnym pasowaniem kolorów. Wszystkie modele wyposażone są standardowo w urządzenie Tri – Sync, które w połączeniu z systemem szybkiego pasowania Tri – Loc daje jeden z najszybszych i najprecyzyjniejszych rozwiązań pasowania kolorów w branży.

 

Oferujemy kilka modeli drukarek:

i-Image S

Najmniejszą ze wszystkich modeli. Przeznaczona jest do druku na sitach o maksymalnym wymiarze 66×91 cm; maksymalna wielkość drukowanego obrazu to 53 x 68 cm. Jest w stanie zadrukować do 100 sit w ośmiogodzinnym cyklu pracy. Wyposażona jest w jedną głowicę drukującą.

i-Image STE I

Model flagowy z serii i-Image, wyposażony w pełnowymiarowy panel naświetlania UV LED. Oferuje wygodę druku wzoru oraz ekspozycji sita zawartą w jednym urządzeniu. Eliminuje to konieczność posiadania osobnego urządzenia do naświetlania oraz niezbędnej dla niego powierzchni. Podobnie, jak model ST może być wyposażony w jedną, dwie lub trzy głowice drukujące i oferuje podobne wydajności.

Występuje w dwóch wielkościach: i-Image STE I 36 do druku na sitach o maksymalnym wymiarze 66×91 cm lub i-Image STE I 43 dla maksymalnej wielkości sit 66×109 cm (maksymalna wielkość drukowanego obrazu to odpowiednio: 53 x 68 cm i 53 x 86 cm).

i-Image ST

Występuje w dwóch wielkościach: i-Image ST 36 do druku na sitach o maksymalnym wymiarze 66×91 cm lub i-Image ST 43 dla maksymalnej wielkości sit 66×109 cm (maksymalna wielkość drukowanego obrazu to odpowiednio: 53 x 68 cm i 53 x 86 cm). Drukarka może być wyposażona w jedną, dwie bądź trzy głowice drukujące, szybsze niż głowica w modelu S, co przekłada się na większe wydajności – 150, 300 do 400 sit w ośmiogodzinnym cyklu pracy.

 

Urządzenia pomocnicze

 

Tri – Loc Registration System

Dokładny, prosty w obsłudze i bardzo szybki w działaniu system szybkiego pasowania kolorów, kompatybilny ze wszystkimi maszynami drukarskimi M&R.

Uni – Kote

Urządzenie do automatycznego powlekania sit emulsją światłoczułą. Stanowi ono bardzo istotny element w usprawnieniu procesu przygotowania sit do produkcji, redukuje czas pracy operatora do minimum, nakłada emulsję w sposób równomierny.

Efektem pracy powlekarki Uni – Kote są matryce doskonale przygotowane do procesu produkcji, gdyż dzięki powtarzalnej sile docisku rynienek oraz stałej prędkości nakładania emulsji otrzymujemy warstwy kopiujące najwyższej jakości.

Tunele suszące elektryczne Ranar

Jet Air Textile

W ofercie firmy Ranar znajduje się dziewięć modeli urządzeń: DT-422, DT-422-3, DT-633, DT-633-3, DT-633-4, DT-844, DT-844-3, DT-844-4 i DT-844-5.
Tunele posiadają pasy transmisyjne z włókna szklanego pokrytego teflonem w szerokościach: 61, 92, 122 i 153 cm (24, 36, 48 i 60 cali). W opcji istnieje możliwość zamówienia pasa z sylikonu bądź ze stali nierdzewnej.

Funkcje:

• wysokowydajne panele IR
• cyfrowa kontrola pracy urządzenia
• potrójna izolacja ścian zapewnia najwyższą efektywność energetyczną
• system Air Jet posiada system recyrkulacji powietrza zapewniający maksymalną wydajność
• w pełni regulowana wysokość panelu grzewczego
• system Powered Exhaust pozwala na sprawne wydobycie oparów i wilgoci z komory grzewczej
• watki koronowe do dokładnego prowadzenia pasa
• zmienna prędkość taśmy

Seria DX

Jest to seria elektrycznych tuneli suszących dedykowanych początkującym zakładom sitodrukowym.
Tunele serii DX to niewielkie urządzenia do postawienia na stole lub z własną podstawą, przeznaczone do suszenia farb drukowanych sitodrukiem na koszulkach, odzieży, torbach i innych podłożach tekstylnych.
To idealne rozwiązanie dla niewielkich przydomowych zakładów sitodrukowych z ambicjami na dalszy rozwój. Pozwalają na utrwalenie plastizolowych farb sitodrukowych w jednym przebiegu.
Te kompaktowe urządzenia wykorzystują energię z paneli promieniowania podczerwonego i cechują się najwyższą produktywnością w swojej klasie.

 

 

  DX 100 DX 200 DX 300
napięcie [V] 220 220 220
moc [W] 1600 1600 2300
długość pasa [cm] 122 152,5 152,5
wymiary panelu grzewczego [cm] 41 x 41 41 x 41 46 x 51
szerokość pasa [cm] 46 46 46
wydajność [szt./godz.] dla farb plastizolowych 110 110 125

 

Międzyoperacyjne stacje podsuszające serii D oraz DA

RANAR stosuje w swoich urządzeniach najwyższej klasy panele grzejne IR, które wraz z zaawansowanymi funkcjami sterowania i kontroli tworzą rozwiązania doskonale sprawdzające się w codziennej ciężkiej pracy. Dostępne jest 7 modeli w tym dwa z funkcją nadmuchu powietrza, co pozwala na efektywną pracę z zastosowaniem farb wodnych i wywabowych. Są to urządzenia niezawodne i trwałe.

Główne cechy urządzeń:

• panele wysokiej mocy dla zwiększenia skutecznosci
• wielkość pola grzania od 41 x 41 do 36 x 91 cm
• szeroki zakres osiąganych temperatur
• masywna regulowana podstawa
• modele z funkcją nadmuchu powietrza

  D-160/162 D-1820 D-2020 D-2424 D-2436 DA-1616 DA-2020
napięcie [V] 220 220 220 220 220 220 220
max poboru prądu [A] 9 11 21 19 28 11 20
panel IR [cm] 41 x 41 46 x 50 50 x 50 61 x 61 61 x 91 41 x 41 50 x 50
moc [W] 1800 2300 4200 4000 6000 2400 4200
ciężar [kg] 24 27 31 33 54 32 34
nadmuch nie nie nie nie nie tak tak

Kopioramy Ranar

Kopioramy Ranar serii XPO LED dzięki zastosowanym źródłom światła w postaci diod LED pozwalają na dokonywanie wysokiej jakości naświetleń przy jednoczesnym krótkim czasie ekspozycji. Zastosowane w kopioramach Ranar lampy LED emitują promieniowanie UV zoptymalizowane dla naświetleń warstw kopiujących. W odróżnieniu od lamp metalowo – halogenowych, lampy LED pracują w niskich temperaturach i są bardzo trwałe. Zapewniają bardzo krótkie i precyzyjne czasy naświetlania oraz pozwalają na precyzyjne odwzorowanie najdrobniejszych elementów wzorów.

Główne cechy urządzeń:

• zimne światła LED
• natychmiastowe rozpoczęcie ekspozycji nie powoduje przestojów między ekspozycjami
• światło LED o długości fali 400 nanometrów promieniowania UV, optymalne dla naświetleń warstw kopiujących
• energooszczędne, obniża koszty operacyjne
• długa żywotność –  50 000 godzin, zmniejsza koszty konserwacji
• skrócony czas ekspozycji dzięki wysokiej rozdzielczości i jednorodności
• wyłącznik bezpieczeństwa, światło nie zaświeci się, gdy rama próżniowa jest otwarta
• światło rewizyjne, umożliwia bezpieczne pozycjonowanie sit i diapozytywów
• cyfrowy zegar z dokładnymi ustawieniami wstępnymi i programowalnymi czasami ekspozycji
• ręczne i automatyczne niezależne włączniki podciśnienia i lamp ekspozycyjnych
• rama próżniowa – wytrzymała stalowa konstrukcja
• Gas Shock – łatwe otwieranie ramy próżniowej
• membrana próżniowa z gumy neoprenowej wzmocniona tkaniną pochłaniającą światło

  XPO 2331 XPO 2848
napięcie [V] 220 220
natężenie [A] 6 6
maksymalne pole ekspozycji [cm] 58 x 79 71 x 122
maksymalna wielkość ramy [cm] 58 x 79  71 x 122
ilość/długość pasków ledowych [cm] 7/81 7/122
wymiary zewnętrzne [cm] 122 x 82 x 89 142 x 86 x 89
wymiary zewnętrzne z opakowaniem [cm] 160 x 100 x 100 194 x 114 x 100
ciężar transportowy [kg] 125 130