Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi Pani Joanny Kubachy:
Wspólnie prowadzimy spółkę Rule Out od 2016 roku. Wchodziliśmy w branżę poligrafii na tekstyliach z zamiarem sprzedaży bezpośrednio do klienta, głównie na platformach internetowych. Chcieliśmy żeby nadruki były estetyczne, miały żywe kolory, były trwałe a produkcja była opłacalna przy niewielkich nakładach. Dlatego też zdecydowaliśmy się na technikę DTG.
Pierwszą drukarkę jaką kupiliśmy była Epson Sure Colour F2000. Wybraliśmy markę Epson ze względu na jakość nadruków ale też renomę na rynku, szkolenie z obsługi i gwarancję serwisową. W kolejnych latach zaczęliśmy współpracować z agencjami reklamowymi, rozszerzyliśmy grupe odbiorców na rynku zagranicznym i w efekcie odnotowaliśmy wzrost zamówień. W związku z tym od dwóch lat pracujemy już na przemysłowych Epsonach F3000, które znacząco przyspieszyły naszą pracę i wydajność. Staliśmy się też bardziej konkurencyjni na rynku, dzięki niższym kosztom nadruków.
Największe wyzwania ostatnich lat w naszej branży to zapewnienie ciągłości dostaw i realizacja zamówień w krótkich terminach. Drukarki Epson F3000 pozwalają nam na automatyzację procesów i przyspieszenie produkcji. Wiele prac konserwacyjnych możemy wykonać sami, a jeśli pojawiają się jakieś awarie, naprawy serwisowe są realizowane terminowo. Zaletą jest też dodatkowa 5-co letnia gwarancja, która pozwala nam na eksploatacje maszyn bez ryzyka zwiększania kosztów. Współpraca z API zapewnia ciągłość w dostawie zużywalnych części zamiennych, atramentów i podkładu pod nadruki. Dzięki ograniczeniu przestojów do minimum i wysokiej jakości nadruków jesteśmy w stanie konkurować nawet z najlepszymi z branży DTG na polskim rynku.
Aktualnie sprzedajemy naszą odzież z nadrukami na kilku platformach e-commerce w Polsce i za granicą. Mamy własny sklep internetowy i kilka kontraktów z firmami dla których znakujemy odzież w ilościach hurtowych. Posiadamy dwie drukarki EPSON SC F3000, a do nakładania warstwy podkładu pod nadruki używamy dedykowanej zapryskiwarki Transmatic. Pozwala nam to na obsługiwanie około 60 tysięcy zamówień rocznie, a wciąż widzimy możliwości dalszego usprawniania procesów.
Branża regularnie się rozwija i dokłada nowe technologie. Dzięki współpracy z firmą API jesteśmy na bieżąco z nowościami i możemy realnie planować strategie i rozwój firmy na kolejne lata.