Summa

Summa to belgijskie przedsiębiorstwo, którego początek sięga lat 70’ XX wieku.

Początkowo SUMMA wytwarzała urządzenia rejestrujące dla producentów specjalizujących się w wytwarzaniu szkieł optycznych.

Obecnie SUMMA produkuje i oferuje zaawansowane plotery tnące – więcej przeczytać można w zakładce plotery tnące Summa – klasy premium do folii i cięcia konturowego. Realizując procesy produkcyjne, ludzie SUMMY zawsze są zaangażowani w utrzymanie najwyższych, możliwych do osiągnięcia, standardów produkcji.

Firma deklaruje, że nigdy nie zatrzyma się w poszukiwaniu kolejnych innowacji dla swoich produktów. Nigdy też nie zaniecha wsłuchiwania się w to, co mówią klienci o swoich potrzebach.

Poznaj naszą ofertę urządzeń marki Summa:

summa ogolne

Oferta urządzeń marki Summa

Jedną z najstarszych serii produktów, z której zasłynęła Summa, jest SummaCut, który znajdował się w ofercie belgijskiego producenta od 1996 roku. W gamie produktów oznaczonych nazwą SummaCut znajdowały się plotery tnące rolowe, nazywane również bębnowymi. Plotery SummaCut zostały zastąpione bardziej nowoczesnymi urządzeniami S One ™, które są owocem wieloletniego doświadczenia w konstruowaniu i rozwijaniu ploterów tnących. 

 

W porównaniu do poprzedniej gamy produktów, S One ™ klasyfikuje się wyżej między innymi pod względem usprawnionego systemu OPOS X, imponującej siły cięcia, a także możliwości bezprzewodowego sterowania urządzeniem dzięki obecności modułu Wi-Fi. Plotery z tej serii to najlepszy dowód na to, że celem firmy Summa nie jest wyłącznie podążanie za trendami, ale kreowanie ich i oferowanie coraz to bardziej nowoczesnych rozwiązań.

 

W ofercie belgijskiej firmy Summa znajdują się również urządzenia z serii S-Class 2, D i T. Każde z nich wyróżnia się unikalnymi cechami, dzięki którym poszczególne plotery sprawdzą się w różnych sytuacjach – także do cięcia trudnych materiałów, np. folii kamieniarskich czy odblaskowych. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zachęcamy do zapoznania się z kartami poszczególnych produktów.

Historia marki Summa

Historia firmy Summa rozpoczęła się w belgijskiej fabryce w Gistel. Przełomowym momentem dla jej rozwoju był rok 1987 – w tym roku fabryka zaczęła specjalizować się w modyfikacji ploterów piórkowych służących do pracy z winylem. W 2018 firma połączyła się z CadCam Technology – brytyjską firmą z branży technologii laserowych. Przejęcie CCT pozwoliło firmie Summa zwiększyć i unowocześnić istniejące produkty znajdujące się w portfolio marki. 

 

Siedziba firmy Summa nadal znajduje się w Belgii, jednak dzięki szerokiej sieci dystrybucji jej produkty są obecne w ponad 70 krajach – także w Polsce. Rozwiązania oferowane przez belgijską firmę są dostępne zarówno w krajach europejskich, jak i za oceanem oraz w Azji.

Plotery tnące Summa – alternatywa

Summa to jedna z najbardziej zaufanych marek w dziedzinie ploterów tnących. Inną firmą specjalizującą się w projektowaniu sprzętu do precyzyjnego cięcia jest Graphtec. Japońskie plotery tnące Graphtec cechują się niezawodnością, wysoką funkcjonalnością i łatwością obsługi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą API obejmującą plotery tej marki.