Przemysłowy druk sublimacyjny

Druk na tekstyliach nie ogranicza się do produkcji odzieży czy gadżetów i daje wiele możliwości rozwoju usług czy tworzenia własnych produktów w jeszcze większym formacie. Jeżeli potrzebujesz  większej, typowo przemysłowej wydajności lub/i większej szerokość druku w API.PL też mamy dla Ciebie odpowiednią propozycję.

Poniżej prezentujemy nasze rozwiązania na przemysłowy druk bezpośredni i przemysłowy druk sublimacyjny o szerokości druku od 1.8m do 3.2m.

Przemysłowy druk sublimacyjny

MTEX DRAGON 16H to przemysłowa, wysoko wydajna drukarka do papieru transferowego zaprojektowana specjalnie do druku sublimacyjnego.

Zaprojektowany dla druku przemysłowego:

 • Technologia kontroli głowic została rozwinięta i jest certyfikowana przez firmę MTEX. Podzespoły elektroniczne zostały specjalnie zaprojektowane i zintegrowane z oprogramowaniem sprzętowym i sterującym.
 • System odgazowywania atramentów – specjalnie zaprojektowany i zainstalowany w urządzeniu układ pozwala na transport atramentów ze zbiorników do głowic drukujących z jednoczesnym przeprowadzeniem procesu ich odgazowania w najbliższej, możliwej do zastosowania, odległości od głowic.
 • Magnetyczny silnik liniowy – posiada duży stosunek przyśpieszenie/opóźnienie z nadzwyczajnie wysoką dokładnością 1 µm, nie wymaga konserwacji, bez przekładni lub pasków.
 • Rotacyjny system wycierania głowic – nowatorski układ usuwa zabrudzenia z dysz i czyści wycieraczki przed każdą konserwacją.
 • Inteligentny czujnik wycieku atramentu w specyficznych lokalizacjach – przekazuje informacje w celu ochrony układów elektronicznych i unikania strat atramentów.
 • Kontrola poziomu atramentów – umożliwia precyzyjną kontrolę poziomu atramentów i prognozowanie jego wymiany.
 • Czujnik położenia papieru – precyzyjnie mirzy początek i wielkość mediów.
 • Przemysłowy system suszenia wydruków – podgrzewana płyta grzewcza o dużej powierzchni, poprzez bezpośredni kontakt z zadrukowanym podłożem, zapewnia wysuszenie nawet bardzo nasyconych grafik. System zapewnia stabilność procesu suszenia przy wysokich prędkościach druku, a dzięki zastosowaniu sterowania sekcjami, minimalizuje zużycie energii.
 • Układ podawania atramentów bazujący na 8 zbiornikach dla konfiguracji 4/8 kolorów – przy konfiguracji z zastosowaniem 4 kolorów układ umożliwia instalację 2 butelek z danym kolorem i automatycznie przełącza pobieranie atramentów z pustej butelki na pełną w czasie pracy urządzenia.

Mtex Dragon

MTEX Dragon Predkosci

 

Drukarka sublimacyjna MTEX Dragon jest produktem portugalskim, stworzonym w jednej z najnowocześniejszych fabryk europejskich przez firmę MTEX Solutions. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz odpowiednim procesom produkcyjnym firma ta produkuje cyfrowe urządzenia drukujące według najwyższych europejskich standardów.

Gongzheng opis firmy

Drukarka sublimacyjna GZS3202

Drukarka Gongzheng GZS3202 została zaprojektowana z myślą o połączeniu w jednym urządzeniu możliwości wykonywania wydruków sublimacyjnych na papierze oraz druku bezpośredniego na tekstyliach.

Drukarka GongZheng GZS3202 jest urządzeniem przeznaczonym do druku tekstylnego atramentami sublimacyjnymi. Dzięki zastosowaniu modyfikowalnej konstrukcji stołu drukującego oraz specjalnego prowadzenia mediów może drukować na papierze transferowym oraz bezpośrednio na tekstyliach w szerokości do 320 cm.

W urządzeniu zastosowano nowoczesne i bardzo wydajne głowice drukujące Spectra Starfire 1024 / 10 PL produkowane przez znaną i cenioną na całym świecie firmę FUJIFILM DIMATIX. Zastosowanie ich w połączeniu z japońskim układ degazowania atramentów oraz podciśnieniowym system recyrkulacji GnTek daje pewność stabilnego druku.

Istotną zaletą GZS3202 jest solidna konstrukcja, która gwarantuje stabilną pracę urządzenia. Karetka porusza się po aluminiowej prowadnicy, do której przytwierdzono dwie prowadnice liniowe.

Specjalnie zaprojektowany system podawania i odbioru mediów zapewnia prawidłowe prowadzenie papieru transferowego jak i materiałów tekstylnych. Jest to bardzo ważny element każdej drukarki sublimacyjnej, ponieważ tylko odpowiednio zwinięte media będą mogły zostać bez problemu przetransferowane na kalandrze.

Cechy główne:

 • Druk o szerokości 3.2m
 • Druk na papierze transferowym
 • Druk bezpośredni
 • Japoński układ degazowania atramentów
 • Nowoczesne głowice drukujące Spectra Starfire 1024 (10PL)
 • Podciśnieniowy system recyrkulacji atramentów GnTek
 • System podawania mediów z roli na rolę Multi-roll
 • System dosuszający wyposażony w grzałki
 • Działa pod nadzorem oprogramowania Ergosoft RIP

Gzs 3202- drukarka sublimacyjna 3.2m

Firma GongZheng to jeden z liderów w produkcji drukarek wielkoformatowych w Chinach.  Stosowanie sprawdzonych rozwiązań oraz wdrażanie innowacyjnych technologii to powody, dla których urządzenia GongZheng dostrzegane są przez producentów reklam wizualnych na całym świecie.

Dostępne produkty

Przemysłowy druk sublimacyjny - MTEX Dragon 16H

MTEX Dragon 16H

Szerokość druku: 1.8m

Głowica: Panasonik

Ilość głowic: 16

Max. predkość: 360dpi/1 przejście/ 550 m2/h

Przemysłowy druk sublimacyjny - GongZheng GZS3202

GongZheng GZS3202

Szerokość druku: 3.2m

Głowica: Spectra Starfire 1024

Ilość głowic: 2

Max prędkość: 600x400 dpi / 128m2/h