Przemysłowy druk sublimacyjny

Druk na tekstyliach nie ogranicza się do produkcji odzieży czy gadżetów i daje wiele możliwości rozwoju usług czy tworzenia własnych produktów w jeszcze większym formacie. Jeżeli potrzebujesz  większej, typowo przemysłowej wydajności lub/i większej szerokość druku w API.PL też mamy dla Ciebie odpowiednią propozycję.

Poniżej prezentujemy nasze rozwiązania na przemysłowy druk bezpośredni i przemysłowy druk sublimacyjny o szerokości druku od 1,8 m do 3,3 m.

Nowość w ofercie!

EPSON SureColor SC-F10000 

76-calowy Epson SureColor SC-F10000 przeznaczony jest do wysokonakładowego druku sublimacyjnego. Urządzenie wyposażone zostało w cztery głowice drukujące PrecisionCore Micro TFP, gdzie każda z nich posiada 3200 dysz i dysponuje rozdzielczością 1200 x 1200 dpi. Jest to zupełnie nowy typ głowic o szerokości 4,7 cala, a najmniejsza drukowana kropla ma rozmiar 3,8 pl. Najważniejszym atutem zastosowania nowych głowic drukujących jest możliwość uzyskiwania  produkcyjnych prędkości druku sięgających 255 m2/h. Zastosowanie technologii Precision Dot firmy Epson udanie łączy trzy dedykowane technologie: Halftone, LUT oraz Micro Weave, co zapewnienia uzyskanie wysokiej jakości wydruków.

Drukarka wyposażona jest w zintegrowaną, dwustronną suszarkę z regulowaną temperaturą, która zapewnia optymalne suszenie zadrukowanego nośnika z dwóch stron. Połączenie ciepła z podgrzewanego stołu z nadmuchem ciepłego powietrza z przedniej suszarki, eliminuje niedosychanie wydruków i niepożądane przebijanie tuszu. Aktywne, wielopunktowe śledzenie mediów zapewnia płynną i niezawodną pracę z minimalizacją efektu marszczenia i zagnieceń papieru.

Przy wysokonakładowych zamówieniach wymagana jest możliwie ciągła praca, bez przerw na obsługę. W drukarce zastosowano rozwiązanie Bulk Ink z podwójnymi 3- lub 10-litrowymi pojemnikami na atramenty CMYK. System zasilania wspierany jest przez funkcję „hot-swap” firmy Epson, która zapewnia nieprzerwaną pracę. W razie potrzeby urządzenie automatycznie przełącza zbiorniki z tuszem. Wymiana następuje na bieżąco, bez konieczności zatrzymywania urządzenia. Po zużyciu tuszu, ładowanie nowego pojemnika i jego podłączenie do zasobnika jest proste, a czas przeprowadzenia czynności bardzo krótki.

 Niezawodność drukarki dodatkowo zwiększa zaawansowany system automatycznego napinania (Ad-ATC), zapewniający dokładne i stabilne podawanie mediów, nawet tych bardzo cienkich. Drukarka jest również wyposażona w technologię automatycznej regulacji (w tym zintegrowaną kamerę RGB) oraz oprogramowanie wspierające, które pozwala użytkownikom m.in. na zdalne monitorowanie wydajności drukarki. Łatwe sterowanie i kontrolę pracy drukarki zapewnia 9-calowy ekran dotykowy LCD. Na panelu wyświetlane są wszystkie potrzebne dane, w tym pasek postępu zadania z informacjami o pozostałym czasie, temperaturze i wilgotność w środowisku operacyjnym. Dostępne są również kluczowe informacje na temat materiałów eksploatacyjnych i zużycia podzespołów.

 

Cechy główne:

 • system stałego zasilania w atrament
 • 10- lub 3-litrowe pojemniki z atramentem, wymieniane bez wyłączania urządzenia
 • szybkie drukowanie do 255 m2/godz.
 • technologia Precision Dot firmy Epson
 • trzy dedykowane technologie sublimacji (Halftone, LUT i Micro Weave)
 • zaawansowany system automatycznego napinania do dokładnego i stabilnego podawania nośników
 • kompletne rozwiązanie firmy Epson, w tym głowice drukujące, atrament, oprogramowanie sprzętowe i oprogramowanie do druku.

HOMER HM 1800 P4


Drukarkę Homer HM 1800P4 zaprojektowano z myślą o efektywnym wykorzystaniu czasu pracy, w firmach, w których podstawową metodą cyfrowego druku tekstyliów jest sublimacja.

Urządzenie wyposażono w cztery nowoczesne i bardzo szybkie głowice drukujące Kyocera, które zapewniają wysoką produktywność, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej jakości druku.

Stabilna konstrukcja, znane i cenione oprogramowanie do druku tekstylnego neoStampa, idealnie dobrane atramenty do sublimacji, dwa moduły suszenia wydruków oraz możliwość druku na papierach do sublimacji o gramaturze od 35 gram, to tylko niektóre z zalet, jakie daje to urządzenie.

Cechy główne:

 • 4 precyzyjne, przemysłowe głowice drukujące Kyocera
 • Prędkości druku na poziomie do 260 m2/h (170 m2/h – 3 pasy, 600×900 dpi, 260 m2/h – 2 pasy, 600×600 dpi).
 • Solidna konstrukcja
 • Szerokość zadruku 1,8 m
 • Druk na papierze transferowym od 35g
 • Wysoka wydajność produkcji
 • Profesjonalny RIP
 • Niskie koszty eksploatacji – idealnie dopasowany atrament

 

 

HOMER HM 1800 R8

Homer HM 1800 R8 jest drukarką przeznaczoną do produkcyjnego druku sublimacyjnego na papierach transferowych. Urządzenie zaprojektowano z myślą o wysokonakładowej produkcji w cyklu pracy 24/7.

Masywna konstrukcja bazuje na podzespołach znanych producentów, a jej kluczowymi podzespołami są głowice drukujące Kyocera, prowadnica liniowa oraz precyzyjny układ prowadzenia mediów w czasie druku. Elementy te sprawiają, że drukarka pracuje stabilnie i osiąga prędkości druku sięgające nawet do 540 m²/h!

Homer HM 1800 R8 wyposażony jest w osiem przemysłowych głowic drukujące Kyocera. Drukarka standardowo pracuje w układzie CMYK, ale daje również możliwość zastosowania kolorów dodatkowych poszerzając gamut kolorystyczny i poprawiając efekty wizualne prac.


Cechy główne:

 • Silnik liniowy
 • Precyzyjne, przemysłowe głowice drukujące Kyocera
 • Profesjonalny RIP
 • System automatycznego czyszczenia
 • Prędkość max. 540 m2/h
 • Druk na papierach do sublimacji o gramaturze od 35 g

HOMER HM 3200R

Homer HM 3200R jest przemysłową drukarką tekstylna o szerokości zadruku 330 cm, która dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji, daje możliwość druku na papierze transferowym oraz bezpośrednio na poliestrowych materiałach tekstylnych. Urządzenie zaprojektowano z myślą o produkcyjnym druku wysokonakładowym, a jego niezawodność potwierdziły testy pracy w cyklu 24/7. W produkcyjnych trybach pracy osiąga się prędkości druku na poziomie do 360 m2/h (120 m2/h – 3 pasy, 600×1800 dpi, 180 m2/h – 2 pasy, 600×1200 dpi, 360m2/h – 1 pas, 600×600 dpi).

Masywna konstrukcja bazuje na podzespołach znanych producentów, a jej kluczowym elementem są, szybkie i precyzyjnie drukujące, głowice Kyocera. Atramenty CMYK ułożono w głowicach w układzie symetrycznych, co oznacza, że dane kolory w czasie druku nakładane są w tej samej kolejności niezależnie od kierunku ruchu karetki. Dzięki temu zabiegowi, nawet w szybkich trybach pracy, znacząco zminimalizowano występowanie paskowania związanego z dwukierunkowością druku oraz tzw. efektu boiska.

Aby zminimalizować możliwość uszkodzenia głowic drukujących, drukarkę Homer HM 3200R wyposażono w system antykolizyjny karetki, bazujący na laserowym sensorze, który wychwytuje nierówności w drukowanym materiale.

System prowadzenia mediów charakteryzuje się ciągłą regulacją naprężania materiałów zarówno w fazie jego odwijania jak i zwijania mediów, dzięki zastosowaniu serwomotorów w obu układach.

W drukarce zastosowano przemysłowy system podawania atramentów, na który składają się perystaltyczne pompy atramentu, automatyczne monitorowanie i regulacja podciśnienia oraz wydajny układ odgazowaniu atramentu. Te trzy elementy współpracują ze sobą w cyklu produkcyjnym, aby płynnie podawać atrament, zapewniając przy tym najwyższą stabilność druku.

Homer 3200

Cechy główne:

 • Precyzyjne, przemysłowe głowice drukujące Kyocera
 • Prędkości druku na poziomie do 360 m2/h (120 m2/h – 3 pasy, 600×1800 dpi, 180 m2/h – 2 pasy, 600×1200 dpi, 360m2/h – 1 pas, 600×600 dpi)
 • Szerokość zadruku 3.3m
 • Druk na papierze transferowym od 35 g
 • Druk bezpośredni na tkaninach poliestrowych
 • Antykolizyjny system karetki z głowicami
 • Niskie koszty eksploatacji

 

Gongzheng GZS3202

Drukarka Gongzheng GZS3202 została zaprojektowana z myślą o połączeniu w jednym urządzeniu możliwości wykonywania wydruków sublimacyjnych na papierze oraz druku bezpośredniego na tekstyliach.

Drukarka GongZheng GZS3202 jest urządzeniem przeznaczonym do druku tekstylnego atramentami sublimacyjnymi. Dzięki zastosowaniu modyfikowalnej konstrukcji stołu drukującego oraz specjalnego prowadzenia mediów może drukować na papierze transferowym oraz bezpośrednio na tekstyliach w szerokości do 320 cm.

W urządzeniu zastosowano nowoczesne i bardzo wydajne głowice drukujące Spectra Starfire 1024 / 10 PL produkowane przez znaną i cenioną na całym świecie firmę FUJIFILM DIMATIX. Zastosowanie ich w połączeniu z japońskim układ degazowania atramentów oraz podciśnieniowym system recyrkulacji GnTek daje pewność stabilnego druku.

Istotną zaletą GZS3202 jest solidna konstrukcja, która gwarantuje stabilną pracę urządzenia. Karetka porusza się po aluminiowej prowadnicy, do której przytwierdzono dwie prowadnice liniowe.

Specjalnie zaprojektowany system podawania i odbioru mediów zapewnia prawidłowe prowadzenie papieru transferowego jak i materiałów tekstylnych. Jest to bardzo ważny element każdej drukarki sublimacyjnej, ponieważ tylko odpowiednio zwinięte media będą mogły zostać bez problemu przetransferowane na kalandrze.

Cechy główne:

 • Druk o szerokości 3.2m
 • Druk na papierze transferowym
 • Druk bezpośredni
 • Japoński układ degazowania atramentów
 • Nowoczesne głowice drukujące Spectra Starfire 1024 (10PL)
 • Podciśnieniowy system recyrkulacji atramentów GnTek
 • System podawania mediów z roli na rolę Multi-roll
 • System dosuszający wyposażony w grzałki
 • Działa pod nadzorem oprogramowania Ergosoft RIP

Gzs 3202- drukarka sublimacyjna 3.2m

Firma GongZheng to jeden z liderów w produkcji drukarek wielkoformatowych w Chinach.  Stosowanie sprawdzonych rozwiązań oraz wdrażanie innowacyjnych technologii to powody, dla których urządzenia GongZheng dostrzegane są przez producentów reklam wizualnych na całym świecie.

Dostępne produkty