Papiery termotransferowe

Termotransfer cyfrowy (tonerowy) pozwala na przeniesienie pełnokolorowej grafiki z papieru transferowego na dowolne podłoże, które może być zdobione przy użyciu prasy termicznej.

Dbając o najlepsze rezultaty, wprowadziliśmy do oferty papiery termotransferowe, służące do przenoszenia nadruków na różne powierzchnie pod wpływem wysokiej temperatury i renomowanego włoskiego producenta – firmy SHOCKLINE – więcej informacji na temat firm znaleźć można w naszej zakładce marki, do której zapraszamy. Dzięki nim możecie ozdabiać odzież i inne tkaniny, a także szeroką gamę gadżetów i produktów promocyjnych z powierzchniami tekstylnymi, skórzanymi, papierowymi, kartonowymi, filcowymi, drewnianymi, metalowymi czy ceramicznymi. 

 

Druk laserowy i LED – czym kierować się przy wyborze papieru?

W ofercie posiadamy papiery do druku laserowego i LED, w formacie A4 i A3.

Przy doborze papieru należy kierować się następującymi kryteriami: rodzaj podłoża, kolor podłoża oraz funkcje i możliwości drukarki. Jasne podłoża, ciemne podłoża, twarde i sztywne materiały, aplikacje typu no-cut – każde ze wspomnianych zastosowań wymaga użycia innego papieru.

 

Obejrzyj film i poznaj możliwości, jakie daje papier termotransferowy Shockline TOPDARKNEW (jego następcą jest papier Shockline TOPDARK30). Ponadto więcej informacji znaleźć można w naszym artykule “Nadruki na koszulkach mogą być dziecinnie proste – Shockline Super 2003”. To rozwiązanie typu no-cut na ciemne podłoża tekstylne (bawełna, poliester, mieszanki, np. na koszulkach t-shirt).

Papier termotransferowy Shockline – wskazówki dotyczące nadruku

Sprawdź instrukcję aplikacji nadruku przy zastosowaniu papieru Shockline TOPDARK30.

Poniższe tabele pomogą w wyborze odpowiedniego typu papieru transferowego.

koszulki shockline

logo shockline

PAPIER SUPER2003+ TOPCUT3V BLANC TOPCOLOR TOPDARK30 POLARTNEW
NOŚNIKI TEXTYLNE            
JASNE CMYK & WT X X X X X
JASNE (NO CUT) X CMYK & WT X X X X
CIEMNE X X CMYK X X X
CIEMNE (NO CUT) X X X CMYK & WT WT X
NOŚNIKI TWARDE            
JASNE/BEZBARWNE X X X X X CMYK & WT
CIEMNE X X X X X CMYK & WT

 

 

Papier transferowy umożliwia łatwe i precyzyjne tworzenie wysokiej jakości nadruków na zróżnicowanych powierzchniach tekstylnych. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej poszczególnym rodzajom papieru transferowego, jaki znaleźć można w naszej ofercie. 

 

  • FC SUPER2003+ to papier transferowy, który dedykowany jest do drukarek tonerowych. Stworzony z myślą o zastosowaniu na jasnych tkaninach takich jak, chociażby bawełna, poliester, jedwab, satyna czy lycra. Doskonale sprawdza się na większości kolorowych drukarek tonerowych na rynku. Efekt jest miękki i elastyczny. 
  • FC TOPCUT3V to papier transferowy do drukarek tonerowych – również z białym tonerem. Dostępny jest w formatach A3 i A4. Jest papierem transferowym typu no cut – nie wymaga więc wycinania i obierania. Świetnie sprawdza się na koszulkach, czapkach, torbach tekstylnych czy upominkach tekstylnych. 
  • FC BLANC – to papier transferowy do drukarek tonerowych. Zachowuje się tak, jak folia flex digital – z tym, że jest to folia do zadruku na drukarce tonerowej. Tym sposobem możliwe jest wykonanie wysokiej jakości znakowania odzieży na foliach.
  • FC TOPDARK30 to papier transferowy do drukarek tonerowych OKI, które wyposażone są w biały toner. Dostępny jest w formatach A3, A4 oraz A4L. Dedykowany jest na tkaniny kolorowe takie jak bawełna, poliester, a także mieszanki syntetyczne. Perfekcyjnie sprawdza się w przypadku koszulek, toreb czy gadżetów. 

 

Dostępne produkty