Plotery tnące

Plotery tnące są stosowane w poligrafii do nacinania lub wycinania liter i innych kształtów znakowania reklamowego lub modowego. Są to urządzenia  niezbędne w drukarniach, agencjach reklamowych czy też firmach zajmujących się znakowaniem odzieży i przygotowywania elementów do zdobienia m.in. koszulek, bluz, czapek oraz toreb, poduszek i wielu innych produktów tekstylnych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo plotery Summa – renomowanego producenta innowacyjnych rozwiązań do cięcia, wyznaczającego na rynku standardy jakości, precyzji i szybkości cięcia. Obszary zastosowania ploterów Summa to opakowania, wystrój wnętrz, reklama zewnętrzna, POS, oznakowania, folie oraz bardzo szeroko pojęte znakowanie tekstyliów – moda, sport, tekstylia techniczne.

Niezrównana technologia na wyciągnięcie ręki

  • Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do zarządzania przepływem pracy.
  • OPOS X – Optical Positioning System – zautomatyzowany system wyrównywania konturów, wykrywający od 4 do 128 znaków na szerokiej gamie materiałów – może odczytywać znaki rejestracyjne na standardowych materiałach, ale także na materiałach odblaskowych, holograficznych lub lustrzanych, a także na wielu różnych typach laminatów. Możliwość pracy z użyciem kodów kreskowych.
  • Znakomity system prowadzenia mediów
  • Intuicyjny panel sterujący do łatwej nawigacji i wprowadzania ustawień
  • Szybkie głowice tnące
  • FlexCut – unikalna funkcja perforowanego cięcia o niezrównanej precyzji nacinania materiału
  • MicroSprocket ™ system – precyzyjne prowadzenie mediów
  • Oprogramowanie sterujące dla systemów MAC i Windows

SUMMACUT

Od 1996 r plotery tnące serii SummaCut ewoluowały, zdobywając ogromne uznanie na rynku profesjonalnych ploterów wielkoformatowych. Charakteryzują się one dużą wydajnością, doskonałą jakością cięcia i łatwością obsługi. W bardzo łatwy sposób można je zestawić w ciąg produkcyjny z dowolnym ploterem ekosolwentowym, pigmentowym z naszej oferty. W nowej serii Summa Cut wprowadzono liczne udoskonalenia znane z bardziej zaawansowanych ploterów tnących S Class 2, m.in. technologię OPOS X (Optical Positioning System – zautomatyzowany system wyrównywania konturów) zintegrowaną w tych urządzeniach z nowo zaprojektowaną głowicą tnącą z nożem wleczonym. SummaCut jest w stanie odczytywać znaki rejestracyjne do cięcia konturowego na standardowych materiałach, ale także na materiałach odblaskowych, holograficznych lub lustrzanych, a także na wielu różnych typach laminatów.

SummaCut jest jedną z najpopularniejszych serii ploterów tnących, łącząc moc i precyzję z wydajną i niedrogą głowicą tnącą o dużej prędkości.

W ramach tej serii dostępny jest jeden model, SummaCut D140FX, posiadający rolki dociskowe o  stałych pozycjach oraz obsługujący stałe szerokości materiału – 137,2 cm, 122 cm, 100 cm, 91,4 cm, 76,2 cm, 61 cm, 50 cm, 40,6 cm, 29,7 cm.

Akcesoria dołączone do plotera SummaCut:

– 2 standardowe ostrza 36˚
– standardowy uchwyt ostrza 36˚
– system pozycjonowania OPOS-X
– oprogramowanie do cięcia (PL)
– Summa Cutter Control software
– WinPlot cutting software
– MacSign Cut cutting software
– płyta CD zawierająca sterowniki i instrukcje do plotera (PL)
– para kołnierzy dociskowych do rolki
– nóż odcinający (przecinak ręczny)
– kabel USB (5m)
– kabel zasilający
– postawa z koszem*

*UWAGA!  SummaCut D60R-2E w opcji możliwość zakupu plotera bez podstawy, z podstawą lub z podstawą i z koszem.

SUMMA S CLASS 2

Summa S Class 2 to bardzo zaawansowane plotery tnące rolowe produkowane w renomowanej belgijskiej firmie SUMMA, która cieszy się dużym zaufaniem klientów na całym świecie.

Unikalny system OPOS-X, w który są wyposażone wszystkie urządzenia tej marki, dzięki czujnikom optycznym pozwala na bardzo dokładne pozycjonowanie wydruków.

Technologia MicroSprocket, która jest opatentowana przez firmę Summa to precyzyjnie wykonany i pokryty tytanem system prowadzenie mediów, który umożliwia uzyskanie niedostępnej dla innych ploterów tej klasy gwarantowanej dokładności cięcia rzędu 0.1 mm na długości nawet do 50 metrów.

SERIA D

Zaprojektowana specjalnie dla produkcji o dużej intensywności cięcia, seria D Summa łączy moc i precyzję z wydajną i niedrogą głowicą tnącą z nożem wleczonym (nóż pasywny) o dużej prędkości.


Akcesoria dołączone do plotera Summa S-Class serii D:

– 2 standardowe ostrza 36˚
– standardowy uchwyt ostrza 36˚
– system pozycjonowania OPOS-X
– oprogramowanie do cięcia (PL)
– Summa Cutter Control software
– WinPlot cutting software
– MacSign Cut cutting software
– płyta CD zawierająca sterowniki i instrukcje do plotera (pl)
– 2 kołnierze dociskowe rolki
– 2 ostrza do odcinania folii
– nóż odcinający
– kabel zasilający
– kabel USB
– podstawa z koszem na media

SERIA T

Plotery tnące serii T zapewniając maksymalną wydajność, gwarantując jakość cięcia oraz intuicyjność obsługi. Bardzo solidna konstrukcja urządzenia pozwala na naprawdę szybką pracę i radzenie sobie z najtrudniejszymi materiałami, takimi jak: folie kamieniarskie, folie magnetyczne czy odblaskowe. Seria T łączy w sobie precyzję plotera płaskiego z łatwością i szybkością plotera z podajnikiem rolkowym. Wszystko to dzięki zastosowaniu głowicy tnącej True Tangential (nóż aktywny do cięcia stycznego).

 

Akcesoria w zestawie plotera Summa S-Class serii T:

– 2 noże standardowe aktywne
– 1 uchwyt noża standardowego aktywnego
– system pozycjonowania OPOS-X
– oprogramowanie do cięcia (PL)
– Summa Cutter Control software
– WinPlot cutting software
– MacSign Cut cutting software
– płyta CD zawierająca sterowniki i instrukcje do plotera (pl)
– 2 kołnierze dociskowe rolki
– 2 ostrza do odcinania folii
– nóż odcinający
– kabel zasilający
– kabel USB
– podstawa z koszem na media

 

Dostępne produkty