Termotransfer z OKI

Technologia termotransferu cyfrowego opiera się, w głównej mierze, o możliwości jakie daje toner – polimerowy, kolorowy proszek, który po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury, działa jak klej na gorąco. Mimo, iż technologię tę można stosować z powodzeniem na drukarkach tonerowych każdego z popularnych producentów urządzeń, ze względu na unikalne właściwości tonera w drukarkach OKI, to właśnie te maszyny są najbardziej kompatybilne z papierami termotransferowymi i dają możliwości termotransferu hybrydowego. Gwarantują najlepszą kolorystykę i trwałość nadruku.

Zastosowania technologii termotransferu cyfrowego

Termotransfer cyfrowy to technologia o wszechstronnym zastosowaniu. Druk termotransferowy można z powodzeniem wykorzystywać zarówno na tkaninach, ale także na ceramice, tworzywach sztucznych, powierzchniach skórzanych czy na metalu. Tę technologię powszechnie stosuje się m.in. przy produkcji gadżetów reklamowych, takich jak koszulki czy bluzy firmowe. 

Zalety druku termotransferowego

Efekt uzyskiwany dzięki termotransferowi jest powtarzalny – każdy wydruk charakteryzuje się identyczną, bardzo wysoką jakością, co pozwala na stworzenie wielu sztuk produktów nieodbiegających od siebie precyzją wykonania. Dotyczy to również wielobarwnych nadruków – termotransfer to technologia umożliwiająca szczegółowe odwzorowanie barw i kształtu obrazu, z dbałością o detale. Ponadto nadruki uzyskane przy użyciu tej metody są trwałe i wyróżniają się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Temperatura i nacisk powodują wgrzanie nadruku w materiał – można powiedzieć, że znajduje się on wewnątrz tkaniny, a nie na powierzchni, co wpływa pozytywnie na jego wytrzymałość.

Do czego służą papiery termotransferowe?

Papiery termotransferowe są niezbędne, aby przenosić grafiki na różne powierzchnie, np. na podłoże tekstylne. API.PL oferuje produkty włoskiej firmy SHOCKLINE. Istnieją różne rodzaje papierów, np. TOPCUT3V, BLANC czy POLARTNEW, których zastosowanie różni się. Należy dobierać je zgodnie z rodzajem powierzchni, na których będą wykorzystywane. Opisaliśmy je szerzej na podstronie “Papiery termotransferowe”, z którą również rekomendujemy się zapoznać. 

Co jeszcze jest niezbędne do druku termotransferowego?

Drukarka OKI i papier termotransferowy są niezbędne, by stosować nowoczesną technologię termotransferu, jednak do kompletu potrzebne jest jeszcze jedno urządzenie. Jest nim prasa termotransferowa, która pozwala na transfer wydruków na tekstylia i inne powierzchnie. API.PL oferuje prasy termotransferowe producentów Transmatic i Metalnox. 

 

Rewolucyjne drukarki OKI z białym tonerem:

  • nadruk kolorem białym na ciemnych podłożach z użyciem papieru no-cut (bez wycinania i obierania),
  • przejścia tonalne i szybsza obróbka w porównaniu z foliami flex,
  • brak ograniczeń do jasnego podłoża poliestrowego, jak w sublimacji,
  • szybsza produkcja niż w druku DTG,
  • czyste środowisko pracy i brak środków chemicznych stosowanych np. sitodruku.

Drukarka OKI pozostawia ogromne możliwości 

Niedoścignione możliwości w tym segmencie daje drukarka OKI Pro9541WT, która drukuje w 5-ciu kolorach jednocześnie – CMYK+W. Dzięki swojej konstrukcji drukarka staje się rozwiązaniem „3w1” – możliwy jest standardowy druk transferowy, tzw. druk hybrydowy (połączenie cyfry i sitodruku) oraz tworzenie cyfrowych matryc sitodrukowych. Druk w formatach- A4, A3 lub A3+.

 

Możliwości technologii można poszerzyć poprzez odpowiednie oprogramowanie RIP – nasze rozwiązanie umożliwia pełną kontrolę nad zarządzaniem kolorami, ułatwia przygotowanie grafiki do druku oraz pozwala zastosować wiele ciekawych opcji zwiększających efekt końcowy transferu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami jakie dają poszczególne drukarki OKI.

 

Sprawdź instrukcję aplikacji nadruku przy zastosowaniu papieru Shockline TOPDARKNEW.

oki

Obejrzyj film i poznaj możliwości jakie daje papier termotransferowy Shockline TOPDARKNEW. To rozwiązanie typu no-cut na ciemne podłoża tekstylne (bawełna, poliester, mieszanki, np. na koszulkach t-shirt).

KOLORY DRUKU CMYK CMYK, CMYW, WMYC CMYK+W
MODEL OKI C650 OKI Pro8432WT OKI Pro9541WT
CHARAKTERYSTYKA Szczególnie polecana do nadruków na jasne podłoża Unikalna możliwość zamiany tonerów (W na K) oraz ich kolejności. 5-cio kolorowe wydruki.
FORMAT

A4 z możliwością druku banerowego

A3 z możliwością druku banerowego A3+ z możliwością druku banerowego
MAX GRAMATURA 256g 256g 360g
       
NOŚNIKI TEKSTYLNE      
JASNE V V V
JASNE (NO CUT) V* V V
CIEMNE V V V
CIEMNE (NO CUT) V* V V
NOŚNIKI TWARDE      
JASNE/BEZBARWNE V V V
CIEMNE X V V

*TOPWEED – rozwiązanie umożliwiające aplikacje typu no cut przy użyciu drukarek CMYK

Dostępne produkty

Termotransfer z OKI - OKI C650

OKI C650

Termotransfer z OKI - OKI Pro8432WT

OKI Pro8432WT

Termotransfer z OKI - OKI Pro9541WT

OKI Pro9541WT