DTF z drukarką Epson SC-F2100

API.PL wdraża technologię druku DTF, opartą na autorskich rozwiązaniach. Technologia wykorzystuje drukarki DTG EPSON SC-F2100 i hybrydową EPSON SC-F2200 oraz atramenty EPSON UltraChrome DG z certyfikatami OEKO-Tex.

Na czym polega technologia DTF
API.PL stosuje autorskie rozwiązanie w zakresie druku technologią DTF. Innowacja polega na zastosowaniu w procesie plotera DTG. Zadruk folii wykonywany jest urządzeniami Epson SC-F2100 i SC-F2200. Następnie zadrukowana folia DTF posypywana jest proszkowym klejem termoaktywnym. Nadruk posypany klejem musi zostać wysuszony za pomocą tunelu lub prasy termotransferowej. W procesie tym łączy się klej z tuszem. Odpowiednio wysuszony produkt stanowi transfer gotowy do aplikacji na tkaninę.

poczatek filmu 002

Technologia DTF – najważniejsze korzyści
Produkcja transferów DTF pozwala na pominięcie lub zredukowanie niedogodności towarzyszących nadrukom bezpośrednim na tekstyliach. W przypadku DTF koszulki nie wymagają wcześniejszego pokrycia pretreatmentem, a nadruk jest mniej wrażliwy na jakość bawełny, na którą jest aplikowany. Kolejną zaletą transferów DTF jest możliwość aplikacji na tekstylia inne niż bawełna, tj. poliestry i różne mieszanki. Ograniczeniem nie jest również kształt zdobionego produktu – przy użyciu odpowiedniej prasy termicznej możemy zaaplikować transfer DTF np. na czapkach z daszkiem, co jest bardzo trudne w druku DTG. Produkcja transferów umożliwia wydruk wielu niewielkich obrazów w jednym czasie. Ponadto, transfer DTF jest tańszy od wydruku w technologii DTG takiej samej wielkości, a jednocześnie jest bardziej elastyczny.

NOWOŚĆ!

W sprzedaży dostępna jest nowa wersja drukarki do DTG i DTF – EPSON SC-F2200. Nowa drukarka została zmodyfikowana i usprawniona zgodnie z wymogami rynku i potrzebami Klientów. SC-F2200 oferuje większą prędkość druku, krótszy czas oczekiwania na wydruk i dłuższy czas produkcji bez przestojów. > Poznaj EPSON SC-F2200 <

Istnieje możliwość udziału w prezentacji technologii DTF, po wcześniejszym umówieniu terminu. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr telefonu +48 570 157 477​. Chęć udziału w prezentacjach można również zgłaszać na adres mailowy: karol.rzepus@api.pl.

Dopaduj DTF do swoich potrzeb