UV DTF – mamy wszystko co niezbędne!

W ofercie API.PL posiadamy wszystko co niezbędne do rozpoczęcia pracy z drukiem DTF UV! Drukarki Gongzheng DTF UV, laminatory oraz folie do druku i transferu A + B.

DTF UV to metoda przenoszenia wydruków z folii transferowej na różne powierzchnie, takie jak gadżety reklamowe, długopisy, szkło czy drewno. Technologia ta wykorzystuje drukarki UV do wykonania wydruków, które następnie są przenoszone na element docelowy za pomocą specjalnej folii.

Zalety druku UV DTF:

  • Możliwość znakowania produktów o nieregularnych kształtach.
  • Zastosowanie elastycznych atramentów, co pozwala na dopasowanie procesu drukowania do różnych potrzeb.
  • Wiele użytków bez konieczności wykorzystania matrycy do druku UV.

 

uv dtf z gongzheng

Co jest potrzebne do druku UV DTF?

Do wykonania druku DTF UV na drukarce UV potrzebne są elastyczne atramenty UV oraz zestaw folii A+B (folia A do druku i B transferowa). Dzięki zastosowaniu tych materiałów możliwe jest przenoszenie grafik na różne powierzchnie.

Proces drukowania polega na wydrukowaniu grafiki w konfiguracji W-CMYK-V na folii do druku, a następnie naniesieniu folii transferowej na wydruk (najlepiej za pomocą laminatora). W kolejnym kroku przenosimy grafikę na przygotowane podłoże i usuwamy folię A, a nadruk pozostaje na podłożu. DTF UV nie wymaga stosowania prasy termotransferowej.

Kompleksowa oferta DTF UV o API.PL

 

Drukarka Gongzheng H0906I

Uniwersalna drukarka Gongzheng H0906I została zaprojektowana z myślą o druku na różnych płaskich i cylindrycznych podłożach. Pole robocze o wymiarach 90×60 cm oraz podajnik do druku na materiałach cylindrycznych zapewnia wiele możliwości w codziennej produkcji. Konfiguracja kolorystyczna CMYK+W oraz lakieru otwiera nowe możliwości, w tym druk UV DTF, który umożliwia drukowanie na specjalnej folii i przenoszenie grafik na nietypowe podłoża.

Drukarka wykorzystuje wydajne głowice drukujące EPSON I3200, co zapewnia szybki i wysokiej jakości druk grafik. Dzięki temu, że urządzenie może drukować na szerokiej gamie płaskich i niestandardowych podłoży, jak również na podłożach cylindrycznych, znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach.

 
 

uv gongzheng
ecoroll desktop

Laminator rolowy Ecoroll Desktop 350

Ecoroll Desktop 350 jest uniwersalnym urządzeniem służącym do laminacji standardowych materiałów arkuszowych do szerokości 350 mm. Urządzenie daje możliwość jedno lub dwustronnej laminacji. Desktop 350 doskonale sprawdza się również w przypadku laminacji wydruków papieru wykonanych w technologii DTF UV. Płynna regulacja temperatury oraz szybkości laminacji daje możliwość dobrania odpowiednich parametrów pracy dla danego materiału.

W ofercie posiadamy także folie dedykowane do druku i transferu UV DTF.